Elektrická Dacia Spring prichádza s cenou od 16 500 eur

Pondelok, 19 apríl 2021

Dnes sa na Slovensku rozbieha predobjednávkový predaj elektroauta Dacia Spring. Ceny prvého elektrického modelu značky Dacia sa začínajú na 16 500 eurách.

dacia-spring

Dacia považuje svoj model Spring za revolučný pre elektromobilitu značky, dokonca exkluzívne pre všetkých. Ceny začínajú na úrovni 16 500 eur, čo je vo svete elektromobilov veľmi dobrá cena.

Prečo je elektrický Spring Elektric revolučný model, túto otázku si kladie samotná automobilka. A odpovedá si sama. Vraj je to jednoduché: model Dacia Spring kombinuje elektrický pohon a skvelú cenovú stratégiu.

Elektrická Dacia Spring má svižný motor, rozmery mestského vozidla a vzhľad SUV. Navyše Dacia Spring ponúka aj štedrý priestor pre 4 dospelé osoby.

Dacia Spring je vybavená elektrickým motorom s výkonom 33 kW. Ponúka široký výber možností dobíjania: z domácej zásuvky 230 V (vďaka sériovo dodávanému káblu), zo zásuvky domáceho Wallboxu alebo z DC rýchlonabíjacej stanice, pričom nabitie na 80 % kapacity batérie je za menej ako jednu hodinu.

S dojazdom 230 kilometrov prináša Dacia Spring komfortný dojazdu pri jazdení v meste. Pri absencii manuálnej prevodovky ponúka pohodlie jazdy bez radenia, absolútne plynulú jazdu a tiež dostatok dynamiky.

Dacia na model Spring Electric poskytuje trojročnú záruku, alebo 100 000 kilometrov, na batériu osem rokov, resp. 120 000 kilometrov.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring