Genesis New York Concept: Ambiciózna limuzína

Sobota, 26 marec 2016

Štúdiu luxusnej športovej limuzíny s jednoduchým menom New York Concept predstavila na autosalóne v New Yorku kórejská automobilka Hyundai, resp. jej luxusná značka Genesis. O čo Genesisu New York Concept ide? No predsa vstúpiť do sveta prémiových modelov ako sú BMW radu 3, Audi A4, či Infiniti Q50 a im podobným.

1 Genesis New York Concept
Genesis New York Concept ako budúca športovo-luxusná limuzína začínajúcej značky

Štúdia naznačuje budúce smerovanie dizajnu značky Genesis, ktorej filozofiu AthleticElegance značka po prvý raz predstavila na štúdii Vision G Concept a potom na sériovej luxusnej limuzíne Genesis G90. Produkčný model, ktorý vyjde zo štúdie New York Concept teraz predstavenej v New Yorku bude najmenší z doteraz predstavených modelov Genesis a má mať označenie G70.

Exteriér štúdie New York Concept zaujme futuristickým dizajnom, čo sériový model zrejme dosť zmierni. Predstavuje interpretáciu luxusného, vysoko výkonného automobilu s vyváženými proporciami.

2 Genesis New York Concept
Interiér štúdie Genesis. Zostane z tých futuristických tvarov niečo aj pre sériový model?

Nábeh na futuristické tvary má aj interiér, ktorý je štvormiestny a je akoby z iného sveta. Po technickej stránke je kombináciou vyspelej technológie s luxusom na vysokej úrovni, s inovatívnou elektronikou a jemne vypracovanými materiálmi. Dominantným na prístrojovom paneli a stredovej konzole je až 21-palcový displej s rozlíšením 4K od LG.

Športový charakter značky Genesis symbolizuje hybridný pohon na báze benzínového štvorvalca 2,0 T-GDI preplňovaného turbokompresorom a s elektromotorom. Kombinovaný výkon pohonnej jednotky má výkon 245 koní (180 kW) a maximálny krútiaci moment 353 Nm. Hybridný pohon je spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

3 Genesis New York Concept
Limuzína Genesis s prémiovými ambíciami: krásna a elegantná z každého pohľadu

Luc Donckerwolke, šéfdizajnér značky Genesis k novému konceptu poznamenal:"Motor uložený vpredu a pohon zadných kolies spolu s veľkou vzdialenosťou prístrojového panelu od prednej nápravy sú základom nášho dizajnu. Posunutie kabíny dozadu vytvára energický a dynamický tvar. Okrem toho umožňuje kratší predný previs karosérie pre lepšie vyvážený celkový tvar."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.