Honda Civic 2018 dostane nový turbodiesel

Štvrtok, 17 august 2017

Honda sa hlási o slovo v diskusii o opodstatnenosti dieselových motorov, či ich vyradení z používania, ktoré šíria najmä politici. Príspevkom Hondy do tejto diskusie je nový značne modernizovaný turbodiesel 1,6 i-DTEC. Civic s novým motorom príde do predaja v marci 2018.

1 Honda Civic
Honda Civic dostane od marca budúceho roku nový úspornejší turbodiesel

Nový turbodiesel má rovnaké parametre ako súčasný, ale výrazné vylepšenia. Motor 1,6 i-DTEC má teda výkon 120 koní a krútiaci moment 300 Nm. Mnoho jeho komponentov prešlo kompletným prepracovaním a modernizáciou.

Honda si od nového modernizovaného motora sľubuje vynikajúce previazanosť výkonu a hospodárnosti premávky. Za vyššiu úspornosť vďačí novému výfukovému systému a ďalším modernizáciám s cieľom maximalizovať výkonnosť a spotrebu motora v reálnom prostredí. Výsledok: úspornejšia jazda s nižšou spotrebou.

Nový motor je jedným z prvých, ktoré sa oficiálne testujú podľa nového celosvetového harmonizovaného postupu testovania ľahkých vozidiel z pohľadu spotreby paliva a emisného cyklu, ktorý nadobudne účinnosť už v tomto roku.

Zatiaľ čo údaje zo známeho testu podľa európskeho jazdného cyklu NEDC vychádzajú z teoretického jazdného profilu, nový cyklus WLTP bol vypracovaný na základe skutočných jazdných údajov, získaných z celého sveta. Je teda navrhnutý tak, aby poskytoval výsledky, ktoré budú bližšie jazdným skúsenostiam v reálnom svete.

2 Honda Civic moto
Nový motor 1,6 i-DTEC pre súčasnú Hondu Civic je kompletne prepracovaný

Honda urobila výrazné zlepšenia motora a výfukového systému s cieľom maximalizovať ich výkonnosť v reálnom prostredí. Zlepšenia účinnosti nového 1,6-litrového motora i-DTEC pre Hondu Civic sa prejavili v hodnotách spotreby paliva a emisií CO2, ktoré začínajú na 3,7 l/100 km a 99 g/km – podľa cyklu WLTP.

Modernizovaný motor sa montuje v závode Honda v britskom Swindone a bude sa dodávať do štvor- a päťdverových verzií súčasnej desiatej generácie modelu Civic.

Paletu hnacieho ústrojenstva modelu Civic rozšíri od polovice roku 2018 deväťstupňová samočinná prevodovka, ktorá sa po prvýkrát použije v automobile s pohonom prednej nápravy.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.