Ford Focus Active: Oplastovaný hatchback a kombi ako crossovery

Nedeľa, 20 január 2019

Ford k novému Focusu pridáva teraz verziu Active, s ktorou automobilka vstupuje do kategórie crossoverov. V podstate ide o model, ktorý má zvýšenú svetlú výšku a karosériu chránenú plastmi proti poškodeniu laku v prípadoch, keď zíde z asfaltovej cesty do ľahšieho terénu.

1 Ford Focus Active

Ford teraz pridáva k modelom Focus hatchback a kombi aj oplastované verzie Active. Tie ponúkajú väčšiu všestrannosť a robustný dizajn. Sú pre záujemcov, ktorí hľadajúci SUV a crossovery. Nové modely Active charakterizuje vyššia svetlá výška, výrazný štýl inšpirovaný modelmi SUV a podvozkom optimalizovaným pre vyššiu dynamiku.

Schopnosti nových modelov Active na cestách s nespevneným povrchom vylepšujú nové voliteľné režimy jazdy Slippery a Trail. Priestranný, praktický a kultivovaný interiér podporuje aktívny životný štýl rodín.

Okrem pokročilých technológií, asistenčných systémov a osemstupňovej automatickej prevodovky sú novým modelom Active k dispozícii aj výkonné a úsporné zážihové motory Ford EcoBoost a vznetové motory EcoBlue.

Modely Active s vyššou svetlou výškou a novou konfiguráciou podvozka si zachovávajú špičkovú dynamiku modelov Focus a súčasne aj výborné jazdné vlastnosti na cestách s nespevneným povrchom. Vyššia poloha vodiča mu zaisťuje dobrý rozhľad a pre jazdu v meste i na diaľnici.

Pod kapotou sa modely Active môžu pýšiť osvedčenými pohonnými jednotkami ako sú výkonné a úsporné 1,0-litrové a 1,5-litrové zážihové motory EcoBoost s výkonom až 182 koní a 1,5-litrové a 2,0-litrové vznetové motory Ford EcoBlue s výkonom až 150 koní, a to v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou.

V porovnaní s niektorými konkurenčnými značkami, ktoré svoje oplastované modely ponúkajú saj s pohonom všetkých kolies, nové modely Ford Active túto možnosť nemajú. Na druhej strane veľkou výhodou modelov Ford Active oproti konkurencii sú nižšie uvádzacie ceny.

1 Ford Focus Active 2 Ford Focus Active 3 Ford Focus Active 4 Ford Focus Active 5 Ford Focus Active 6 Ford Focus Active
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
KLEBER Dynaxer HP4
Značka Kleber v rámci svojho dvojročného cyklu vývoja pneumatík ponúka novinku radu Dynaxer UHP a Dynaxer HP4. Majú vylepšený výkon na mokrej vozovke, kratšiu brzdnú dráhu, čo rovnako platí aj na suchých cestách. To vďaka novopatentovanej zmesi behúňa a samozamykacím lamelám, ktoré redukujú deformáciu pneumatiky počas jazdy. Asymetrický behúň s dvoma kontinuálnymi vonkajšími drážkami zvýrazňuje asymetriu pneumatiky pre zlepšenie priľnavosti a pre odvádzanie vody na mokrej vozovke. Technológia samozamykacích lamiel pomáha dezénu zvýšiť tuhosť v kontakte s vozovkou. Zvýšená tuhosť behúňa znižuje valivý odpor pneumatiky a tým aj spotrebu paliva. Pneumatiky Kleber Dynaxer HP4 sú dostupne v rozmeroch s priemerom 15, 16 a 17 palcov, Kleber Dynaxer UHP v rozmeroch 17, 18 a 19 palcov.
Mercedes-Benz
Na autosalóne v New Yorku v dňoch 19. až 28. apríla tohto roku sa značky Mercedes-Benz a Mercedes-AMG budú niesť v znamení modelov SUV. Svetové premiéry tu zažijú modely GLS a GLC kupé, aktualizované výkonné modely GLC SUV a kupé z Affalterbachu. Po prvý raz sa ukážu aj modely CLA 35 4Matic a A 35 4Matic sedan, rovnako aj nové najväčšie a najluxusnejšie SUV značky, model GLS. Je triedou S značky v segmente prémiových SUV. Svetovú premiéru oslávi aj modernizované GLC kupé. Predvedie sa s novým vzhľadom, inovatívnymi asistentmi vodiča, novou paletou motorizácií a najnovšou generáciou infotainmentu MBUX. Premiéru budú mať tiež Mercedes-AMG A 35 4MATIC sedan a Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.
Sikyna Arco 2019
Štvrté preteky seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa konali v Taliansku neďaleko mesta Arco di Trento. Slovákovi Richardovi Šikyňovi jeho ostrý motocykel tentoraz v kvalifikácii fungoval s problémami a tak ju absolvoval s tréningovým strojom a obsadil až 30. miesto. V dvoch hlavných nedeľňajších pretekoch aj preto skončil až na 25. a 20. mieste a pripísal si len jeden ďalší bod do priebežného hodnotenia seriálu. Peter Kolek, manažér: "Richard si aj napriek nevydarenej kvalifikácii vybojoval ďalší bod za 20. miesto do priebežného hodnotenia. Najbližšie preteky sú na programe 11.-12. mája, dovtedy bude viac času pre mechanikov na prípravu motocykla a pre Richarda na oddych i doladenie formy."