Freelander 2 HST - pôsobivý silák

Štvrtok, 06 marec 2008

Land Rover uvedie na trh novú verziu HST ako vrchol ponuky modelového radu Freelander 2. Nový Land Rover Freelander 2 HST sa začne predávať v marci v cene v prepočte 1,36 milióna korún.

Freelander 2 HST Freelander 2 HST

Výbavu tohto modelu tvorí Sports Styling Pack, ktorý už svojim názvom predpovedá vizuálne zameranie tejto verzie. V tomto balíku môžete nájsť zadné a predné parkovacie senzory, lišty na prahoch dverí a zadný strešný spojler. Ďalšími vylepšeniami sú 19-palcové desaťlúčové disky z ľahkých zliatin s pochrómovaním, kožené čalúnenie sedadiel, tónované sklá a metalíza.

Land Rover Freelander 2 HST pôsobí na ceste ako pôsobivý silák. Jeho úlohou bude oslovovať zákazníkov, ktorí vyžadujú dramatický vizuálny vzhľad bez obmedzení praktickosti. V roku 2007 sa predalo vo Veľkej Británii vyše 18 tisíc Freelanderov, čo pomohlo prekonať po prvýkrát v 60-ročnej histórii značky Land Rover hranicu 50 tisíc predaných vozidiel v Británii.

V marci sa tiež začne predávať aj verzia HST modelu Range Rover Sport. Tá v modelovom roku 2008 prichádza vo výbave s 20-palcovými kolesami Stormer, zadným spojlerom, krytmi prahov všetkých piatich dverí vo farbe karosérie, elektricky ovládaným strešným oknom, tónovanými sklami a tvarovaným predným a zadným nárazníkom s integrovanými hranatými koncovkami výfuku. Verzia HST 2008 je štandardne vybavená aj koženými sedadlami Premium. Ako bezpríplatková opcia bude k dispozícii aj kožené čalúnenie Sports alebo Alcantara. Range Rover Sport HST môže byť poháňaný buď turbodieselom V8 alebo benzínovým motorom Supercharged a v základe bude stáť v prepočte vyše 2,55 milióna korún.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.