Honda: Civic WTCC odhalený

Pondelok, 06 august 2012

Honda zverejnila prvé fotografie modelu WTCC a zároveň odštartovala testovanie tohto pretekárskeho modelu pre seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov WTCC. Posledné dolaďovanie bolo úspešne ukončené koncom júla na okruhu vo Vairane neďaleko továrne J.A.S. Motorsport v Miláne.

Honda Civic WTCC
Honda je ďalším továrenským tímom, ktorý vstupuje do svetového seriálu WTCC

Ďalšie testy začala Honda v týchto dňoch na okruhu Vallelunga neďaleko Ríma a bude v nich pokračovať až do konca roka. Vedie ho víťaz seriálu WTCC z roku 2009 Gabriele Tarquini.

Prvé nasadenie Hondy Civic WTCC do pretekov sa uskutoční 19.-21. októbra na okruhu v Suzuke. Ďalšie preteky absolvuje Civic WTCC v Číne začiatkom novembra a tretie v Macau v polovici novembra. Za volantom bude sedieť Tiago Monteiro. Výsledky z pretekov sa využijú na ďalšie vylepšenie verzie Civic WTCC pre plné nasadenie do seriálu v roku 2013.

Nový Civic WTCC je výsledkom rozsiahleho vývoja i testovania v aerodynamickom tuneli. Má rozšírenú prednú a zadnú časť a ďalšie dodatočné aerodynamické úpravy. To všetko podporuje plynulé obtekanie vzduchu. Pretekársky špeciál sa vyznačuje dynamickým a štýlovým vyhotovením, ktorého cieľom je podčiarknuť línie nového Civica a vyladiť pretekársky automobil podľa skúseností a poznatkov z motoristického športu spoločnosti Honda.

Civic WTCC poháňa motor HR-412E na mieru vytvorený 1,6litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva, ktorý spĺňa predpisy FIA pre WTCC.

"Hoci som v novom modeli Civic nikdy predtým nejazdil, mal som po prvom posadení do sedadla okamžite dojem, že sedím v Honde. Karoséria je dokonalá a z motoru mám skvelý pocit. Auto vyzerá nádherne a fanúšikovia WTCC budú určite nadšení pri prvých pretekoch v Suzuke v októbri tohto roku," zhodnotil svoj prvý dojem z jazdy vývojový jazdec Gabriele Tarquini.

Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.