Honda: Civic WTCC odhalený

Pondelok, 06 august 2012

Honda zverejnila prvé fotografie modelu WTCC a zároveň odštartovala testovanie tohto pretekárskeho modelu pre seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov WTCC. Posledné dolaďovanie bolo úspešne ukončené koncom júla na okruhu vo Vairane neďaleko továrne J.A.S. Motorsport v Miláne.

Honda Civic WTCC
Honda je ďalším továrenským tímom, ktorý vstupuje do svetového seriálu WTCC

Ďalšie testy začala Honda v týchto dňoch na okruhu Vallelunga neďaleko Ríma a bude v nich pokračovať až do konca roka. Vedie ho víťaz seriálu WTCC z roku 2009 Gabriele Tarquini.

Prvé nasadenie Hondy Civic WTCC do pretekov sa uskutoční 19.-21. októbra na okruhu v Suzuke. Ďalšie preteky absolvuje Civic WTCC v Číne začiatkom novembra a tretie v Macau v polovici novembra. Za volantom bude sedieť Tiago Monteiro. Výsledky z pretekov sa využijú na ďalšie vylepšenie verzie Civic WTCC pre plné nasadenie do seriálu v roku 2013.

Nový Civic WTCC je výsledkom rozsiahleho vývoja i testovania v aerodynamickom tuneli. Má rozšírenú prednú a zadnú časť a ďalšie dodatočné aerodynamické úpravy. To všetko podporuje plynulé obtekanie vzduchu. Pretekársky špeciál sa vyznačuje dynamickým a štýlovým vyhotovením, ktorého cieľom je podčiarknuť línie nového Civica a vyladiť pretekársky automobil podľa skúseností a poznatkov z motoristického športu spoločnosti Honda.

Civic WTCC poháňa motor HR-412E na mieru vytvorený 1,6litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva, ktorý spĺňa predpisy FIA pre WTCC.

"Hoci som v novom modeli Civic nikdy predtým nejazdil, mal som po prvom posadení do sedadla okamžite dojem, že sedím v Honde. Karoséria je dokonalá a z motoru mám skvelý pocit. Auto vyzerá nádherne a fanúšikovia WTCC budú určite nadšení pri prvých pretekoch v Suzuke v októbri tohto roku," zhodnotil svoj prvý dojem z jazdy vývojový jazdec Gabriele Tarquini.

Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.