Freelander 2 HST - pôsobivý silák

Štvrtok, 06 marec 2008

Land Rover uvedie na trh novú verziu HST ako vrchol ponuky modelového radu Freelander 2. Nový Land Rover Freelander 2 HST sa začne predávať v marci v cene v prepočte 1,36 milióna korún.

Freelander 2 HST Freelander 2 HST

Výbavu tohto modelu tvorí Sports Styling Pack, ktorý už svojim názvom predpovedá vizuálne zameranie tejto verzie. V tomto balíku môžete nájsť zadné a predné parkovacie senzory, lišty na prahoch dverí a zadný strešný spojler. Ďalšími vylepšeniami sú 19-palcové desaťlúčové disky z ľahkých zliatin s pochrómovaním, kožené čalúnenie sedadiel, tónované sklá a metalíza.

Land Rover Freelander 2 HST pôsobí na ceste ako pôsobivý silák. Jeho úlohou bude oslovovať zákazníkov, ktorí vyžadujú dramatický vizuálny vzhľad bez obmedzení praktickosti. V roku 2007 sa predalo vo Veľkej Británii vyše 18 tisíc Freelanderov, čo pomohlo prekonať po prvýkrát v 60-ročnej histórii značky Land Rover hranicu 50 tisíc predaných vozidiel v Británii.

V marci sa tiež začne predávať aj verzia HST modelu Range Rover Sport. Tá v modelovom roku 2008 prichádza vo výbave s 20-palcovými kolesami Stormer, zadným spojlerom, krytmi prahov všetkých piatich dverí vo farbe karosérie, elektricky ovládaným strešným oknom, tónovanými sklami a tvarovaným predným a zadným nárazníkom s integrovanými hranatými koncovkami výfuku. Verzia HST 2008 je štandardne vybavená aj koženými sedadlami Premium. Ako bezpríplatková opcia bude k dispozícii aj kožené čalúnenie Sports alebo Alcantara. Range Rover Sport HST môže byť poháňaný buď turbodieselom V8 alebo benzínovým motorom Supercharged a v základe bude stáť v prepočte vyše 2,55 milióna korún.

Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.