Ford Focus Active: Oplastovaný hatchback a kombi ako crossovery

Nedeľa, 20 január 2019

Ford k novému Focusu pridáva teraz verziu Active, s ktorou automobilka vstupuje do kategórie crossoverov. V podstate ide o model, ktorý má zvýšenú svetlú výšku a karosériu chránenú plastmi proti poškodeniu laku v prípadoch, keď zíde z asfaltovej cesty do ľahšieho terénu.

1 Ford Focus Active

Ford teraz pridáva k modelom Focus hatchback a kombi aj oplastované verzie Active. Tie ponúkajú väčšiu všestrannosť a robustný dizajn. Sú pre záujemcov, ktorí hľadajúci SUV a crossovery. Nové modely Active charakterizuje vyššia svetlá výška, výrazný štýl inšpirovaný modelmi SUV a podvozkom optimalizovaným pre vyššiu dynamiku.

Schopnosti nových modelov Active na cestách s nespevneným povrchom vylepšujú nové voliteľné režimy jazdy Slippery a Trail. Priestranný, praktický a kultivovaný interiér podporuje aktívny životný štýl rodín.

Okrem pokročilých technológií, asistenčných systémov a osemstupňovej automatickej prevodovky sú novým modelom Active k dispozícii aj výkonné a úsporné zážihové motory Ford EcoBoost a vznetové motory EcoBlue.

Modely Active s vyššou svetlou výškou a novou konfiguráciou podvozka si zachovávajú špičkovú dynamiku modelov Focus a súčasne aj výborné jazdné vlastnosti na cestách s nespevneným povrchom. Vyššia poloha vodiča mu zaisťuje dobrý rozhľad a pre jazdu v meste i na diaľnici.

Pod kapotou sa modely Active môžu pýšiť osvedčenými pohonnými jednotkami ako sú výkonné a úsporné 1,0-litrové a 1,5-litrové zážihové motory EcoBoost s výkonom až 182 koní a 1,5-litrové a 2,0-litrové vznetové motory Ford EcoBlue s výkonom až 150 koní, a to v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou.

V porovnaní s niektorými konkurenčnými značkami, ktoré svoje oplastované modely ponúkajú saj s pohonom všetkých kolies, nové modely Ford Active túto možnosť nemajú. Na druhej strane veľkou výhodou modelov Ford Active oproti konkurencii sú nižšie uvádzacie ceny.

1 Ford Focus Active 2 Ford Focus Active 3 Ford Focus Active 4 Ford Focus Active 5 Ford Focus Active 6 Ford Focus Active
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.