Honda ADV350: Sofistikovaná technika a praktickosť skútra

Sobota, 27 november 2021

Honda v roku 2016 predstavila model X-ADV, stredne veľký skúter, tak trochu aj do terénu, odetý do netradičnej enduro (ADV) kapotáže. Tento stroj prebudil v Európanoch záujem o typ, o ktorom doposiaľ veľmi netušili, že práve takýto dopravný prostriedok potrebujú.

1-Honda-ADV350

Úspech nového skútra utvrdil Hondu v myšlienke vydať sa neprebádanou cestou a na jeseň roku 2021 sa model X-ADV už ako sériový produkt umiestnil v predajnom rebríčku na druhom mieste v nabitej kategórii univerzálnych strojov označovaných ako on-off.

Nový skúter sa priblížil zákazníkom, ktorí sa obzerajú práve po takomto skútri strednej objemovej kategórie. Vďaka dizajnovému konceptu New Urban Adventure spája v sebe nový model ADV350 sofistikovanú techniku a praktickosť nablýskaného skútra v robustnom ADV dizajnovom štýle, ktorý čerpal inšpiráciu od predchodcu X-ADV.

Svieži model dobre zapadá do žiadaného segmentu, ktorý oslovuje širokú škálu najmä mladších jazdcov. ADV350 prichádza pripravený na nástrahy mesta aj na to, čo ho čaká za jeho hranicami.

Honda o novom modelovom rade ADV350 hovorí, že kombinuje v sebe robustný a dobrodružný štýl svojho súrodenca X-ADV, ktorému je vďačný za odolný podvozok tvorený rámom z oceľových rúrok priemeru 37 mm a inverznej vidlici so zadnými tlmičmi s oddelenou nádržkou.

Štvorventilový SOHC motor s objemom 330 cm3 ponúka maximálny výkon 29 koní (21,5 kW) a krútiaci moment 31,5 Nm. Priľnavosť zadného kolesa stráži systém nastaviteľnej kontroly trakcie (HSTC). Výstražné svetlá pre núdzové brzdenie sú súčasťou štandardnej výbavy.

Ľahké kolesá s rozmermi 15 palcov vpredu a 14 palcov vzadu sú obuté do "štupľových" bezdušových pneumatík s rozmermi 120/70-15 a 140/70-14, ktoré modelu ADV350 zaisťujú dostatok priľnavosti za všetkých podmienok. Brzdovú sústavu tvorí 256 mm kotúč vpredu a 240 mm kotúč vzadu.

LCD prístrojový panel je vybavený integrovaným systémom hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, zatiaľ čo inteligentný kľúč Smart Key prispieva k pohodlnejšiemu používaniu stroja.

Plexi štít je výškovo nastaviteľný a pod sedadlom je dostatok miesta na dve integrálne prilby. V príručnej schránke sa nachádza nabíjací konektor USB-C.

Skúter ADV350 pre rok 2022 bude dostupný vo farebných vyhotoveniach strieborná metalíza, matná karbónová sivá metalíza a matná červená metalíza. Z cenníka sme vyčítali, že jeho predajná cena je 5990 eur.

1-Honda-ADV350 2-Honda-ADV350 3-Honda-ADV350
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Honda
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring