Ford Fiesta WRC pre sezónu 2017

Štvrtok, 15 december 2016

Súťažný Ford Fiesta WRC v réžii M-Sport sa predstavil v novej podobe pre sezónu 2017. Usmievavý predok navráva, že s tým ako vyzerá a čo má vo svojich útrobách je Fiesta očividne spokojná.

Ford Fiesta WRC
Súťažný špeciál Ford Fiesta WRC pre sezónu 2017 z dielne spoločnosti M-Sport

M-Sport vedený Malcolmom Wilsonom stavia súťažné špeciály Fiesta a potom s nimi takmer ako továrenský tím veľmi úspešne jazdí seriál majstrovstiev sveta rallye WRC. Tím skončil v seriáli majstrovstiev sveta v Pohárov konštruktérov sezóne 2016 na peknom štvrtom mieste, len jeden bod za tretím Volkswagenom II, Nór Mats Östberg v jednotlivcoch siedmy a Estónec Ott Tänak hneď za ním.

Fiesta WRC pre sezónu 2017 stojí na báze nedávno predstavenej už siedmej generácii tohto subkompaktu podľa nových pravidiel svetového šampionátu. Široký úsmev, ktorý vyžaruje z masky chladiča a úzkych do strán stúpajúcich svetlometov spolu s nasávacími otvormi v kapote napovedá, že na nachádzajúcu sezónu sa pozerá s optimizmom a teší sa na ňu.

Podporiť sebavedomie novej Fiesty má preplňovaný motor Ecoboost s priamym vstrekovaním so zdvihovým objemom 1,6 litra s výkonom 385 koní (283 kW) a najvyšším krútiacim momentom 450 Nm. Prenos sily na všetky štyri kolesá obstaráva šesťstupňová sekvenčná prevodovka. Krotiť rýchlosť majú na zodpovednosti štvorpiestikové brzdy s vŕtanými kotúčmi. Pohodlie pre jazdcov na súťažných tratiach je na pleciach športových sedadiel Sparco a bezpečnosť stráži masívna bezpečnostná klietka.

Britský tím M-Sport má s Fiestou určite veľké plány, keď sa mu podarilo angažovať štvornásobného majstra sveta Francúza Sebastiena Ogiera z majstrovstiev sveta odstupujúceho tímu Volkswagen. Kto z minuloročných jazdcov tohto tímu doplní Ogiera bude jasné neskôr. Vyberať je z čoho, kandidátmi sú Estónec Tänak, Nór Östberg alebo Francúz Eric Camilli.

Autor: J. Godberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.