Goodyear predstavuje diaľkové a zimné pneumatiky

Pondelok, 05 november 2012

Podľa spoločnosti Goodyear prevádzkovatelia diaľkových autobusov potrebujú pneumatiky, ktoré šetria palivo a pomáhajú čeliť rastúcim nákladom v oblasti cestnej prepravy. A tak vyvinula a teraz predstavuje svoje vôbec prvé pneumatiky určené pre diaľkové autobusy v Európe - pneumatiku Goodyear Marathon Coach určenú na všetky nápravy a zimnú pneumatiku Goodyear Ultra Grip Coach pre hnanú nápravu.

Autobus Zima

Nedávno uskutočnený prieskum spoločnosti Goodyear ukázal, že až 89 % oslovených flotíl mestských aj diaľkových autobusov vidí rastúce náklady na pohonné hmoty ako kľúčový problém v oblasti cestnej prepravy. Prieskum tiež ukázal, že náklady na kilometer boli jednou z najdôležitejších priorít, ktoré prevádzkovatelia obvykle hľadajú pre mestské aj diaľkové autobusy.

Viac ako polovica, presne 64 % účastníkov prieskumu, radí kvalitné pneumatiky medzi najdôležitejšie prvky znižovania prepravných nákladov. Na druhom mieste prieskumu bol vplyv pneumatík na spotrebu pohonných hmôt (valivý odpor – 62 %), na treťom kilometrový výkon (58 %), potom jazdné pohodlie (54 %) a priľnavosť za mokra (46 %).

Goodyear Marathon Coach je pneumatika určená na všetky nápravy a na používanie počas celého roka. Charakterizuje ju unikátny asymetrický dezén, ktorý zabezpečuje rovnomerné opotrebovanie, výborný kilometrový výkon a vysokú úroveň jazdného pohodlia. Nerovnomerné opotrebovávanie pneumatík bol pri diaľkových autobusoch závažný problém. Ten teraz rieši asymetrický dezén vyvinutý špeciálne pre pneumatiku Marathon Coach. Nové pneumatiky ponúkajú vysokú výkonnosť, čo dokumentuje aj hodnotenie na štítku.

Ďalšia nová pneumatika, Ultra Grip Coach, je špeciálnou zimnou pneumatikou so zvýšeným záberom na snehu. Bude výhodou pre autobusy, ktoré jazdia v severských krajinách a alpských regiónoch, kde sú zľadovatené vozovky bežné a náhle snehové prehánky môžu spôsobiť výrazné meškanie. Dezén a šírka behúňa novej pneumatiky zaručujú nielen vynikajúcu priľnavosť a záber v zimných podmienkach, ale aj nízku hlučnosť a vyššie pohodlie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.