Dunlop: Pneumatiky pre skútre

Pondelok, 30 január 2017

Dunlop sa po úspechu pneumatík Dunlop Roadsmart III rozhodol rozšíriť produkciu tohto modelu o variant pre prémiové športovo-turistické skútre. Boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než zavedené pneumatiky ScootSmart.

1 Dunlop Roadsmart II Scooter
Nové pneumatriky Dunlop Roadsmart III SC pre športovo ladené a výkonné skútre

Najvyšší segment skútrov je v obľube jazdcov, ktorí potrebujú skútre na pohodlné jazdenie v meste, ale chcú tiež, aby ich dopravný prostriedok svojím športovým charakterom a vyšším výkonom pripomínal športovo turistické motocykle. A tak takéto požiadavky majiteľov výkonných skútrov postavili pred konštruktérov pneumatík Dunlop náročnú úlohu: aby ich mohli splniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Pneumatika Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny dezén s prepojenými dezénovými drážkami ako Roadsmart III. Vďaka tomu dezén optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických sport touring pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt – JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Nová pneumatika Roadsmart III SC pre výkonné skútre obsahuje aj úplne novú technológiu zvanú Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále priamo idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motocykla.

2 Dunlop Roadsmart II Scooter

Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motocyklom a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre zaviedol Dunlop vhodnejšiu technológiu CTT, vďaka ktorej možno skúter ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu motora.

"Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií máme teraz optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC už pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Napríklad Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017," – hodnotí nové pneumatiky európsky produktový manažér Dunlop Dmitri Talboom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.