Ford predstavil Verve Concept II

Nedeľa, 09 december 2007

Ford prichádzal aj v minulosti s revolučnými dizajnérskymi štýlmi. Tentoraz svoje predstavy zhmotnil do konceptu Verve.

Ford Verve Concept II

V čínskom meste Guangzhou na Motor Show predviedol svetu po prvý raz svoju víziu novej rodiny malých vozidiel pre globálny trh. Prvý Verve Concept, atraktívny trojdverový model, mal svoju premiéru v Nemecku na Frankfurt Motor Show na jeseň tohto roku.

V poradí druhý Verve, Concept Sedan, pripomína svojim športovým výzorom a štýlom, ktorý reprezentuje – kupé. Predstavuje víziu dizajnu značky Ford pre malé automobily budúcnosti. Tretiu a poslednú verziu Verve Concept odhalí Ford v USA na Motor Show v Detroite v januári budúceho roku. Verve Concept Sedan sa má vyrábať v Číne a určený má byť len pre čínsky trh.

Európsky dizajnérsky tím vytvorením dvoch Verve Conceptov úspešne aplikoval po prvýkrát kinetický dizajn na malých automobiloch. Verve Concepty zobrazujú v tomto segmente v Európe doteraz nie iba málo vídaný dizajnérsky štýl, ale aj vysokú kvalitu.

O prvom koncepte Verve predstavenom vo Frankfurte sa špekulovalo, že je to budúca Fiesta. Či tomu bude tak v skutočnosti, ukážu zrejme už najbližšie mesiace.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.