Ford Focus RS: viac výkonu

Sobota, 10 apríl 2010

Vidí sa vám, že 305 koní vo vašom Forde Focus RS je nedostatočných pre váš naturel a nádej na kúpu limitovanej série Focusu RS500 s výkonom 350 koní (RS500 znamená počet vyrobených kusov limitovanej série) je malá? Nemusíte vešať hlavu, pretože Ford na vás myslí a dáva možnosť novým i existujúcim majiteľom modelu Focus RS zvýšiť si výkon motora na 350 koní, práve na toľko, koľko ich má Focus RS500. Ide o Fordom schválený vylepšený 350-koňový motor, pričom úpravy nemajú dopad na štandardnú záručnú dobu. Táto verzia je dostupná prostredníctvom vybraných dílerov Fordu.

Ford Focus RS

Podstata motora Focusu RS zostáva zachovaná aj pre RS500. Aj tu radovému 2,5litrovému päťvalcovému motoru Duratec RS pridáva výkon turbodúchadlo. Hlavným výkonovým dopingom je Balík MP350, ktorý po rozbalení a montáži dodá pôvodnému RS ďalších 45 koní, takže spolu bude mať úctyhodných 350 koní pri 6000 ot/min a najvyšší krútiaci moment 460 Nm v rozsahu od 2500 do 4500 ot/min. Práve toľko ako má motor limitovanej série RS500.

Vyšší výkon a krútiaci moment sa dosiahne vďaka väčšiemu medzichladiču stlačeného vzduchu, športovému vzduchovému filtru, výkonnejšiemu palivovému čerpadlu, upravenému výfukovému systému a preprogramovanej riadiacej jednotke. Po týchto úpravách by sa akcelerácia z nuly na stovku mala zlepšiť na 5,6 sekundy a najvyššia rýchlosť na 265 km/h. Balík MP350 je dostupný od partnera Fordu, ladičskej firmy Revolte Technologies a sadu ponúka Ford prostredníctvom Mountune Performance cez vybranú sieť dealerov.

Ford Focus RS

Ford a Mountune vytvorili doteraz sériu balíkov, ktoré zvyšujú výkony pre modely Ford Focus ST a novú Fiestu a dávnejšie aj pre Sierra RS500 Cosworth. Ford verí, že balík pre Focus RS bude rovnako úspešný aj teraz. Úpravy podľa Balíka MP350 vykonané na motore pre Ford Focus RS sú podobné tým, ktoré boli vyvinuté pre exkluzívnu limitovanú edíciu modelov Focus RS500 a ktoré boli vyvíjané odborníkmi tímu RS v spolupráci so špecialistami spoločnosti Mountune.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.