Honda CB750 Hornet: legenda má pokračovanie

Nedeľa, 16 október 2022

Honda predstavila v Kolíne nad Rýnom, na motocyklovom veľtrhu Intermot, úplne nový model CB750 Hornet, jeden z najznámejších a najskloňovanejších názvov vo svete motocyklov.

1-honda-hornet

Dizajn modelu Hornet sa vyznačuje ostrými rysmi, moderným vyjadrením technickej krásy a siluetou, líniami a tvarmi utvárajúcimi kompaktné a agresívne proporcie. Štýlový pouličný bojovník, streetfighter styling, vďačí za to návrhárom z výskumného a vývojového centra Hondy v Ríme.

Vyznávači jazdy na dvoch kolesách poznajú predchádzajúce generácie modelu Hornet ako rýchly, agilný, ľahko ovládateľný a zábavný stroj. Hornet je zárukou potešenia z jazdy v každej situácii nielen vďaka najlepšiemu pomeru výkonu a hmotnosti vo svojej triede, ale aj vyváženosti, stabilite a agilnej ovládateľnosti, akými sú hornety povestné.

Honda CB750 Hornet 2023 má v mimoriadne ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme nový radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3, ktorý dosahuje maximálny výkon 67,5 kW/92k a krútiaci moment 75 Nm.

Nový kompaktný a ľahký radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3 vo svojich malých rozmeroch ukrýva špičkové technické riešenia. Maximálny výkon 92 koní a vysoký krútiaci moment (najvyšší 150 Nm) v celom rozmedzí otáčok sú zárukou dynamiky v nízkych i stredných otáčkach, a slušnej akcelerácie v akejkoľvek jazdnej situácii.

Nový Hornet uložený v úplne novom ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme s hmotnosťou len 16,6 kg umožňuje motoru naplno využiť jeho schopnosti a výkon. K agilite a spätnej väzbe prispieva inverzná 41 mm vidlica Showa (SFF-BPTM). Maximalizáciu zábavnosti stroja podporuje zadný tlmič s nastaviteľným predpätím a nové kývne rameno v spojení so systémom Pro-Link.

Bohatej štandardnej výbave kraľuje päťpalcový farebný TFT displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie a umožňuje ovládať všetky systémy. Konektivitu zaisťuje systém hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, ktorý je tak pre Android ako už po prvý raz aj iOS.

Osvetlenie je LED diódami je zárukou dobrej viditeľnosti a bezpečnej jazdy v noci. Smerovky s funkciou automatického vypnutia sú navyše vybavené systémom signalizácie núdzového brzdenia, ktorý prispieva k vyššej bezpečnosti jazdca.

Nový Hornet disponuje tromi jazdnými režimami s prednastavenými kombináciami výkonu motora, brzdenia motorom a úrovne zásahov systému nastaviteľnej kontroly trakcie s integrovanou technológiou zamedzujúcou dvíhaniu predného kolesa. V ďalšom režime User si môže jazdec zvoliť preferovanú kombináciu podľa aktuálnych podmienok a jazdného štýlu jazdca.

Pre CB750 Hornet ponúka stupne výbavy Sport, Style a Touring a farebné odtiene bielu perleťovú, čiernu, matne sivú v metalíze a matnú žltú.

Legendárny nový model Honda CB750 Hornet má na Slovensku cenu od 7590 eur.

1-honda-hornet 2-honda-hornet 3-honda-hornet
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.