Honda Civic 2013: je tu malý diesel

Streda, 20 marec 2013

Honda uvádza na slovensky trh model Civic 1,6 i-DTEC modelový rok 2013. Pod kapotou má dávnejšie avizovaný "malý" turbodiesel 1,6 i-DTEC. Modernizovaný Civic prichádza s viacerými vylepšeniami a novou výbavou Lifestyle.

Honda Civic
Honda Civic vstupuje na slovenský trh s novým a úsporným naftovým motorom

Nový 1,6 litrový turbodiesel i-DTEC je najnovším prírastkom modelového radu Civic, ktorý ponúka kombináciu praktických riešení v priestrannom interiéri. Pod kapotou sa civiku sa ukrýva prvý európsky motor nového radu Honda Earth Dreams Technology. Nový 1,6 litrový turbodiesel spája vysoký výkon 120 koní a krútiaci moment 300 Nm, pričom produkuje emisiami CO2 iba v množstve 94 g / km.

Deviata generácia modelu Civic, ktorá sa po prvý raz predstavila v roku 2011 na autosalóne vo Frankfurte, sa vyznačuje prepracovaným vlastnosťami, nižšou spotrebou a vyššou dynamikou ako akýkoľvek Civic predtým, a to okrem iného vďaka evolučnému prístupu k návrhu interiéru i exteriéru.

Nová technológia Earth Dreams je označenie pre novú generáciu pohonných jednotiek vyznačujúcich sa vysokými jazdnými výkonmi v kombinácii s nízkou spotrebou.

Civic s 1,6 litrovým motorom i-DTEC napĺňa oba tieto trendy a vďaka emisiám CO₂ pod 94 g / km sa nový Civic 1.6 i-DTEC priraďuje medzi kandidátov na rad daňových stimulov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.