Genesis New York Concept: Ambiciózna limuzína

Sobota, 26 marec 2016

Štúdiu luxusnej športovej limuzíny s jednoduchým menom New York Concept predstavila na autosalóne v New Yorku kórejská automobilka Hyundai, resp. jej luxusná značka Genesis. O čo Genesisu New York Concept ide? No predsa vstúpiť do sveta prémiových modelov ako sú BMW radu 3, Audi A4, či Infiniti Q50 a im podobným.

1 Genesis New York Concept
Genesis New York Concept ako budúca športovo-luxusná limuzína začínajúcej značky

Štúdia naznačuje budúce smerovanie dizajnu značky Genesis, ktorej filozofiu AthleticElegance značka po prvý raz predstavila na štúdii Vision G Concept a potom na sériovej luxusnej limuzíne Genesis G90. Produkčný model, ktorý vyjde zo štúdie New York Concept teraz predstavenej v New Yorku bude najmenší z doteraz predstavených modelov Genesis a má mať označenie G70.

Exteriér štúdie New York Concept zaujme futuristickým dizajnom, čo sériový model zrejme dosť zmierni. Predstavuje interpretáciu luxusného, vysoko výkonného automobilu s vyváženými proporciami.

2 Genesis New York Concept
Interiér štúdie Genesis. Zostane z tých futuristických tvarov niečo aj pre sériový model?

Nábeh na futuristické tvary má aj interiér, ktorý je štvormiestny a je akoby z iného sveta. Po technickej stránke je kombináciou vyspelej technológie s luxusom na vysokej úrovni, s inovatívnou elektronikou a jemne vypracovanými materiálmi. Dominantným na prístrojovom paneli a stredovej konzole je až 21-palcový displej s rozlíšením 4K od LG.

Športový charakter značky Genesis symbolizuje hybridný pohon na báze benzínového štvorvalca 2,0 T-GDI preplňovaného turbokompresorom a s elektromotorom. Kombinovaný výkon pohonnej jednotky má výkon 245 koní (180 kW) a maximálny krútiaci moment 353 Nm. Hybridný pohon je spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

3 Genesis New York Concept
Limuzína Genesis s prémiovými ambíciami: krásna a elegantná z každého pohľadu

Luc Donckerwolke, šéfdizajnér značky Genesis k novému konceptu poznamenal:"Motor uložený vpredu a pohon zadných kolies spolu s veľkou vzdialenosťou prístrojového panelu od prednej nápravy sú základom nášho dizajnu. Posunutie kabíny dozadu vytvára energický a dynamický tvar. Okrem toho umožňuje kratší predný previs karosérie pre lepšie vyvážený celkový tvar."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.