Fiat Scudo s novým motorom

Utorok, 03 august 2010

Od augusta tohto roku pribudne pre model Fiat Scudo nový motor 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní a s filtrom pevných častíc DPF. Fiat Scudo sa tak stane jedným z prvých automobilov svojej triedy, ktoré spĺňajú najprísnejšie emisné normy Euro5.

Fiat Scudo
Nový pohonný agregát pre Fiat Scudo s vyšším výkonom zníži spotrebu i emisie CO2

Fiat Scudo je vhodnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú všestranného pomocníka s veľkým vnútorným priestorom. Či už na prepravu materiálu, alebo väčšieho počtu ľudí. Nový agregát bude poháňať nielen úžitkové verzie Scudo Van a Scudo Combi, ale aj osobný Scudo Panorama.

Osobná verzia Panorama prevezie 8 až 9 cestujúcich. Pohodlnú a bezpečnú cestu zabezpečujú napríklad také detaily, ako úchytky detských sedačiek, či dostatok odkladacieho priestoru v podobe rôznych dômyselných priečinkov. Hlavnou výhodou osobnej verzie Scuda je variabilný interiér, ktorý sa môže prispôsobiť želaniu majiteľa.

Pracovná verzia Scudo Van a kombinovaná verzia Scudo Combi sú navrhnuté tak, aby umožňovali jednoduchú prepravu veľkého nákladu a pritom neobmedzovali pohodlie vodiča a spolucestujúcich.

K pohonným jednotkám 1,6 MultiJet 16V/90 k, 2,0 MultiJet 16V/120 k a 2,0 MultiJet 16V/135 k pribudne teraz nová, najsilnejšia verzia 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní, ktorá navyše spĺňa emisnú normu Euro5. Týmto moderným agregátom Fiat Scudo napĺňa súčasný trend zvyšovania výkonu napriek znižovaniu spotreby a dopadu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Fiat
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."