Dacia sa prekonáva, znovu navýšila svoj predaj

Nedeľa, 06 február 2022

Autá značky Dacia sú nespochybniteľne už dlho považované za tigra trhu v Európe, ale dobre sa predávajú aj vo svete. Veď napríklad len v roku 2021 sa napriek pandemickej kríze a nedostatku elektronických komponentov predalo spolu 537 095 dacií rôznych modelov, čo je o 3 % viac ako rok predtým.

dacia-duster
Dacia Duster, najpredávanejšie SUV vo svojom segmente v Európe

Rumunská značka zvýšila otáčky a na európskom trhu osobných áut predaných fyzickým osobám navýšila svoj predaj o rekordných 6,2 %. To značku vynieslo po prvýkrát na európsky stupeň víťazov v predaji jednotlivcom.

Tento výsledok dosiahla značka vďaka novým generáciám modelov Sandero, ktorých sa predalo viac ako 226 tisíc, a novému Dusteru, ktorý svojim podielom predaných áut viac ako 186 tisíc výdatne prispeli k úspechu značky.

Z uvedeného vidieť, že Dacia Sandero ostáva najpredávanejším modelom súkromnej klientele v Európe, a to každoročne od roku 2017. Duster je najpredávanejším SUV v tomto segmente v Európe od roku 2018.

Úspešne si vedie aj elektrický model Dacia Spring. Predáva sa len od jari minulého roku a odvtedy sa predalo 27 876 vozidiel. Objednávky po 9 mesiacoch od uvedenia do predaja sú na úrovni viac ako 46 000 kusov.

O obľúbenosti značky Dacia svedčí aj miera rastu a vernosti zákazníkov, ktorá bola aj v roku 2021 naďalej veľmi vysoká. Mala by naďalej stúpať aj v tomto roku vďaka rozšíreniu produktovej ponuky, hlavne uvedením nového rodinného až sedemmiestneho modelu Jogger už v tomto štvrťroku.

(janGold)
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.