Elektrický Mercedes-Benz EQB po premiére v Šanghaji

Sobota, 15 máj 2021

Nové plnoelektrické kompaktné, na prianie až sedemmiestne SUV Mercedes-Benz EQB malo v predchádzajúcich dňoch premiéru na výstave automobilov Auto Šanghaj 2021 v Číne.

merc-benz-eqb

Mercedes-Benz patrí k tým automobilovým výrobcom, ktorí expandujú vo svete automobilov s elektrickým pohonom. Stuttgartská automobilka chce do roku 2022 predstaviť až desať nových modelov na elektrický pohon. K nim patrí aj najnovší model EQB, ktorý automobilka uvedie do predaja ešte v tomto roku.

Mercedes-Benz EQB je variantom kompaktného SUV GLB s konvenčným pohonom, ktorý automobilka predstavila už skôr. Zdieľa s ním viacero spoločných dielov karosérie, konečný dizajn je však navrhnutý v štýle elektrických mercedesov, vrátame typickej prednej masky.

Nový EQB model ako sedemmiestne vozidlo (na želanie) ponúkne priestor pre rôzne rodinné kombinácie a najrozmanitejšie prepravné potreby. Vďaka tomu má mať výnimočné postavenie nielen v segmente kompaktných vozidiel, ale predovšetkým v segmente elektrických vozidiel.

Tretí rad sedadiel nie je len pre deti, alebo osoby malého vzrastu. Dve miesta v treťom rade sedadiel môžu využívať aj dospelé osoby s telesnou výškou do 1,65 metra. Tieto miesta na sedenie umožňujú aj montáž detských sedačiek.

Po modeli EQA 250 je EQB už druhým plne elektrickým kompaktným vozidlom značky Mercedes-EQ. S EQA ho okrem iného spája výkonný a efektívny elektrický pohon, inteligentná rekuperácia a predvídavá navigácia s tzv. elektrickou inteligenciou.

Uvedenie modelu EQB na trh v Číne je naplánované ešte na tento rok. Tento model, ktorý mal v predošlých dňoch premiéru v Čína, je špecificky navrhnutý pre čínsky trh a bude sa vyrábať v Číne.

Po Číne bude tento model koncom roka uvedený aj na európsky trh. Verzia elektromobilu EQB pre Európu a medzinárodné trhy sa bude vyrábať v maďarskom závode Kecskemét. Na trh v USA príde v roku 2022.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.