Elektrický Hyundai Ioniq 5 v predaji za cenu od 41 390 eur

Štvrtok, 29 apríl 2021

Včera zverejnil Hyundai ceny nového plne elektrického modelu Ioniq 5. Nový elektrický model kórejskej automobilky je prvým z novej modelovej línie elektromobilov Ioniq.

1-hyundai-ioniq5

Spočiatku predaja bude elektrický Hyundai Ioniq 5 v ponuke s kapacitami batérií 58 kWh a 72,6 kWh a výkonmi pohonných jednotiek 125 kW/170k a 160 kW/217k. Zatiaľ poháňajú výlučne kolesá zadnej nápravy. Základný Ioniq 5 s výkonom 170 koní má cenu od 41 390 eur.

Pohon 4x4 s výkonom 225 kW/305k bude k dispozícii neskôr. Prvé kusy Ioniq 5 sa v predajniach na Slovensku objavia už koncom tohto leta. Cena modelu Ioniq 5 s pohonom 4x4 začína na sume 50 590 eurách.

Ioniq 5 sa bude predávať v úrovniach výbavy Family, Style a Premium. Všetky majú redukčnú prevodovkou s elektronickým ovládaním Shift by Wire, ohrev batérie použiteľný v prípade nízkych vonkajších teplôt, systém rekuperácie s možnosťou ovládania jej úrovne.

Základný Ioniq 5 s batériou 58 kW, výkonom pohonnej jednotky 125 kW/170 k a pohonom zadnej nápravy zvládne prejsť na jedno nabitie vzdialenosť do 480 kilometrov. Je vybavené 19-palcovými diskami kolies.

Hyundai Ioniq 5 s dĺžkou 4635 mm, šírkou 1890 mm a výškou 1605 mm má enormne veľký rázvor náprav 3000 mm, čo je rozmer veľkých SUV modelov. Sľubuje veľký vnútorný priestor, ale aj batožinový s objemom 531 litrov, po sklopený zadných operadiel až 1600 litrov. Vpredu ešte ďalších 57 litrov.

Veľké 20-palcové kolesá, predné full LED svetlomety a LED zadné, smerové a cúvacie svetlá sú vyhradené pre najvyššiu výbavu Premium za cenu od 50 790 eur. V tejto výbave ponúka Ioniq 5 aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, príplatkový lak, panoramatické strešné okno alebo strechu s fotovoltickými solárnymi panelmi.

Zo štandardných bezpečnostných systémov ABS, ESC má Ioniq 5 asistent rozjazdu do kopca, systému automatického brzdenia a balík pokročilých bezpečnostných systémov a asistentov. Už vo výbave Family nechýba systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém sledovania jazdného pruhu, autonómne núdzové brzdenie pre ochranu chodcov a cyklistov, systém autonómneho núdzového brzdenia a sledovania únavy vodiča.

Hyundai Ioniq 5 vo všetkých úrovniach výbavy poskytuje systém automatického tiesňového volania E-call. Výbava Style má navyše asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla a upozornenie na vozidlá, ktoré sa približujú pri cúvaní zboku a pokročilý asistent pre jazdu na diaľnici.

Vo vnútornej výbave a komforte má Ioniq kožou potiahnutý volant, vyhrievanie predných sedadiel, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, 12,3-palcový farebný displej, automatickú klimatizáciu, adaptívny tempomat s funkciou stop/start, svetelný a dažďový senzor, zadnú parkovaciu kameru, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, centrálne zamykanie, imobilizér a alarm.

Hyundai poskytuje na Ioniq 5 päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.

1-hyundai-ioniq5 2-hyundai-ioniq5 3-hyundai-ioniq5
Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.