Haibike Sduro: eBike na poľné cesty i cross country

Sobota, 12 december 2015

Medzi mobilné prostriedky, na ktoré sa v poslednom čase stále viac upriamuje pozornosť verejnosti, patria elektrobicykle. Okrem toho, že pri prekonávaní vzdialeností šetria našu energiu a nohy, na rozdiel od mopedov, malých motocyklov či skútrov nevypúšťajú do vzduchu žiadne škodliviny. Mnohé ebajky spĺňajú tiež rozumný pomer cena, kvalita a výkon.

1 Elektrobicykel Haibike Sduro 2016
Elektrický bicykel Haibike Sduro vhodný na lesné a poľné cesty, ale aj na cross country

Prvý model, ktorý predstavujeme, je pohodlný nemecký horský elektrobicykel Haibike Sduro s pevným zadným rámom "eHardtail". Stavaný je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily z pedálov a motora na jazdený povrch. Používa motor Yamaha s funkciou Zerou Cadence Support pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedála.

Model Haibike Sduro pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Systém pohonu ponúka jazdcovi veľmi dynamický zážitok z jazdy, čo ocení najmä v náročnom teréne. Je to horský ebajk s veľkosťou kolies 29''. Má veľmi dobrú stabilitou v dlhých tiahlych zjazdoch, ale aj pri rýchlejšej jazde.

Veľké kolesá elektrobicykla Haibike Sduro sa odvaľujú hladko cez terénne nerovnosti či výmole a vynikajú dobrou priechodnosťou. V teréne s ostrými zákrutami však treba viac úsilia na ich bezpečné zvládnutie. Tento model je vhodný najmä pre jazdcov vyššej postavy alebo tých, ktorí sú zameraní na cross country.

2 Haibike SDURO SL 2016
Elektrický Haibike Sduro model 2016, je tiež na lesné a poľné cesty, ale hlavne pre ženy

Druhým modelom je horský elektrobicykel pre ženy. Je rovnakej značky Hardlife i modelového značenia Sduro a má tiež zadný rám "eHardtail". Je tento ženský model používa motor Yamaha. Určený je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Rám a geometria sú ergonomicky adaptované pre ženy. Od riadidiel po sedlo je skrátená vzdialenosť, váha je optimalizovaná a sedlo je špeciálne ženské. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily pedálov a motora na jazdený povrch. Veľkosť kolies 27,5'' znamená dobrú ovládateľnosť i priechodnosť v teréne.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.