Haibike Sduro: eBike na poľné cesty i cross country

Sobota, 12 december 2015

Medzi mobilné prostriedky, na ktoré sa v poslednom čase stále viac upriamuje pozornosť verejnosti, patria elektrobicykle. Okrem toho, že pri prekonávaní vzdialeností šetria našu energiu a nohy, na rozdiel od mopedov, malých motocyklov či skútrov nevypúšťajú do vzduchu žiadne škodliviny. Mnohé ebajky spĺňajú tiež rozumný pomer cena, kvalita a výkon.

1 Elektrobicykel Haibike Sduro 2016
Elektrický bicykel Haibike Sduro vhodný na lesné a poľné cesty, ale aj na cross country

Prvý model, ktorý predstavujeme, je pohodlný nemecký horský elektrobicykel Haibike Sduro s pevným zadným rámom "eHardtail". Stavaný je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily z pedálov a motora na jazdený povrch. Používa motor Yamaha s funkciou Zerou Cadence Support pre okamžitú podporu jazdca od prvého opretia sa do pedála.

Model Haibike Sduro pre rok 2016 dosahuje maximálny krútiaci moment 80 Nm. Systém pohonu ponúka jazdcovi veľmi dynamický zážitok z jazdy, čo ocení najmä v náročnom teréne. Je to horský ebajk s veľkosťou kolies 29''. Má veľmi dobrú stabilitou v dlhých tiahlych zjazdoch, ale aj pri rýchlejšej jazde.

Veľké kolesá elektrobicykla Haibike Sduro sa odvaľujú hladko cez terénne nerovnosti či výmole a vynikajú dobrou priechodnosťou. V teréne s ostrými zákrutami však treba viac úsilia na ich bezpečné zvládnutie. Tento model je vhodný najmä pre jazdcov vyššej postavy alebo tých, ktorí sú zameraní na cross country.

2 Haibike SDURO SL 2016
Elektrický Haibike Sduro model 2016, je tiež na lesné a poľné cesty, ale hlavne pre ženy

Druhým modelom je horský elektrobicykel pre ženy. Je rovnakej značky Hardlife i modelového značenia Sduro a má tiež zadný rám "eHardtail". Je tento ženský model používa motor Yamaha. Určený je pre dlhé túry na nespevnených lesných či poľných cestách. Rám a geometria sú ergonomicky adaptované pre ženy. Od riadidiel po sedlo je skrátená vzdialenosť, váha je optimalizovaná a sedlo je špeciálne ženské. Presvedčí svojou tuhosťou a efektívnym prenosom hnacej sily pedálov a motora na jazdený povrch. Veľkosť kolies 27,5'' znamená dobrú ovládateľnosť i priechodnosť v teréne.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.