Ford Focus Active: Oplastovaný hatchback a kombi ako crossovery

Nedeľa, 20 január 2019

Ford k novému Focusu pridáva teraz verziu Active, s ktorou automobilka vstupuje do kategórie crossoverov. V podstate ide o model, ktorý má zvýšenú svetlú výšku a karosériu chránenú plastmi proti poškodeniu laku v prípadoch, keď zíde z asfaltovej cesty do ľahšieho terénu.

1 Ford Focus Active

Ford teraz pridáva k modelom Focus hatchback a kombi aj oplastované verzie Active. Tie ponúkajú väčšiu všestrannosť a robustný dizajn. Sú pre záujemcov, ktorí hľadajúci SUV a crossovery. Nové modely Active charakterizuje vyššia svetlá výška, výrazný štýl inšpirovaný modelmi SUV a podvozkom optimalizovaným pre vyššiu dynamiku.

Schopnosti nových modelov Active na cestách s nespevneným povrchom vylepšujú nové voliteľné režimy jazdy Slippery a Trail. Priestranný, praktický a kultivovaný interiér podporuje aktívny životný štýl rodín.

Okrem pokročilých technológií, asistenčných systémov a osemstupňovej automatickej prevodovky sú novým modelom Active k dispozícii aj výkonné a úsporné zážihové motory Ford EcoBoost a vznetové motory EcoBlue.

Modely Active s vyššou svetlou výškou a novou konfiguráciou podvozka si zachovávajú špičkovú dynamiku modelov Focus a súčasne aj výborné jazdné vlastnosti na cestách s nespevneným povrchom. Vyššia poloha vodiča mu zaisťuje dobrý rozhľad a pre jazdu v meste i na diaľnici.

Pod kapotou sa modely Active môžu pýšiť osvedčenými pohonnými jednotkami ako sú výkonné a úsporné 1,0-litrové a 1,5-litrové zážihové motory EcoBoost s výkonom až 182 koní a 1,5-litrové a 2,0-litrové vznetové motory Ford EcoBlue s výkonom až 150 koní, a to v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou.

V porovnaní s niektorými konkurenčnými značkami, ktoré svoje oplastované modely ponúkajú saj s pohonom všetkých kolies, nové modely Ford Active túto možnosť nemajú. Na druhej strane veľkou výhodou modelov Ford Active oproti konkurencii sú nižšie uvádzacie ceny.

1 Ford Focus Active 2 Ford Focus Active 3 Ford Focus Active 4 Ford Focus Active 5 Ford Focus Active 6 Ford Focus Active
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.