Haibike Sduro: eBike na poľné cesty i cross country

Sobota, 12 december 2015

Medzi mobilné prostriedky, na ktoré sa v poslednom čase stále viac upriamuje pozornosť verejnosti, patria elektrobicykle. Okrem toho, že pri prekonávaní vzdialeností šetria našu energiu a nohy, na rozdiel od mopedov, malých motocyklov či skútrov nevypúšťajú do vzduchu žiadne škodliviny. Mnohé ebajky spĺňajú tiež rozumný pomer cena, kvalita a výkon.

1 Elektrobicykel Haibike Sduro 2016
Elektrický bicykel Haibike Sduro vhodný na lesné a poľné cesty, ale aj na cross country

Prvý model, ktorý predstavujeme, je pohodlný nemecký horský elektrobicykel Haibike Sduro s pevným zadným rámom "eHardtail". Stavaný je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily z pedálov a motora na jazdený povrch. Používa motor Yamaha s funkciou Zerou Cadence Support pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedála.

Model Haibike Sduro pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Systém pohonu ponúka jazdcovi veľmi dynamický zážitok z jazdy, čo ocení najmä v náročnom teréne. Je to horský ebajk s veľkosťou kolies 29''. Má veľmi dobrú stabilitou v dlhých tiahlych zjazdoch, ale aj pri rýchlejšej jazde.

Veľké kolesá elektrobicykla Haibike Sduro sa odvaľujú hladko cez terénne nerovnosti či výmole a vynikajú dobrou priechodnosťou. V teréne s ostrými zákrutami však treba viac úsilia na ich bezpečné zvládnutie. Tento model je vhodný najmä pre jazdcov vyššej postavy alebo tých, ktorí sú zameraní na cross country.

2 Haibike SDURO SL 2016
Elektrický Haibike Sduro model 2016, je tiež na lesné a poľné cesty, ale hlavne pre ženy

Druhým modelom je horský elektrobicykel pre ženy. Je rovnakej značky Hardlife i modelového značenia Sduro a má tiež zadný rám "eHardtail". Je tento ženský model používa motor Yamaha. Určený je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Rám a geometria sú ergonomicky adaptované pre ženy. Od riadidiel po sedlo je skrátená vzdialenosť, váha je optimalizovaná a sedlo je špeciálne ženské. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily pedálov a motora na jazdený povrch. Veľkosť kolies 27,5'' znamená dobrú ovládateľnosť i priechodnosť v teréne.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.