Ford Focus Active: Oplastovaný hatchback a kombi ako crossovery

Nedeľa, 20 január 2019

Ford k novému Focusu pridáva teraz verziu Active, s ktorou automobilka vstupuje do kategórie crossoverov. V podstate ide o model, ktorý má zvýšenú svetlú výšku a karosériu chránenú plastmi proti poškodeniu laku v prípadoch, keď zíde z asfaltovej cesty do ľahšieho terénu.

1 Ford Focus Active

Ford teraz pridáva k modelom Focus hatchback a kombi aj oplastované verzie Active. Tie ponúkajú väčšiu všestrannosť a robustný dizajn. Sú pre záujemcov, ktorí hľadajúci SUV a crossovery. Nové modely Active charakterizuje vyššia svetlá výška, výrazný štýl inšpirovaný modelmi SUV a podvozkom optimalizovaným pre vyššiu dynamiku.

Schopnosti nových modelov Active na cestách s nespevneným povrchom vylepšujú nové voliteľné režimy jazdy Slippery a Trail. Priestranný, praktický a kultivovaný interiér podporuje aktívny životný štýl rodín.

Okrem pokročilých technológií, asistenčných systémov a osemstupňovej automatickej prevodovky sú novým modelom Active k dispozícii aj výkonné a úsporné zážihové motory Ford EcoBoost a vznetové motory EcoBlue.

Modely Active s vyššou svetlou výškou a novou konfiguráciou podvozka si zachovávajú špičkovú dynamiku modelov Focus a súčasne aj výborné jazdné vlastnosti na cestách s nespevneným povrchom. Vyššia poloha vodiča mu zaisťuje dobrý rozhľad a pre jazdu v meste i na diaľnici.

Pod kapotou sa modely Active môžu pýšiť osvedčenými pohonnými jednotkami ako sú výkonné a úsporné 1,0-litrové a 1,5-litrové zážihové motory EcoBoost s výkonom až 182 koní a 1,5-litrové a 2,0-litrové vznetové motory Ford EcoBlue s výkonom až 150 koní, a to v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou.

V porovnaní s niektorými konkurenčnými značkami, ktoré svoje oplastované modely ponúkajú saj s pohonom všetkých kolies, nové modely Ford Active túto možnosť nemajú. Na druhej strane veľkou výhodou modelov Ford Active oproti konkurencii sú nižšie uvádzacie ceny.

1 Ford Focus Active 2 Ford Focus Active 3 Ford Focus Active 4 Ford Focus Active 5 Ford Focus Active 6 Ford Focus Active
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Maco Racing
Na osemhodinových pretekoch v japonskej Suzuke, ktoré sú súčasťou majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov, bude štartovať aj slovenský tím Maco Racing. Za riadidlami tímovej Yamahy sa budú striedať Poliak Pawel Szkopek a Brit James Ellison, o treťom pretekárovi sa rokuje. Slovenský tím na pretekoch v Suzuke štartoval v roku 2007 a obsadil druhé miesto v triede Superproduction, o dva roky neskôr bol v absolútnom hodnotení na 11. mieste. Martin Kuzma, šéf tímu: "Zúčastniť sa na osemhodinových pretekoch v Suzuke nás oslovil jazdec Pawel Szkopek spolu so spoločnosťou Omega. Preteky v Suzuke sú pre motocyklové továrne mimoriadne prestížne. Do pretekov nasadzujú známe mená aj z ostatných svetových šampionátov. V minulosti sa nám v Japonsku darilo, takže aj to je dôvod prečo na tieto preteky cestujeme."
Koci-Mozner
Posádka Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončila v silnej konkurencii na Rallye Prešov v absolútnom poradí druhá o len o 6,6 sekundy za víťaznými Poliakmi Grzyb/Wrobel. So Škodou Fabia R5 Slováci dominovali z ôsmich na dvoch rýchlostných skúškach, keď vyhrali úvodnú a potom ešte ôsmu. Zvyšných šesť rýchlostných skúšok vyhrala víťazná poľská posádka. Seriál majstrovstiev Slovenska v rallye bude pokračovať koncom augusta podujatím Deutsch Mann Rally Trebišov.
Koci - Skoda Fabia R5
Prešov bude v závere tohto hostiť posádky súťažných jazdcov, ktoré bojujú o body do majstrovstiev Slovenska v automobilových súťažiach. Tím Škoda Slovakia Motorsport bude na Rallye Prešov zastupovať Martin Koči / Radovan Mozner ml. s vozidlom Škoda Fabia R5. Rallye v okolí Prešova sa uskutoční 5. a 6. júla. Seriál majstrovstiev Slovenska bude pokračovať koncom augusta podujatím Deutsch Mann Rally Trebišov, potom v septembri to bude Rallye Veľký Krtíš a zavŕšenie sezóny bude tradične v polovici októbra, kedy je na programe Rallye Košice.