Honda ADV350: Sofistikovaná technika a praktickosť skútra

Sobota, 27 november 2021

Honda v roku 2016 predstavila model X-ADV, stredne veľký skúter, tak trochu aj do terénu, odetý do netradičnej enduro (ADV) kapotáže. Tento stroj prebudil v Európanoch záujem o typ, o ktorom doposiaľ veľmi netušili, že práve takýto dopravný prostriedok potrebujú.

1-Honda-ADV350

Úspech nového skútra utvrdil Hondu v myšlienke vydať sa neprebádanou cestou a na jeseň roku 2021 sa model X-ADV už ako sériový produkt umiestnil v predajnom rebríčku na druhom mieste v nabitej kategórii univerzálnych strojov označovaných ako on-off.

Nový skúter sa priblížil zákazníkom, ktorí sa obzerajú práve po takomto skútri strednej objemovej kategórie. Vďaka dizajnovému konceptu New Urban Adventure spája v sebe nový model ADV350 sofistikovanú techniku a praktickosť nablýskaného skútra v robustnom ADV dizajnovom štýle, ktorý čerpal inšpiráciu od predchodcu X-ADV.

Svieži model dobre zapadá do žiadaného segmentu, ktorý oslovuje širokú škálu najmä mladších jazdcov. ADV350 prichádza pripravený na nástrahy mesta aj na to, čo ho čaká za jeho hranicami.

Honda o novom modelovom rade ADV350 hovorí, že kombinuje v sebe robustný a dobrodružný štýl svojho súrodenca X-ADV, ktorému je vďačný za odolný podvozok tvorený rámom z oceľových rúrok priemeru 37 mm a inverznej vidlici so zadnými tlmičmi s oddelenou nádržkou.

Štvorventilový SOHC motor s objemom 330 cm3 ponúka maximálny výkon 29 koní (21,5 kW) a krútiaci moment 31,5 Nm. Priľnavosť zadného kolesa stráži systém nastaviteľnej kontroly trakcie (HSTC). Výstražné svetlá pre núdzové brzdenie sú súčasťou štandardnej výbavy.

Ľahké kolesá s rozmermi 15 palcov vpredu a 14 palcov vzadu sú obuté do "štupľových" bezdušových pneumatík s rozmermi 120/70-15 a 140/70-14, ktoré modelu ADV350 zaisťujú dostatok priľnavosti za všetkých podmienok. Brzdovú sústavu tvorí 256 mm kotúč vpredu a 240 mm kotúč vzadu.

LCD prístrojový panel je vybavený integrovaným systémom hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, zatiaľ čo inteligentný kľúč Smart Key prispieva k pohodlnejšiemu používaniu stroja.

Plexi štít je výškovo nastaviteľný a pod sedadlom je dostatok miesta na dve integrálne prilby. V príručnej schránke sa nachádza nabíjací konektor USB-C.

Skúter ADV350 pre rok 2022 bude dostupný vo farebných vyhotoveniach strieborná metalíza, matná karbónová sivá metalíza a matná červená metalíza. Z cenníka sme vyčítali, že jeho predajná cena je 5990 eur.

1-Honda-ADV350 2-Honda-ADV350 3-Honda-ADV350
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Honda
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.