Dunlop: Pneumatiky pre skútre

Pondelok, 30 január 2017

Dunlop sa po úspechu pneumatík Dunlop Roadsmart III rozhodol rozšíriť produkciu tohto modelu o variant pre prémiové športovo-turistické skútre. Boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než zavedené pneumatiky ScootSmart.

1 Dunlop Roadsmart II Scooter
Nové pneumatriky Dunlop Roadsmart III SC pre športovo ladené a výkonné skútre

Najvyšší segment skútrov je v obľube jazdcov, ktorí potrebujú skútre na pohodlné jazdenie v meste, ale chcú tiež, aby ich dopravný prostriedok svojím športovým charakterom a vyšším výkonom pripomínal športovo turistické motocykle. A tak takéto požiadavky majiteľov výkonných skútrov postavili pred konštruktérov pneumatík Dunlop náročnú úlohu: aby ich mohli splniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Pneumatika Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny dezén s prepojenými dezénovými drážkami ako Roadsmart III. Vďaka tomu dezén optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických sport touring pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt – JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Nová pneumatika Roadsmart III SC pre výkonné skútre obsahuje aj úplne novú technológiu zvanú Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále priamo idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motocykla.

2 Dunlop Roadsmart II Scooter

Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motocyklom a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre zaviedol Dunlop vhodnejšiu technológiu CTT, vďaka ktorej možno skúter ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu motora.

"Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií máme teraz optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC už pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Napríklad Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017," – hodnotí nové pneumatiky európsky produktový manažér Dunlop Dmitri Talboom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.