Honda Civic Sport Line ako junior Type R

Piatok, 28 február 2020

Pred časom predstavila Honda model Civic v inovatívnom vyhotovení pre rok 2020 pomenovaný Sport Line. Exteriér tohto modelu sa inšpiroval uznávaným športovým modelom Civic Type R. Nový Sport Line sa dodáva v dvoch výbavách, v základnom ako Comfort Sport Linea a vo vyššej verzii ako Executive Sport Line.

1-Honda-Civic-Sport-Line
Honda Civic Sport Line má priblížiť pocit z vlastníctva hot hatchu Type R

Slovko Sport v pomenovaní neznamená extra športové jazdné vlastnosti, tie Civic aj bez toho má. Ide predovšetkým o bohatú výbavu a väčší športovejší nádych, podobne ako má Civic Type R. Výrazný dizajn Civicu Sport Line zvýrazňujú pridané prvky predných a zadných bočných prahov, zadného difuzéra a jemného zadného spojlera, ktorý poukazuje na športové dedičstvo Hondy.

Sport Line stojí 17" zliatinových kolesách s lesklou čiernou povrchovou úpravou. Má LED svetlomety s denným svietením v štýle, ktorým sa bude uberať celý modelový rad Civic. Okrem aktuálnych farieb súčasných modelov sa Sport Line dodáva aj v atraktívnej modrej perleťovej farbe.

Novinkou pre Sport Line sú červené stehy prešívania sedadiel, volantu, majú ho aj manžety radiacej páky a dverové panely. Sú tu aj vŕtané hliníkové pedále.

Sport Line je štandardne vybavený informačno-zábavným systémom Honda Conenct, ktorého súčasťou je aj rádio DAB, Apple CarPlay a Android Auto. Vo vyšších výbavových stupňoch je do systému integrovaná tiež cúvacia kamera.

Model Sport Line má pod kapotou vysokoúčinný litrový trojvalec Honda s turbodúchadlom. Pohonná jednotka VTEC Turbo generuje 126 koní a krútiaci moment 200 Nm, emisie CO2 len 107 g/km pri spotrebe 4,8 l/100 km. Motor je spárovaný so šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou CVT s páčkami pod volantom.

Bezpečnostné funkcie sú štandardne doplnené pokročilým systémom aktívnej bezpečnosti Honda Sensing a asistenčnými technológiami. Je tu systémom na zmierenie následkov zrážky, adaptívny tempomat, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek. V najvyššej výbave aj informácie o mŕtvom uhle.

Civic Sport Line je na slovenskom trhu u predajcov Hondy od polovice januára tohto roku. S uvádzacím bonusom 1800 eur za akciovú cenu od 18 890 eur.

1-Honda-Civic-Sport-Line 2-Honda-Civic-Sport-Line 3-Honda-Civic-Sport-Line
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring