Ďalšie SUV Škoda má meno Kushaq

Piatok, 08 január 2021

Nové SUV Škoda sa predstaví už na jar tohto roku a dostalo panovnícke pomenovanie Kushaq. Pochádza z indického jazyka a v"reči bohov"znamená pomenovanie Kushaq kráľ, alebo vládca.

Skoda-Kushaq

Škoda má v koncerne Volkswagen v rámci značiek na starosti rozvoj indického trhu. V ňom ako prvé pripravuje mestské SUV, ktoré vychádza z konceptu Vision In a bude sa menovať Kushaq.

Zaujímavé na mene nového modelu je napríklad to, že začína písmenom K a končí písmenom Q, čo ho spája so súčasnými modelmi SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Česká automobilka je v rámci projektu India 2.0 zodpovedná na indickom subkontinente za všetky aktivity koncernu Volkswagen. Spomínaný projekt zahŕňa modelovú ofenzívu až štyroch kompaktných vozidiel značiek Škoda a Volkswagen.

Nové mestské SUV Kushaq vychádza z modulárnej platformy MQB A0 In, ktorú pre indický trh špeciálne vyvinula Škoda. Až 95 % komponentov nového Kushaqa má byť od miestnych výrobcov, čo je aj dôsledok toho, že v Indii nie je potreba až toľko elektronických asistentov. Na indické potreby sa prispôsobia aj motory nového Kushaqa.

Nový model pre indických zákazníkov spája v sebe prednosti typické pre autá Škoda, akými sú výrazný dizajn, komfort, bezpečnosť a tiež pomer ceny a úžitkovej hodnoty s dôrazom na priania indických zákazníkov.

Nový Kushaq má mať svetovú premiéru v marci tohto roku.

(janGold)
Foto: Škosa-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring