Defender SVX - čerešnička na torte

Streda, 27 február 2008

Land Rover predvedie v premiére na budúci týždeň v Ženeve svoj druhý model, najluxusnejší Defender v doterajšej histórii – verziu Defender SVX.

Land Rover Defender SVX Land Rover Defender SVX

Kým každoročne sa vyrobí okolo 25 tisíc kusov bežných modelov Defender, ktoré sú pracovným vozidlom pre široké spektrum zákazníkov, od farmárov až po záchranné služby, špeciálna edícia SVX bude dizajnovo najzaujímavejšou a najbohatšie vybavenou verziou, akú kedy Land Rover vyrobil. Oslávi tak 60. výročie svojho vzniku práve špeciálnou verziou Defender SVX, ktorá sa začne predávať na jar.

S čiernym metalizovaným lakom karosérie bude Defender SVX k dispozícii v obidvoch základných verziách: ako soft-top s plátennou strechou, aj ako kombi station wagon. Každý exemplár bude vybavený individuálne číslovaným štítkom. Nové vonkajšie prvky zahŕňajú reštylizované orámovanie masky chladiča, rúrkové bočné stúpačky, disky kolies z ľahkej zliatiny, zosilnený hliníkový predný nájazdový štít, hlavné reflektory s čírymi krycími sklami a koncové svetlá zo svietiacich led-diód.

Interiér modelu SVX zušľachťujú anatomické predné sedadlá Recaro so špeciálnym poťahom, decentná hliníková hlavica radiacej páky a páky redukčnej prevodovky, nový audiosystém so subwooferom a konektorom USB, konektor pre prehrávač Apple iPod a prenosný navigačný systém GPS Garmin.

Celkom bude vyrobených 1800 exemplárov verzie SVX, z ktorých tristo je určených na domáci anglický trh. Ako prvá sa začne predávať verzia soft-top začiatkom leta, uzavretá verzia station wagon bude nasledovať koncom leta. Ceny verzie SVX sa budú začínať približne od jedného milióna tristotisíc korún.

Ešte predtým ako sa LRX dostane do sériovej výroby, spoločnosť Land Rover oslávi svoje 60. výročie vzniku špeciálnou verziou SVX modelu Defender, ktorá sa začne predávať na jar. Legendárny Defender si naďalej zachová výraznú vzhľadovú príbuznosť so svojím predchodcom z roku 1948, no v interiéri bude obohatený navigačným systémom GPS, anatomickými sedadlami Recaro a prípojkou pre prehrávač Apple iPod.

Komentáre
super auticko hmmm:)
Pridal zuzana v pondelok 03 marca 2008 o 17:22
supr dzíp taky by som chcel aj ja.
Pridal v nedeľu 18 decembra 2011 o 18:40
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.