Dunlop: Pneumatiky pre skútre

Pondelok, 30 január 2017

Dunlop sa po úspechu pneumatík Dunlop Roadsmart III rozhodol rozšíriť produkciu tohto modelu o variant pre prémiové športovo-turistické skútre. Boli navrhnuté tak, aby si zachovávali vysokú výkonnosť a odolnosť vo všetkých ročných obdobiach. V portfóliu značky Dunlop sú umiestnené vyššie než zavedené pneumatiky ScootSmart.

1 Dunlop Roadsmart II Scooter
Nové pneumatriky Dunlop Roadsmart III SC pre športovo ladené a výkonné skútre

Najvyšší segment skútrov je v obľube jazdcov, ktorí potrebujú skútre na pohodlné jazdenie v meste, ale chcú tiež, aby ich dopravný prostriedok svojím športovým charakterom a vyšším výkonom pripomínal športovo turistické motocykle. A tak takéto požiadavky majiteľov výkonných skútrov postavili pred konštruktérov pneumatík Dunlop náročnú úlohu: aby ich mohli splniť, vsadili na kombináciu osvedčenej a novej technológie.

Pneumatika Roadsmart III SC využíva rovnaký unikátny dezén s prepojenými dezénovými drážkami ako Roadsmart III. Vďaka tomu dezén optimálne odvádza vodu a rovnomerne sa opotrebováva. Ďalšou technológiou, ktorú novinka zdedila po športovo turistických sport touring pneumatikách, je konštrukcia využívajúca súvislý bezšvový pás (Jointless Belt – JLB). V segmente pneumatík pre skútre je technológia JLB, ktorá udržuje stabilnú dotykovú stopu a znižuje deformáciu a nadmerné zahrievanie, v tomto prípade použitá vôbec prvýkrát.

Nová pneumatika Roadsmart III SC pre výkonné skútre obsahuje aj úplne novú technológiu zvanú Camber Thrust Tuning, vďaka ktorej nové pneumatiky plynule a ľahko zatáčajú. Keď sa motocykel nakláňa v zákrute, rozdiel odklonu pneumatík na už natočenom prednom kolese a na stále priamo idúcom zadnom kolese sa môže negatívne prejaviť na riadení a ovládaní motocykla.

2 Dunlop Roadsmart II Scooter

Pri športových motorkách to síce môže byť žiaduce, pretože to pri vysokých rýchlostiach dáva lepší pocit kontroly nad motocyklom a dôležitú spätnú väzbu, ale vo variante pre skútre zaviedol Dunlop vhodnejšiu technológiu CTT, vďaka ktorej možno skúter ovládať pohodlnejšie a menšou silou. Spočíva v úprave tvaru bočníc pneumatík, ktorá uľahčuje zatáčanie. Úprava je ideálna pre prevádzku v mestách a ocenia ju jazdci, ktorí pri riadení požadujú pružnú a rýchlu odozvu motora.

"Veríme, že vďaka spojeniu osvedčených technológií máme teraz optimálny výrobok pre užívateľov silnejších a športovejších skútrov ako sú BMW, Kymco, Suzuki, SYM a Yamaha. Pneumatiky Dunlop Roadsmart III SC už pre svoje stroje schválili poprední výrobcovia prémiových skútrov. Napríklad Yamaha si pneumatiky Roadsmart III SC zvolila pre Tmax 530 DX modelového roku 2017," – hodnotí nové pneumatiky európsky produktový manažér Dunlop Dmitri Talboom.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.