Honda CB750 Hornet: legenda má pokračovanie

Nedeľa, 16 október 2022

Honda predstavila v Kolíne nad Rýnom, na motocyklovom veľtrhu Intermot, úplne nový model CB750 Hornet, jeden z najznámejších a najskloňovanejších názvov vo svete motocyklov.

1-honda-hornet

Dizajn modelu Hornet sa vyznačuje ostrými rysmi, moderným vyjadrením technickej krásy a siluetou, líniami a tvarmi utvárajúcimi kompaktné a agresívne proporcie. Štýlový pouličný bojovník, streetfighter styling, vďačí za to návrhárom z výskumného a vývojového centra Hondy v Ríme.

Vyznávači jazdy na dvoch kolesách poznajú predchádzajúce generácie modelu Hornet ako rýchly, agilný, ľahko ovládateľný a zábavný stroj. Hornet je zárukou potešenia z jazdy v každej situácii nielen vďaka najlepšiemu pomeru výkonu a hmotnosti vo svojej triede, ale aj vyváženosti, stabilite a agilnej ovládateľnosti, akými sú hornety povestné.

Honda CB750 Hornet 2023 má v mimoriadne ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme nový radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3, ktorý dosahuje maximálny výkon 67,5 kW/92k a krútiaci moment 75 Nm.

Nový kompaktný a ľahký radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3 vo svojich malých rozmeroch ukrýva špičkové technické riešenia. Maximálny výkon 92 koní a vysoký krútiaci moment (najvyšší 150 Nm) v celom rozmedzí otáčok sú zárukou dynamiky v nízkych i stredných otáčkach, a slušnej akcelerácie v akejkoľvek jazdnej situácii.

Nový Hornet uložený v úplne novom ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme s hmotnosťou len 16,6 kg umožňuje motoru naplno využiť jeho schopnosti a výkon. K agilite a spätnej väzbe prispieva inverzná 41 mm vidlica Showa (SFF-BPTM). Maximalizáciu zábavnosti stroja podporuje zadný tlmič s nastaviteľným predpätím a nové kývne rameno v spojení so systémom Pro-Link.

Bohatej štandardnej výbave kraľuje päťpalcový farebný TFT displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie a umožňuje ovládať všetky systémy. Konektivitu zaisťuje systém hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, ktorý je tak pre Android ako už po prvý raz aj iOS.

Osvetlenie je LED diódami je zárukou dobrej viditeľnosti a bezpečnej jazdy v noci. Smerovky s funkciou automatického vypnutia sú navyše vybavené systémom signalizácie núdzového brzdenia, ktorý prispieva k vyššej bezpečnosti jazdca.

Nový Hornet disponuje tromi jazdnými režimami s prednastavenými kombináciami výkonu motora, brzdenia motorom a úrovne zásahov systému nastaviteľnej kontroly trakcie s integrovanou technológiou zamedzujúcou dvíhaniu predného kolesa. V ďalšom režime User si môže jazdec zvoliť preferovanú kombináciu podľa aktuálnych podmienok a jazdného štýlu jazdca.

Pre CB750 Hornet ponúka stupne výbavy Sport, Style a Touring a farebné odtiene bielu perleťovú, čiernu, matne sivú v metalíze a matnú žltú.

Legendárny nový model Honda CB750 Hornet má na Slovensku cenu od 7590 eur.

1-honda-hornet 2-honda-hornet 3-honda-hornet
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.