Fiesta ECOnetic: najúspornejší Ford

Utorok, 03 apríl 2012

Má spotrebu len 3,3 l/100 km a emisie CO2 87 g/km. Poháňa ju vznetový motor Duratorq TDCi s objemom 1,6 l - nová Fiesta ECOnetic Technology.

Ford Fiesta Econetic
Fiesta ECOnetic s motorom 1,6 Duratorq TDCi sa stáva najúspornejším osobným Fordom

V novom modeli sa predstavia inovácie technológie Ford ECOnetic Technology, ako automatické vypínanie a spúšťanie motora napríklad pri státí na križovatkách (známy systém Stop/Start), inteligentné rekuperačné dobíjanie, ekologický režim Eco Mode a kontrolka preraďovania. Model taktiež ťaží zo špeciálnej kalibrácie motora a optimalizovaných prevodových pomerov. K zníženiu jazdných odporov prispieva aj nižšia svetlá výška vozidla, kryty podvozka a kolies a pneumatiky s nízkym valivým odporom.

Do konca roka 2012 bude polovica všetkých vozidiel značky Ford predaných v Európe niesť označenie ECOnetic Technology. V roku 2013 sa tento podiel zvýši na dve tretiny. Prvým takýmto Fordom je inovovaná Fiesta ECOnetic Technology , ktorej výroba sa práve začala.

Ide o historicky najúspornejší osobný Ford, pri ktorom výrobca deklaruje spotrebu 3,3 l/100 km a emisie CO2 87 g/km. Pohon zabezpečuje vznetový motor Duratorq TDCi s objemom 1,6 litra, s výkonom 95 koní a najvyšším krútiacim momentom 205 Nm. Bude sa dodávať s troj- a päťdverovou karosériou a viacerými stupňami výbavy.

Ford Fiesta Econetic Ford Fiesta Econetic Ford Fiesta Econetic
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.