Dunlop: Pneumatiky pre skútre

Pondelok, 30 január 2017

Dunlop sa po úspechu pneumatík Dunlop Roadsmart III rozhodol rozšíriť produkciu tohto modelu o variant pre prémiové športovo-turistické skútre. Boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než zavedené pneumatiky ScootSmart.

1 Dunlop Roadsmart II Scooter
Nové pneumatriky Dunlop Roadsmart III SC pre športovo ladené a výkonné skútre

Najvyšší segment skútrov je v obľube jazdcov, ktorí potrebujú skútre na pohodlné jazdenie v meste, ale chcú tiež, aby ich dopravný prostriedok svojím športovým charakterom a vyšším výkonom pripomínal športovo turistické motocykle. A tak takéto požiadavky majiteľov výkonných skútrov postavili pred konštruktérov pneumatík Dunlop náročnú úlohu: aby ich mohli splniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Pneumatika Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny dezén s prepojenými dezénovými drážkami ako Roadsmart III. Vďaka tomu dezén optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických sport touring pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt – JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Nová pneumatika Roadsmart III SC pre výkonné skútre obsahuje aj úplne novú technológiu zvanú Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále priamo idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motocykla.

2 Dunlop Roadsmart II Scooter

Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motocyklom a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre zaviedol Dunlop vhodnejšiu technológiu CTT, vďaka ktorej možno skúter ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu motora.

"Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií máme teraz optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC už pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Napríklad Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017," – hodnotí nové pneumatiky európsky produktový manažér Dunlop Dmitri Talboom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.