Honda Civic sedan v predaji už aj na Slovensku

Piatok, 21 apríl 2017

Desiata generácia modelu Honda Civic po vedení päťdverového hatchbacku začiatkom tohto roka rozširuje teraz svoju ponuku o verziu štvordverového sedanu. Poznáme oficiálne ceny platné od 1. mája.

1 Honda Civic sedan
Honda Civic sedan sa začal predávať najprv v USA, tento rok prichádza už aj do Európy

Model Civic sedan na rozdiel od hatchbacku, ktorý je v ponuke s trojvalcovým motorom 1,0 litra a štvorvalcom 1,5 litra, sedan ponúka výlučne len väčší a silnejší s výkonom 182 koní (134 kW). Ponuka výhradne so silnejším motorom znamená, že cena tohto modelu je oproti hatchbacku už v základe vyššia.

Za najlacnejší sedan s motorom 1,5 VTEC Turbo vo výbave Comfort a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou si zákazník zaplatí 21 390 eur. S automatickou bezstupňovou prevodovkou CVT a s rovnakou výbavou Comfort si obchodník vypýta 22 690 eur. Najviac zaplatíme za verziu s automatickou prevodovkou CVT v najvyššej výbave Executive, ktorá má cenu 27 990 eur.

Vyššia cena nového modelu Civic sedan sa dá zdôvodniť bohatou výbavou. Už vo svojom základe má napríklad šesť airbagov, vyhrievané predné sedadla, multifunkčný volant, adaptívny tempovat, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, systém pre jazdu v jazdných pruhoch, systém rozpoznávania dopravných značiek, 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a ďalšie prvky výbavy.

Najvyššia výbava Executive má prvky výbavy zo skutočne luxusného balíka ako diódové svetlomety, kožou čalúnený interiér, bezkľúčový vstup a štartovanie, systém stráženia slepého uhla, vyhrievané zadné sedadlá alebo bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. Všetku túto výbavu i ďalšie neuvedené prvky zahŕňa už cena modelu, jedinou príplatkovou výbavou je metalický lak za 559 eur, a to vzťahuje na všetky tri stupne výbav.

Ceny Honda Civic sedan

MotorPrevodovkaVýbavaVýkonCena
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Comfort134 kW/182k21 390 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTComfort134 kW/182k22 690 eur
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Elegance134 kW/182k23 590 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTElegance134 kW/182k24 890 eur
1.5 VTEC Turbo6-stup. manuál.Executive134 kW/182k26 690 eur
1.5 VTEC Turboautomat. CVTExecutive134 kW/182k27 990 eur

Honda Civic sedan sa vo svete predáva od roku 2015, v Európe od začiatku tohto roku. Oneskorenie sa zdôvodňuje menším záujmom Európanov o model sedan, ktorý je od hatchbacku dlhší o 130 mm a nižší o 12 mm. Má dĺžku 4648 mm, šírku 1799 mm a výšku 1416 mm. Rázvor náprav je 2698 mm. Batožinový priestor má úctyhodný objem 519 litrov.

1 Honda Civic sedan 2 Honda Civic sedan 3 Honda Civic sedan
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.