Honda Civic sedan v predaji už aj na Slovensku

Piatok, 21 apríl 2017

Desiata generácia modelu Honda Civic po vedení päťdverového hatchbacku začiatkom tohto roka rozširuje teraz svoju ponuku o verziu štvordverového sedanu. Poznáme oficiálne ceny platné od 1. mája.

1 Honda Civic sedan
Honda Civic sedan sa začal predávať najprv v USA, tento rok prichádza už aj do Európy

Model Civic sedan na rozdiel od hatchbacku, ktorý je v ponuke s trojvalcovým motorom 1,0 litra a štvorvalcom 1,5 litra, sedan ponúka výlučne len väčší a silnejší s výkonom 182 koní (134 kW). Ponuka výhradne so silnejším motorom znamená, že cena tohto modelu je oproti hatchbacku už v základe vyššia.

Za najlacnejší sedan s motorom 1,5 VTEC Turbo vo výbave Comfort a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou si zákazník zaplatí 21 390 eur. S automatickou bezstupňovou prevodovkou CVT a s rovnakou výbavou Comfort si obchodník vypýta 22 690 eur. Najviac zaplatíme za verziu s automatickou prevodovkou CVT v najvyššej výbave Executive, ktorá má cenu 27 990 eur.

Vyššia cena nového modelu Civic sedan sa dá zdôvodniť bohatou výbavou. Už vo svojom základe má napríklad šesť airbagov, vyhrievané predné sedadla, multifunkčný volant, adaptívny tempovat, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, systém pre jazdu v jazdných pruhoch, systém rozpoznávania dopravných značiek, 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a ďalšie prvky výbavy.

Najvyššia výbava Executive má prvky výbavy zo skutočne luxusného balíka ako diódové svetlomety, kožou čalúnený interiér, bezkľúčový vstup a štartovanie, systém stráženia slepého uhla, vyhrievané zadné sedadlá alebo bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. Všetku túto výbavu i ďalšie neuvedené prvky zahŕňa už cena modelu, jedinou príplatkovou výbavou je metalický lak za 559 eur, a to vzťahuje na všetky tri stupne výbav.

Ceny Honda Civic sedan

MotorPrevodovkaVýbavaVýkonCena
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Comfort134 kW/182k21 390 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTComfort134 kW/182k22 690 eur
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Elegance134 kW/182k23 590 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTElegance134 kW/182k24 890 eur
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Executive134 kW/182k26 690 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTExecutive134 kW/182k27 990 eur

Honda Civic sedan sa vo svete predáva od roku 2015, v Európe od začiatku tohto roku. Oneskorenie sa zdôvodňuje menším záujmom Európanov o model sedan, ktorý je od hatchbacku dlhší o 130 mm a nižší o 12 mm. Má dĺžku 4648 mm, šírku 1799 mm a výšku 1416 mm. Rázvor náprav je 2698 mm. Batožinový priestor má úctyhodný objem 519 litrov.

1 Honda Civic sedan 2 Honda Civic sedan 3 Honda Civic sedan
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.