Ford Ranger Raptor: Premiéra už o osem dní (plus video)

Pondelok, 14 február 2022

Automobilka Ford odhalí najnovší variant modelu Ranger Raptor už o osem dní, presnejšie 22. februára. Pozrieť si ho budeme môcť ráno o 8:00 hodine na YouTube kanála spoločnosti Ford of Europe.

1-Ranger-Raptor

Pick-up Ford Ranger aktuálnej tretej generácie uviedla americká automobilka v roku 2018 a v rovnakom roku uzrela svetlo sveta aj vrcholná verzia Raptor. Ranger bol zväčša výhradne pre americký trh, ale doba sa mení a teraz už aj európsky zákazník si príde do showroomu pre nový pick-up, ktorý ho očarí brilantne fungujúcim podvozkom, ale hlavne svojou priechodnosťou aj tým najťažším terénom. A to máme na mysli Ranger bez dodatku Raptor v názve.

Automobilka s modrým oválom v znaku koncom minulého roka pustila do sveta správu o predstavení nového modelu Ford Ranger štvrtej generácie, zároveň aj to, že hneď bude nasledovať aj odvodený vrcholný variant Ranger Raptor. Prvé kusy síce prídu do Európy až začiatkom roku 2023, ale aj to je pre fanúšikov Fordu Ranger dôvod k radosti. A keďže táto správa pochádza od európskej nazvime to divízie automobilky Ford, Európu by vrcholné Fordy Ranger Raptor nemali vynechať

Súčasťou oznámenia o novom vrcholnom modeli Rarger Raptor je video, ktoré je aj na YouTube kanála európskeho Fordu. Na ňom sa maskovaný prototyp modelu Ranger Raptor preháňa terénom a predvádza svoje silné stránky, ako skoky v teréne alebo jazda bokom. To si môže dovoliť len Ranger s upraveným a zosilneným podvozkom, ktorý toto video ukazuje aj v detailnom zábere.

Novú generáciu modelu Ranger Raptor vyvinula športová odnož Ford Performance pre nadšencov off-roadu. Ford vytvoril tento pick-up svojou s najpokročilejšou technológiou, a tak vznikla odolná konštrukcia pre dokonale ovládané vozidlo. Je teda tu najpokročilejší Ranger všetkých čias.

Pre väčšie emócie dostane nový Ranger Raptor aj poriadne silný motor, ktorý nahradí doteraz používaný dvakrát preplňovaný dvojlitrový vznetový štvorvalec. Mohol by ním byť vidlicový šesťvalec Ecoboost, alebo 2,7litrový twin-turbo z modelu Ford Bronco, prípadne aj iný.

Možno aj tieto a ďalšie novšie zábery z videa, ktoré si už teraz môžete pozrieť na

video: https://youtu.be/9XMUq_mTDL8

ukáže Ford Motor Company počas virtuálneho odhalenia najnovšej verzie modelu Ranger Raptor 22. februára o 08:00 hodine pri jeho svetovej premiére. Tú bude Ford prenášať na YouTube kanála spoločnosti Ford of Europe na rovnakej adrese https://youtu.be/9XMUq_mTDL8.

1-Ranger-Raptor 2-Ford-Ranger-Raptor 3-Ranger-Raptor-teaser
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.