Dunlop: Pneumatiky pre skútre

Pondelok, 30 január 2017

Dunlop sa po úspechu pneumatík Dunlop Roadsmart III rozhodol rozšíriť produkciu tohto modelu o variant pre prémiové športovo-turistické skútre. Boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než zavedené pneumatiky ScootSmart.

1 Dunlop Roadsmart II Scooter
Nové pneumatriky Dunlop Roadsmart III SC pre športovo ladené a výkonné skútre

Najvyšší segment skútrov je v obľube jazdcov, ktorí potrebujú skútre na pohodlné jazdenie v meste, ale chcú tiež, aby ich dopravný prostriedok svojím športovým charakterom a vyšším výkonom pripomínal športovo turistické motocykle. A tak takéto požiadavky majiteľov výkonných skútrov postavili pred konštruktérov pneumatík Dunlop náročnú úlohu: aby ich mohli splniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Pneumatika Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny dezén s prepojenými dezénovými drážkami ako Roadsmart III. Vďaka tomu dezén optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických sport touring pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt – JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Nová pneumatika Roadsmart III SC pre výkonné skútre obsahuje aj úplne novú technológiu zvanú Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále priamo idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motocykla.

2 Dunlop Roadsmart II Scooter

Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motocyklom a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre zaviedol Dunlop vhodnejšiu technológiu CTT, vďaka ktorej možno skúter ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu motora.

"Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií máme teraz optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC už pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Napríklad Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017," – hodnotí nové pneumatiky európsky produktový manažér Dunlop Dmitri Talboom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.