Honda Civic 2013: je tu malý diesel

Streda, 20 marec 2013

Honda uvádza na slovensky trh model Civic 1,6 i-DTEC modelový rok 2013. Pod kapotou má dávnejšie avizovaný "malý" turbodiesel 1,6 i-DTEC. Modernizovaný Civic prichádza s viacerými vylepšeniami a novou výbavou Lifestyle.

Honda Civic
Honda Civic vstupuje na slovenský trh s novým a úsporným naftovým motorom

Nový 1,6 litrový turbodiesel i-DTEC je najnovším prírastkom modelového radu Civic, ktorý ponúka kombináciu praktických riešení v priestrannom interiéri. Pod kapotou sa civiku sa ukrýva prvý európsky motor nového radu Honda Earth Dreams Technology. Nový 1,6 litrový turbodiesel spája vysoký výkon 120 koní a krútiaci moment 300 Nm, pričom produkuje emisiami CO2 iba v množstve 94 g / km.

Deviata generácia modelu Civic, ktorá sa po prvý raz predstavila v roku 2011 na autosalóne vo Frankfurte, sa vyznačuje prepracovaným vlastnosťami, nižšou spotrebou a vyššou dynamikou ako akýkoľvek Civic predtým, a to okrem iného vďaka evolučnému prístupu k návrhu interiéru i exteriéru.

Nová technológia Earth Dreams je označenie pre novú generáciu pohonných jednotiek vyznačujúcich sa vysokými jazdnými výkonmi v kombinácii s nízkou spotrebou.

Civic s 1,6 litrovým motorom i-DTEC napĺňa oba tieto trendy a vďaka emisiám CO₂ pod 94 g / km sa nový Civic 1.6 i-DTEC priraďuje medzi kandidátov na rad daňových stimulov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.