Elektrický Hyundai Ioniq 5 v predaji za cenu od 41 390 eur

Štvrtok, 29 apríl 2021

Včera zverejnil Hyundai ceny nového plne elektrického modelu Ioniq 5. Nový elektrický model kórejskej automobilky je prvým z novej modelovej línie elektromobilov Ioniq.

1-hyundai-ioniq5

Spočiatku predaja bude elektrický Hyundai Ioniq 5 v ponuke s kapacitami batérií 58 kWh a 72,6 kWh a výkonmi pohonných jednotiek 125 kW/170k a 160 kW/217k. Zatiaľ poháňajú výlučne kolesá zadnej nápravy. Základný Ioniq 5 s výkonom 170 koní má cenu od 41 390 eur.

Pohon 4x4 s výkonom 225 kW/305k bude k dispozícii neskôr. Prvé kusy Ioniq 5 sa v predajniach na Slovensku objavia už koncom tohto leta. Cena modelu Ioniq 5 s pohonom 4x4 začína na sume 50 590 eurách.

Ioniq 5 sa bude predávať v úrovniach výbavy Family, Style a Premium. Všetky majú redukčnú prevodovkou s elektronickým ovládaním Shift by Wire, ohrev batérie použiteľný v prípade nízkych vonkajších teplôt, systém rekuperácie s možnosťou ovládania jej úrovne.

Základný Ioniq 5 s batériou 58 kW, výkonom pohonnej jednotky 125 kW/170 k a pohonom zadnej nápravy zvládne prejsť na jedno nabitie vzdialenosť do 480 kilometrov. Je vybavené 19-palcovými diskami kolies.

Hyundai Ioniq 5 s dĺžkou 4635 mm, šírkou 1890 mm a výškou 1605 mm má enormne veľký rázvor náprav 3000 mm, čo je rozmer veľkých SUV modelov. Sľubuje veľký vnútorný priestor, ale aj batožinový s objemom 531 litrov, po sklopený zadných operadiel až 1600 litrov. Vpredu ešte ďalších 57 litrov.

Veľké 20-palcové kolesá, predné full LED svetlomety a LED zadné, smerové a cúvacie svetlá sú vyhradené pre najvyššiu výbavu Premium za cenu od 50 790 eur. V tejto výbave ponúka Ioniq 5 aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, príplatkový lak, panoramatické strešné okno alebo strechu s fotovoltickými solárnymi panelmi.

Zo štandardných bezpečnostných systémov ABS, ESC má Ioniq 5 asistent rozjazdu do kopca, systému automatického brzdenia a balík pokročilých bezpečnostných systémov a asistentov. Už vo výbave Family nechýba systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém sledovania jazdného pruhu, autonómne núdzové brzdenie pre ochranu chodcov a cyklistov, systém autonómneho núdzového brzdenia a sledovania únavy vodiča.

Hyundai Ioniq 5 vo všetkých úrovniach výbavy poskytuje systém automatického tiesňového volania E-call. Výbava Style má navyše asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla a upozornenie na vozidlá, ktoré sa približujú pri cúvaní zboku a pokročilý asistent pre jazdu na diaľnici.

Vo vnútornej výbave a komforte má Ioniq kožou potiahnutý volant, vyhrievanie predných sedadiel, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, 12,3-palcový farebný displej, automatickú klimatizáciu, adaptívny tempomat s funkciou stop/start, svetelný a dažďový senzor, zadnú parkovaciu kameru, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, centrálne zamykanie, imobilizér a alarm.

Hyundai poskytuje na Ioniq 5 päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.

1-hyundai-ioniq5 2-hyundai-ioniq5 3-hyundai-ioniq5
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.