Honda ADV350: Sofistikovaná technika a praktickosť skútra

Sobota, 27 november 2021

Honda v roku 2016 predstavila model X-ADV, stredne veľký skúter, tak trochu aj do terénu, odetý do netradičnej enduro (ADV) kapotáže. Tento stroj prebudil v Európanoch záujem o typ, o ktorom doposiaľ veľmi netušili, že práve takýto dopravný prostriedok potrebujú.

1-Honda-ADV350

Úspech nového skútra utvrdil Hondu v myšlienke vydať sa neprebádanou cestou a na jeseň roku 2021 sa model X-ADV už ako sériový produkt umiestnil v predajnom rebríčku na druhom mieste v nabitej kategórii univerzálnych strojov označovaných ako on-off.

Nový skúter sa priblížil zákazníkom, ktorí sa obzerajú práve po takomto skútri strednej objemovej kategórie. Vďaka dizajnovému konceptu New Urban Adventure spája v sebe nový model ADV350 sofistikovanú techniku a praktickosť nablýskaného skútra v robustnom ADV dizajnovom štýle, ktorý čerpal inšpiráciu od predchodcu X-ADV.

Svieži model dobre zapadá do žiadaného segmentu, ktorý oslovuje širokú škálu najmä mladších jazdcov. ADV350 prichádza pripravený na nástrahy mesta aj na to, čo ho čaká za jeho hranicami.

Honda o novom modelovom rade ADV350 hovorí, že kombinuje v sebe robustný a dobrodružný štýl svojho súrodenca X-ADV, ktorému je vďačný za odolný podvozok tvorený rámom z oceľových rúrok priemeru 37 mm a inverznej vidlici so zadnými tlmičmi s oddelenou nádržkou.

Štvorventilový SOHC motor s objemom 330 cm3 ponúka maximálny výkon 29 koní (21,5 kW) a krútiaci moment 31,5 Nm. Priľnavosť zadného kolesa stráži systém nastaviteľnej kontroly trakcie (HSTC). Výstražné svetlá pre núdzové brzdenie sú súčasťou štandardnej výbavy.

Ľahké kolesá s rozmermi 15 palcov vpredu a 14 palcov vzadu sú obuté do "štupľových" bezdušových pneumatík s rozmermi 120/70-15 a 140/70-14, ktoré modelu ADV350 zaisťujú dostatok priľnavosti za všetkých podmienok. Brzdovú sústavu tvorí 256 mm kotúč vpredu a 240 mm kotúč vzadu.

LCD prístrojový panel je vybavený integrovaným systémom hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, zatiaľ čo inteligentný kľúč Smart Key prispieva k pohodlnejšiemu používaniu stroja.

Plexi štít je výškovo nastaviteľný a pod sedadlom je dostatok miesta na dve integrálne prilby. V príručnej schránke sa nachádza nabíjací konektor USB-C.

Skúter ADV350 pre rok 2022 bude dostupný vo farebných vyhotoveniach strieborná metalíza, matná karbónová sivá metalíza a matná červená metalíza. Z cenníka sme vyčítali, že jeho predajná cena je 5990 eur.

1-Honda-ADV350 2-Honda-ADV350 3-Honda-ADV350
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Honda
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.