Ďalšie SUV Škoda má meno Kushaq

Piatok, 08 január 2021

Nové SUV Škoda sa predstaví už na jar tohto roku a dostalo panovnícke pomenovanie Kushaq. Pochádza z indického jazyka a v"reči bohov"znamená pomenovanie Kushaq kráľ, alebo vládca.

Skoda-Kushaq

Škoda má v koncerne Volkswagen v rámci značiek na starosti rozvoj indického trhu. V ňom ako prvé pripravuje mestské SUV, ktoré vychádza z konceptu Vision In a bude sa menovať Kushaq.

Zaujímavé na mene nového modelu je napríklad to, že začína písmenom K a končí písmenom Q, čo ho spája so súčasnými modelmi SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Česká automobilka je v rámci projektu India 2.0 zodpovedná na indickom subkontinente za všetky aktivity koncernu Volkswagen. Spomínaný projekt zahŕňa modelovú ofenzívu až štyroch kompaktných vozidiel značiek Škoda a Volkswagen.

Nové mestské SUV Kushaq vychádza z modulárnej platformy MQB A0 In, ktorú pre indický trh špeciálne vyvinula Škoda. Až 95 % komponentov nového Kushaqa má byť od miestnych výrobcov, čo je aj dôsledok toho, že v Indii nie je potreba až toľko elektronických asistentov. Na indické potreby sa prispôsobia aj motory nového Kushaqa.

Nový model pre indických zákazníkov spája v sebe prednosti typické pre autá Škoda, akými sú výrazný dizajn, komfort, bezpečnosť a tiež pomer ceny a úžitkovej hodnoty s dôrazom na priania indických zákazníkov.

Nový Kushaq má mať svetovú premiéru v marci tohto roku.

(janGold)
Foto: Škosa-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.