Fiat Scudo s novým motorom

Utorok, 03 august 2010

Od augusta tohto roku pribudne pre model Fiat Scudo nový motor 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní a s filtrom pevných častíc DPF. Fiat Scudo sa tak stane jedným z prvých automobilov svojej triedy, ktoré spĺňajú najprísnejšie emisné normy Euro5.

Fiat Scudo
Nový pohonný agregát pre Fiat Scudo s vyšším výkonom zníži spotrebu i emisie CO2

Fiat Scudo je vhodnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú všestranného pomocníka s veľkým vnútorným priestorom. Či už na prepravu materiálu, alebo väčšieho počtu ľudí. Nový agregát bude poháňať nielen úžitkové verzie Scudo Van a Scudo Combi, ale aj osobný Scudo Panorama.

Osobná verzia Panorama prevezie 8 až 9 cestujúcich. Pohodlnú a bezpečnú cestu zabezpečujú napríklad také detaily, ako úchytky detských sedačiek, či dostatok odkladacieho priestoru v podobe rôznych dômyselných priečinkov. Hlavnou výhodou osobnej verzie Scuda je variabilný interiér, ktorý sa môže prispôsobiť želaniu majiteľa.

Pracovná verzia Scudo Van a kombinovaná verzia Scudo Combi sú navrhnuté tak, aby umožňovali jednoduchú prepravu veľkého nákladu a pritom neobmedzovali pohodlie vodiča a spolucestujúcich.

K pohonným jednotkám 1,6 MultiJet 16V/90 k, 2,0 MultiJet 16V/120 k a 2,0 MultiJet 16V/135 k pribudne teraz nová, najsilnejšia verzia 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní, ktorá navyše spĺňa emisnú normu Euro5. Týmto moderným agregátom Fiat Scudo napĺňa súčasný trend zvyšovania výkonu napriek znižovaniu spotreby a dopadu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Fiat
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.