Honda: Civic WTCC odhalený

Pondelok, 06 august 2012

Honda zverejnila prvé fotografie modelu WTCC a zároveň odštartovala testovanie tohto pretekárskeho modelu pre seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov WTCC. Posledné dolaďovanie bolo úspešne ukončené koncom júla na okruhu vo Vairane neďaleko továrne J.A.S. Motorsport v Miláne.

Honda Civic WTCC
Honda je ďalším továrenským tímom, ktorý vstupuje do svetového seriálu WTCC

Ďalšie testy začala Honda v týchto dňoch na okruhu Vallelunga neďaleko Ríma a bude v nich pokračovať až do konca roka. Vedie ho víťaz seriálu WTCC z roku 2009 Gabriele Tarquini.

Prvé nasadenie Hondy Civic WTCC do pretekov sa uskutoční 19.-21. októbra na okruhu v Suzuke. Ďalšie preteky absolvuje Civic WTCC v Číne začiatkom novembra a tretie v Macau v polovici novembra. Za volantom bude sedieť Tiago Monteiro. Výsledky z pretekov sa využijú na ďalšie vylepšenie verzie Civic WTCC pre plné nasadenie do seriálu v roku 2013.

Nový Civic WTCC je výsledkom rozsiahleho vývoja i testovania v aerodynamickom tuneli. Má rozšírenú prednú a zadnú časť a ďalšie dodatočné aerodynamické úpravy. To všetko podporuje plynulé obtekanie vzduchu. Pretekársky špeciál sa vyznačuje dynamickým a štýlovým vyhotovením, ktorého cieľom je podčiarknuť línie nového Civica a vyladiť pretekársky automobil podľa skúseností a poznatkov z motoristického športu spoločnosti Honda.

Civic WTCC poháňa motor HR-412E na mieru vytvorený 1,6litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva, ktorý spĺňa predpisy FIA pre WTCC.

"Hoci som v novom modeli Civic nikdy predtým nejazdil, mal som po prvom posadení do sedadla okamžite dojem, že sedím v Honde. Karoséria je dokonalá a z motoru mám skvelý pocit. Auto vyzerá nádherne a fanúšikovia WTCC budú určite nadšení pri prvých pretekoch v Suzuke v októbri tohto roku," zhodnotil svoj prvý dojem z jazdy vývojový jazdec Gabriele Tarquini.

Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC Honda Civic WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.