Ford rozbehne v Nemecku výrobu nového Focusu

Pondelok, 15 november 2010

Ford Motor Company pripravuje svoje továrne v nemeckom Saarlouis a americkom Michigane na spustenie výroby novej generácie Ford Focus. Focus je kľúčovou časťou plánu One Ford. Jeho základom je nová globálna platforma segmentu C z dielne Ford, ktorá počíta do roku 2012 s viac ako dvomi miliónmi vyrobených vozidiel ročne. Globálny Ford Focus bol vyvinutý v Európe, je určený na predaj vo viac ako 120 štátoch sveta, pričom 80 % dielov je spoločných.

Ford Focus spredu
Tri verzie nového modelu Ford Focus. Ich výrova sa rozbehne začiatkom decembra tohto roku

Takmer 500 ľudí, pracujúcich pre továreň Ford Saarlouis na základe zmluvy s agentúrou bude mať od polovice novembra možnosť prejsť na trvalý pomer s Fordom, a to vďaka spusteniu výroby nového Focusu 6. decembra tohto roka.

S viac ako 6500 zamestnancami a viac než 3 mld. preinvestovaných eur do prípravy a modernizácie Ford Saarlouis patrí táto továreň k popredným miestam výroby vozidiel v európskom automobilovom priemysle.

Výrobný závod Saarlouis, ktorý oslavuje tento rok 40. výročie, bude jediným miestom výroby modelov Focus novej generácie v západnej Európe, kde budú z jednej linky schádzať všetky tri jeho verzie – 4dverový sedan, 5dverový hatchback a kombi. Výroba modelov Focus v meste Michigan bude vyrábať štvor- a päťdverové karosérie.

Ford Focus zozadu
Kombi, sedan a hatchback, všetky tri verzie Ford Focus sa budú vyrábať v závode Saarlouis

Kombi, sedan a hatchback, všetky tri verzie Ford Focus sa budú vyrábať v závode SaarlouisVýroba sa rozšíri v polovici roka 2011 aj do Ruska. V St. Petersburgu sa budú vyrábať štvor- a päťdverové modely. Produkcia v ázijsko-tichomorskom regióne sa začne začiatkom roka 2012 spustením linky v čínskom závode Chongqing.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.