Ford B-Max už v produkčnej verzii

Streda, 01 február 2012

Pred rokom predstavil Ford v Ženeve koncept, ktorý už prerástol do sériového modelu a po roku práve v Ženeve bude mať svoju svetovú premiéru. Ide o malé kompaktné MPV, ktoré po odchode modelu Fusion bude vstupným modelom značky s modrým oválom do segmentu veľkopriestorových vozidiel značky Ford.

Ford B-Max
Veľkopriestorový B-Max vsadil na dizajn, moderné technológie a kvalitné materiály

Nový B-Max, nepriamy nástupca súčasného modelu Fusion, rozšíri rodinu veľkopriestorových Fordov o piateho člena. Postaví sa do čela pred C-Mac, Grand C-Mac, Galaxy a S-Max. Aj keď Fusion nebol typickým MPV, skôr praktickým a zvýšeným hatchbackom, užil si medzi zákazníkmi dosť popularity. Minimálne na podobný úspech pripravuje Ford teraz nový B-Max. Má upútať dômyselným dizajnom, najmodernejšími technológiami, kvalitnými materiálmi i spracovaním, ale aj výnimočným batožinovým priestorom.

Oproti konceptu spred roka má produkčný model iba minimálne zmeny. Na exteriéri je v prednej časti badať príbuznosť k Fieste, ale aj C-Maxu – bočné presklenie, či Grand C-Maxu – posuvné zadné dvere. Nový B-Max vsádza tiež na absenciu stredového stĺpika, ktorý je integrovaný do konštrukcie zadných dverí.

Ponuku pohonných jednotiek pre B-Max bude tvoriť nový benzínový preplňovaný trojvalec Ford 1,0 EcoBoost vo viacerých výkonových verziách. Budú spájať výkon a efektivitu, rovnako ako aj dieselové pohonné jednotky Duratorq TDCi. Ktoré konkrétne to budú, to Ford zatiaľ nešpecifikoval.

Ford B-Max bude v Európe v predaji zrejme až v závere tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.