Honda Civic Tourer: kombi s adaptívnymi tlmičmi

Štvrtok, 25 júl 2013

Civic Tourer, nové kombi od Hondy, nebude lákať zákazníkov len mimoriadne veľkým batožinovým priestorom, ale aj adaptívnymi tlmičmi pruženia na kolesách zadnej nápravy. Má fungovať ako samonivelizačný systém, takže pri premenlivom zaťažení si udrží konštantnú výšku nad vozovkou. Civic Tourer dostane adaptívne tlmiče ako prvý model tejto japonskej značky.

Honda Civic Tourer
Honda sa v modelovom rade Civic vracia Tourerom k praktickej karosérii kombi

Novým Tourerom sa Honda Civic vracia k praktickej karosérii typu kombi, od ktorej upustila s príchodom siedmej generácie. Deviata generácia ju teda bude mať, pričom nejde iba o predĺženie zadného previsu, ale o dizajnovo elegantné kombi. Vďaka adaptívnym tlmičom pruženia na zadných kolesách aj o vylepšenie komfortu a jazdných vlastností. Batožinový priestor bude s objemom vyše 600 litrov jedným z najväčších v kategórii.

Nový Civic Tourer vyvinuli a skonštruovali v Európe. Na jeho vývoji a technickej konštrukcii pracoval európsky výskumný a vývojový tím značky. Vytvoril originálny automobil s mimoriadnou praktickosťou, najmodernejšími technológiami a výrazným vzhľadom.

Honda na svojom novom Civicu Tourer prvýkrát použije systém adaptívnych tlmičov, po prvý raz na produkčnom modeli. Systém vyvinuli pre zlepšenie stability a komfortu pri premenlivom zaťažení a premenlivých jazdných podmienkach.

Konštruktéri pri navrhovaní vychádzali z požiadaviek európskych zákazníkov. Testy nového modelu prebiehali v najnáročnejších a najrozmanitejších podmienkach po celej Európe.

"Očakávame, že vďaka zavedeniu technológie v danom formáte si výhody tohto moderného systému bude môcť dopriať mnoho zákazníkov," uviedol Adrian Killham, hlavný vedúci projektu.

Praktický Civic Tourer sa bude vyrábať v továrni značky Honda v meste Swindon vo Veľkej Británii. Premiéru bude mať v septembri 2013 na autosalóne vo Frankfurte. Na európsky trh príde začiatkom roka 2014.

Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.