Ford Mondeo v troch karosárskych modifikáciách

Nedeľa, 10 jún 2007

Nové Mondeo patrilo v Ženeve medzi najobletovanejšie novinky. Nie iba preto, že sa predstavilo v troch karosárskych verziách. Už prvé Mondeo pred štrnástimi rokmi vzbudilo rozruch, ale jeho modernizovaná verzia sa páčila ďaleko viac. Doteraz sa tohto modelu predalo spolu približne štyri milióny.

Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo

Fordu Mondeo však k väčšej obľúbenosti a dokonalosti čosi predsa len chýbalo. Práve to, čo má jeho tretia generácia: výrazne dynamický tvar, dravý výzor, luxus a elegancia. Či už ide o sedan, liftback alebo kombi. Nové Mondeo stojí teraz vyššie ako jeho predchodca. Tradične výborné jazdné vlastnosti z predchádzajúcich generácií Mondea výrobca ešte viac vylepšil. Podobne je to s bezpečnostnou výbavou. Za pozornosť stojí napríklad aj systém Easy Fuel, ktorý rozlišuje priemer tankovacej pištole a zabraňuje načerpať nevhodné palivo. Novinkou je aj bezkľúčové otváranie automobilu a spúšťanie motora, ale tiež systém IVDC, pomocou ktorého si vodič môže plynule nastavovať tlmiče pruženia v troch režimoch. Ford prichystal pre Mondeo päť benzínových a štyri naftové motory. S využívaním benzínového motora 1,8 l, ktorý bol známy ako veľmi úsporný, sa v novom Mondeu už nepočíta.

Nové Mondeo príde na trh vo všetkých troch karosárskych variantoch už v priebehu leta tohto roka.

Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.