Honda Civic 2018 dostane nový turbodiesel

Štvrtok, 17 august 2017

Honda sa hlási o slovo v diskusii o opodstatnenosti dieselových motorov, či ich vyradení z používania, ktoré šíria najmä politici. Príspevkom Hondy do tejto diskusie je nový značne modernizovaný turbodiesel 1,6 i-DTEC. Civic s novým motorom príde do predaja v marci 2018.

1 Honda Civic
Honda Civic dostane od marca budúceho roku nový úspornejší turbodiesel

Nový turbodiesel má rovnaké parametre ako súčasný, ale výrazné vylepšenia. Motor 1,6 i-DTEC má teda výkon 120 koní a krútiaci moment 300 Nm. Mnoho jeho komponentov prešlo kompletným prepracovaním a modernizáciou.

Honda si od nového modernizovaného motora sľubuje vynikajúce previazanosť výkonu a hospodárnosti premávky. Za vyššiu úspornosť vďačí novému výfukovému systému a ďalším modernizáciám s cieľom maximalizovať výkonnosť a spotrebu motora v reálnom prostredí. Výsledok: úspornejšia jazda s nižšou spotrebou.

Nový motor je jedným z prvých, ktoré sa oficiálne testujú podľa nového celosvetového harmonizovaného postupu testovania ľahkých vozidiel z pohľadu spotreby paliva a emisného cyklu, ktorý nadobudne účinnosť už v tomto roku.

Zatiaľ čo údaje zo známeho testu podľa európskeho jazdného cyklu NEDC vychádzajú z teoretického jazdného profilu, nový cyklus WLTP bol vypracovaný na základe skutočných jazdných údajov, získaných z celého sveta. Je teda navrhnutý tak, aby poskytoval výsledky, ktoré budú bližšie jazdným skúsenostiam v reálnom svete.

2 Honda Civic moto
Nový motor 1,6 i-DTEC pre súčasnú Hondu Civic je kompletne prepracovaný

Honda urobila výrazné zlepšenia motora a výfukového systému s cieľom maximalizovať ich výkonnosť v reálnom prostredí. Zlepšenia účinnosti nového 1,6-litrového motora i-DTEC pre Hondu Civic sa prejavili v hodnotách spotreby paliva a emisií CO2, ktoré začínajú na 3,7 l/100 km a 99 g/km – podľa cyklu WLTP.

Modernizovaný motor sa montuje v závode Honda v britskom Swindone a bude sa dodávať do štvor- a päťdverových verzií súčasnej desiatej generácie modelu Civic.

Paletu hnacieho ústrojenstva modelu Civic rozšíri od polovice roku 2018 deväťstupňová samočinná prevodovka, ktorá sa po prvýkrát použije v automobile s pohonom prednej nápravy.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.