Honda Civic e:HEV novej generácie ako hybrid

Štvrtok, 21 apríl 2022

Honda Civic 11. generácie príde v druhej polovici roka 2022. Bude posledným bežným elektrifikovaným modelom Honda po súčasne aktuálnych modeloch značky.

honda-civic
Nová Honda Civic e:HEV sa na našich cestách objaví v ešte priebehu tohto roka

Nová Honda Civic bude vybavené najpokročilejším oceňovaným plne hybridným pohonným ústrojenstvom e:HEV značky. Kombinuje vysokovýkonnú lítium-iónovú batériu a dva kompaktné, výkonné elektromotory s novovyvinutým dvojlitrovým zážihovým motorom s Atkinsonovým cyklom a optimalizovaným systémom priameho vstrekovania.

Okrem systému priameho vstrekovania prispieva k zlepšeniu spotreby paliva pri dosahovaní špecifického výkonu množstvo nových technológií, ako sú napríklad nízkoteplotný aktívny katalyzátor a upravený dizajn nasávacieho potrubia.

Cieľom nových technologických krokov boli kombinované emisie CO2 len 108 g/km (WLTP), pričom spotreba paliva je pôsobivých 4,7 l/100km. Táto výnimočná účinnosť sa spája s maximálnym výkonom 135 kW/184k a maximálnym krútiacim momentom 315 Nm, čo zaisťuje, že úplne nový Civic je pre vodiča v rámci segmentu C presvedčivým vozidlom.

Pokročilá hnacia sústava hladko prepína medzi elektrickým pohonom (EV), hybridným pohonom a motorom bez akéhokoľvek zásahu vodiča. Vodič si môže zvoliť jazdné režimy Eco, Normal, Sport a nový režim Individual, a prispôsobiť tak odozvu vozidla v oblasti hnacieho ústrojenstva, riadenia a displeja.

Podvozok modelu Civic e:HEV bol vyvinutý s osobitným dôrazom na odozvu riadenia a spätnú väzbu, čím sa zvyšuje pocit spojenia vodiča s vozidlom. Zlepšená stabilita v priamom smere a na nerovnom povrchu vozovky sa dosiahla vďaka o 35 mm dlhšiemu rázvoru náprav a 18 mm širšiemu rozchodu kolies zadnej nápravy.

Tomoyuki Yamagami, vedúci veľkých projektov pre nový Civic e:HEV: "Nový Civic je najnovšia generácia našej špičkovej technológie e:HEV, je vyvrcholením viac ako 20-ročných skúseností s navrhovaním, konštrukciou a zdokonaľovaním hybridných pohonných systémov."

Autor: Autor: J. Goldberger, Zdroj: Honda
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.