Elektrická Dacia Spring prichádza s cenou od 16 500 eur

Pondelok, 19 apríl 2021

Dnes sa na Slovensku rozbieha predobjednávkový predaj elektroauta Dacia Spring. Ceny prvého elektrického modelu značky Dacia sa začínajú na 16 500 eurách.

dacia-spring

Dacia považuje svoj model Spring za revolučný pre elektromobilitu značky, dokonca exkluzívne pre všetkých. Ceny začínajú na úrovni 16 500 eur, čo je vo svete elektromobilov veľmi dobrá cena.

Prečo je elektrický Spring Elektric revolučný model, túto otázku si kladie samotná automobilka. A odpovedá si sama. Vraj je to jednoduché: model Dacia Spring kombinuje elektrický pohon a skvelú cenovú stratégiu.

Elektrická Dacia Spring má svižný motor, rozmery mestského vozidla a vzhľad SUV. Navyše Dacia Spring ponúka aj štedrý priestor pre 4 dospelé osoby.

Dacia Spring je vybavená elektrickým motorom s výkonom 33 kW. Ponúka široký výber možností dobíjania: z domácej zásuvky 230 V (vďaka sériovo dodávanému káblu), zo zásuvky domáceho Wallboxu alebo z DC rýchlonabíjacej stanice, pričom nabitie na 80 % kapacity batérie je za menej ako jednu hodinu.

S dojazdom 230 kilometrov prináša Dacia Spring komfortný dojazdu pri jazdení v meste. Pri absencii manuálnej prevodovky ponúka pohodlie jazdy bez radenia, absolútne plynulú jazdu a tiež dostatok dynamiky.

Dacia na model Spring Electric poskytuje trojročnú záruku, alebo 100 000 kilometrov, na batériu osem rokov, resp. 120 000 kilometrov.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.