Honda Civic Tourer: kombi s adaptívnymi tlmičmi

Štvrtok, 25 júl 2013

Civic Tourer, nové kombi od Hondy, nebude lákať zákazníkov len mimoriadne veľkým batožinovým priestorom, ale aj adaptívnymi tlmičmi pruženia na kolesách zadnej nápravy. Má fungovať ako samonivelizačný systém, takže pri premenlivom zaťažení si udrží konštantnú výšku nad vozovkou. Civic Tourer dostane adaptívne tlmiče ako prvý model tejto japonskej značky.

Honda Civic Tourer
Honda sa v modelovom rade Civic vracia Tourerom k praktickej karosérii kombi

Novým Tourerom sa Honda Civic vracia k praktickej karosérii typu kombi, od ktorej upustila s príchodom siedmej generácie. Deviata generácia ju teda bude mať, pričom nejde iba o predĺženie zadného previsu, ale o dizajnovo elegantné kombi. Vďaka adaptívnym tlmičom pruženia na zadných kolesách aj o vylepšenie komfortu a jazdných vlastností. Batožinový priestor bude s objemom vyše 600 litrov jedným z najväčších v kategórii.

Nový Civic Tourer vyvinuli a skonštruovali v Európe. Na jeho vývoji a technickej konštrukcii pracoval európsky výskumný a vývojový tím značky. Vytvoril originálny automobil s mimoriadnou praktickosťou, najmodernejšími technológiami a výrazným vzhľadom.

Honda na svojom novom Civicu Tourer prvýkrát použije systém adaptívnych tlmičov, po prvý raz na produkčnom modeli. Systém vyvinuli pre zlepšenie stability a komfortu pri premenlivom zaťažení a premenlivých jazdných podmienkach.

Konštruktéri pri navrhovaní vychádzali z požiadaviek európskych zákazníkov. Testy nového modelu prebiehali v najnáročnejších a najrozmanitejších podmienkach po celej Európe.

"Očakávame, že vďaka zavedeniu technológie v danom formáte si výhody tohto moderného systému bude môcť dopriať mnoho zákazníkov," uviedol Adrian Killham, hlavný vedúci projektu.

Praktický Civic Tourer sa bude vyrábať v továrni značky Honda v meste Swindon vo Veľkej Británii. Premiéru bude mať v septembri 2013 na autosalóne vo Frankfurte. Na európsky trh príde začiatkom roka 2014.

Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer Honda Civic Tourer
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.