Fiat Scudo s novým motorom

Utorok, 03 august 2010

Od augusta tohto roku pribudne pre model Fiat Scudo nový motor 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní a s filtrom pevných častíc DPF. Fiat Scudo sa tak stane jedným z prvých automobilov svojej triedy, ktoré spĺňajú najprísnejšie emisné normy Euro5.

Fiat Scudo
Nový pohonný agregát pre Fiat Scudo s vyšším výkonom zníži spotrebu i emisie CO2

Fiat Scudo je vhodnou voľbou pre tých, ktorí potrebujú všestranného pomocníka s veľkým vnútorným priestorom. Či už na prepravu materiálu, alebo väčšieho počtu ľudí. Nový agregát bude poháňať nielen úžitkové verzie Scudo Van a Scudo Combi, ale aj osobný Scudo Panorama.

Osobná verzia Panorama prevezie 8 až 9 cestujúcich. Pohodlnú a bezpečnú cestu zabezpečujú napríklad také detaily, ako úchytky detských sedačiek, či dostatok odkladacieho priestoru v podobe rôznych dômyselných priečinkov. Hlavnou výhodou osobnej verzie Scuda je variabilný interiér, ktorý sa môže prispôsobiť želaniu majiteľa.

Pracovná verzia Scudo Van a kombinovaná verzia Scudo Combi sú navrhnuté tak, aby umožňovali jednoduchú prepravu veľkého nákladu a pritom neobmedzovali pohodlie vodiča a spolucestujúcich.

K pohonným jednotkám 1,6 MultiJet 16V/90 k, 2,0 MultiJet 16V/120 k a 2,0 MultiJet 16V/135 k pribudne teraz nová, najsilnejšia verzia 2,0 MultiJet s výkonom 165 koní, ktorá navyše spĺňa emisnú normu Euro5. Týmto moderným agregátom Fiat Scudo napĺňa súčasný trend zvyšovania výkonu napriek znižovaniu spotreby a dopadu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Fiat
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.