Honda CB750 Hornet: legenda má pokračovanie

Nedeľa, 16 október 2022

Honda predstavila v Kolíne nad Rýnom, na motocyklovom veľtrhu Intermot, úplne nový model CB750 Hornet, jeden z najznámejších a najskloňovanejších názvov vo svete motocyklov.

1-honda-hornet

Dizajn modelu Hornet sa vyznačuje ostrými rysmi, moderným vyjadrením technickej krásy a siluetou, líniami a tvarmi utvárajúcimi kompaktné a agresívne proporcie. Štýlový pouličný bojovník, streetfighter styling, vďačí za to návrhárom z výskumného a vývojového centra Hondy v Ríme.

Vyznávači jazdy na dvoch kolesách poznajú predchádzajúce generácie modelu Hornet ako rýchly, agilný, ľahko ovládateľný a zábavný stroj. Hornet je zárukou potešenia z jazdy v každej situácii nielen vďaka najlepšiemu pomeru výkonu a hmotnosti vo svojej triede, ale aj vyváženosti, stabilite a agilnej ovládateľnosti, akými sú hornety povestné.

Honda CB750 Hornet 2023 má v mimoriadne ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme nový radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3, ktorý dosahuje maximálny výkon 67,5 kW/92k a krútiaci moment 75 Nm.

Nový kompaktný a ľahký radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3 vo svojich malých rozmeroch ukrýva špičkové technické riešenia. Maximálny výkon 92 koní a vysoký krútiaci moment (najvyšší 150 Nm) v celom rozmedzí otáčok sú zárukou dynamiky v nízkych i stredných otáčkach, a slušnej akcelerácie v akejkoľvek jazdnej situácii.

Nový Hornet uložený v úplne novom ľahkom oceľovom lichobežníkovom ráme s hmotnosťou len 16,6 kg umožňuje motoru naplno využiť jeho schopnosti a výkon. K agilite a spätnej väzbe prispieva inverzná 41 mm vidlica Showa (SFF-BPTM). Maximalizáciu zábavnosti stroja podporuje zadný tlmič s nastaviteľným predpätím a nové kývne rameno v spojení so systémom Pro-Link.

Bohatej štandardnej výbave kraľuje päťpalcový farebný TFT displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie a umožňuje ovládať všetky systémy. Konektivitu zaisťuje systém hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control, ktorý je tak pre Android ako už po prvý raz aj iOS.

Osvetlenie je LED diódami je zárukou dobrej viditeľnosti a bezpečnej jazdy v noci. Smerovky s funkciou automatického vypnutia sú navyše vybavené systémom signalizácie núdzového brzdenia, ktorý prispieva k vyššej bezpečnosti jazdca.

Nový Hornet disponuje tromi jazdnými režimami s prednastavenými kombináciami výkonu motora, brzdenia motorom a úrovne zásahov systému nastaviteľnej kontroly trakcie s integrovanou technológiou zamedzujúcou dvíhaniu predného kolesa. V ďalšom režime User si môže jazdec zvoliť preferovanú kombináciu podľa aktuálnych podmienok a jazdného štýlu jazdca.

Pre CB750 Hornet ponúka stupne výbavy Sport, Style a Touring a farebné odtiene bielu perleťovú, čiernu, matne sivú v metalíze a matnú žltú.

Legendárny nový model Honda CB750 Hornet má na Slovensku cenu od 7590 eur.

1-honda-hornet 2-honda-hornet 3-honda-hornet
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.