Defender SVX - čerešnička na torte

Streda, 27 február 2008

Land Rover predvedie v premiére na budúci týždeň v Ženeve svoj druhý model, najluxusnejší Defender v doterajšej histórii – verziu Defender SVX.

Land Rover Defender SVX Land Rover Defender SVX

Kým každoročne sa vyrobí okolo 25 tisíc kusov bežných modelov Defender, ktoré sú pracovným vozidlom pre široké spektrum zákazníkov, od farmárov až po záchranné služby, špeciálna edícia SVX bude dizajnovo najzaujímavejšou a najbohatšie vybavenou verziou, akú kedy Land Rover vyrobil. Oslávi tak 60. výročie svojho vzniku práve špeciálnou verziou Defender SVX, ktorá sa začne predávať na jar.

S čiernym metalizovaným lakom karosérie bude Defender SVX k dispozícii v obidvoch základných verziách: ako soft-top s plátennou strechou, aj ako kombi station wagon. Každý exemplár bude vybavený individuálne číslovaným štítkom. Nové vonkajšie prvky zahŕňajú reštylizované orámovanie masky chladiča, rúrkové bočné stúpačky, disky kolies z ľahkej zliatiny, zosilnený hliníkový predný nájazdový štít, hlavné reflektory s čírymi krycími sklami a koncové svetlá zo svietiacich led-diód.

Interiér modelu SVX zušľachťujú anatomické predné sedadlá Recaro so špeciálnym poťahom, decentná hliníková hlavica radiacej páky a páky redukčnej prevodovky, nový audiosystém so subwooferom a konektorom USB, konektor pre prehrávač Apple iPod a prenosný navigačný systém GPS Garmin.

Celkom bude vyrobených 1800 exemplárov verzie SVX, z ktorých tristo je určených na domáci anglický trh. Ako prvá sa začne predávať verzia soft-top začiatkom leta, uzavretá verzia station wagon bude nasledovať koncom leta. Ceny verzie SVX sa budú začínať približne od jedného milióna tristotisíc korún.

Ešte predtým ako sa LRX dostane do sériovej výroby, spoločnosť Land Rover oslávi svoje 60. výročie vzniku špeciálnou verziou SVX modelu Defender, ktorá sa začne predávať na jar. Legendárny Defender si naďalej zachová výraznú vzhľadovú príbuznosť so svojím predchodcom z roku 1948, no v interiéri bude obohatený navigačným systémom GPS, anatomickými sedadlami Recaro a prípojkou pre prehrávač Apple iPod.

Komentáre
super auticko hmmm:)
Pridal zuzana v pondelok 03 marca 2008 o 17:22
supr dzíp taky by som chcel aj ja.
Pridal v nedeľu 18 decembra 2011 o 18:40
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.