Elektrická Dacia Spring prichádza s cenou od 16 500 eur

Pondelok, 19 apríl 2021

Dnes sa na Slovensku rozbieha predobjednávkový predaj elektroauta Dacia Spring. Ceny prvého elektrického modelu značky Dacia sa začínajú na 16 500 eurách.

dacia-spring

Dacia považuje svoj model Spring za revolučný pre elektromobilitu značky, dokonca exkluzívne pre všetkých. Ceny začínajú na úrovni 16 500 eur, čo je vo svete elektromobilov veľmi dobrá cena.

Prečo je elektrický Spring Elektric revolučný model, túto otázku si kladie samotná automobilka. A odpovedá si sama. Vraj je to jednoduché: model Dacia Spring kombinuje elektrický pohon a skvelú cenovú stratégiu.

Elektrická Dacia Spring má svižný motor, rozmery mestského vozidla a vzhľad SUV. Navyše Dacia Spring ponúka aj štedrý priestor pre 4 dospelé osoby.

Dacia Spring je vybavená elektrickým motorom s výkonom 33 kW. Ponúka široký výber možností dobíjania: z domácej zásuvky 230 V (vďaka sériovo dodávanému káblu), zo zásuvky domáceho Wallboxu alebo z DC rýchlonabíjacej stanice, pričom nabitie na 80 % kapacity batérie je za menej ako jednu hodinu.

S dojazdom 230 kilometrov prináša Dacia Spring komfortný dojazdu pri jazdení v meste. Pri absencii manuálnej prevodovky ponúka pohodlie jazdy bez radenia, absolútne plynulú jazdu a tiež dostatok dynamiky.

Dacia na model Spring Electric poskytuje trojročnú záruku, alebo 100 000 kilometrov, na batériu osem rokov, resp. 120 000 kilometrov.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.