Ford predstavil Verve Concept II

Nedeľa, 09 december 2007

Ford prichádzal aj v minulosti s revolučnými dizajnérskymi štýlmi. Tentoraz svoje predstavy zhmotnil do konceptu Verve.

Ford Verve Concept II

V čínskom meste Guangzhou na Motor Show predviedol svetu po prvý raz svoju víziu novej rodiny malých vozidiel pre globálny trh. Prvý Verve Concept, atraktívny trojdverový model, mal svoju premiéru v Nemecku na Frankfurt Motor Show na jeseň tohto roku.

V poradí druhý Verve, Concept Sedan, pripomína svojim športovým výzorom a štýlom, ktorý reprezentuje – kupé. Predstavuje víziu dizajnu značky Ford pre malé automobily budúcnosti. Tretiu a poslednú verziu Verve Concept odhalí Ford v USA na Motor Show v Detroite v januári budúceho roku. Verve Concept Sedan sa má vyrábať v Číne a určený má byť len pre čínsky trh.

Európsky dizajnérsky tím vytvorením dvoch Verve Conceptov úspešne aplikoval po prvýkrát kinetický dizajn na malých automobiloch. Verve Concepty zobrazujú v tomto segmente v Európe doteraz nie iba málo vídaný dizajnérsky štýl, ale aj vysokú kvalitu.

O prvom koncepte Verve predstavenom vo Frankfurte sa špekulovalo, že je to budúca Fiesta. Či tomu bude tak v skutočnosti, ukážu zrejme už najbližšie mesiace.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.