Haibike Sduro: eBike na poľné cesty i cross country

Sobota, 12 december 2015

Medzi mobilné prostriedky, na ktoré sa v poslednom čase stále viac upriamuje pozornosť verejnosti, patria elektrobicykle. Okrem toho, že pri prekonávaní vzdialeností šetria našu energiu a nohy, na rozdiel od mopedov, malých motocyklov či skútrov nevypúšťajú do vzduchu žiadne škodliviny. Mnohé ebajky spĺňajú tiež rozumný pomer cena, kvalita a výkon.

1 Elektrobicykel Haibike Sduro 2016
Elektrický bicykel Haibike Sduro vhodný na lesné a poľné cesty, ale aj na cross country

Prvý model, ktorý predstavujeme, je pohodlný nemecký horský elektrobicykel Haibike Sduro s pevným zadným rámom "eHardtail". Stavaný je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily z pedálov a motora na jazdený povrch. Používa motor Yamaha s funkciou Zerou Cadence Support pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedála.

Model Haibike Sduro pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Systém pohonu ponúka jazdcovi veľmi dynamický zážitok z jazdy, čo ocení najmä v náročnom teréne. Je to horský ebajk s veľkosťou kolies 29''. Má veľmi dobrú stabilitou v dlhých tiahlych zjazdoch, ale aj pri rýchlejšej jazde.

Veľké kolesá elektrobicykla Haibike Sduro sa odvaľujú hladko cez terénne nerovnosti či výmole a vynikajú dobrou priechodnosťou. V teréne s ostrými zákrutami však treba viac úsilia na ich bezpečné zvládnutie. Tento model je vhodný najmä pre jazdcov vyššej postavy alebo tých, ktorí sú zameraní na cross country.

2 Haibike SDURO SL 2016
Elektrický Haibike Sduro model 2016, je tiež na lesné a poľné cesty, ale hlavne pre ženy

Druhým modelom je horský elektrobicykel pre ženy. Je rovnakej značky Hardlife i modelového značenia Sduro a má tiež zadný rám "eHardtail". Je tento ženský model používa motor Yamaha. Určený je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Rám a geometria sú ergonomicky adaptované pre ženy. Od riadidiel po sedlo je skrátená vzdialenosť, váha je optimalizovaná a sedlo je špeciálne ženské. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily pedálov a motora na jazdený povrch. Veľkosť kolies 27,5'' znamená dobrú ovládateľnosť i priechodnosť v teréne.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.