Honda CRF 450 R: Nový motokrosový špeciál

Štvrtok, 18 august 2016

Prvá komplexná modernizácia modelu CRF450R po ôsmych rokoch prichádza s motorom inšpirovaným modelmi HRC. Nová Honda má o 11 % vyšší maximálny výkon a vyšší krútiaci moment v celom rozsahu otáčok.

1 Honda CRF450R
Nový motokrosový špeciál Honda CRF450R príde do predaja po lete tohto roku

Nový motokrosový model CRF450R má aj úplne nový hliníkový rám siedmej generácie s novou geometriou podvozka, nižším ťažiskom a "továrenskou" 49 mm pretekárskou prednou vidlicou Showa s oceľovými pružinami. Novinkou na novom stroji sú aj titánová nádrž, hladké a aerodynamicky tvarované plasty či voliteľný elektrický štartér.

Honda CRF450R je už od svojho predstavenia v roku 2002 považovaná za etalón vo svojej kategórii. Vyniká vyváženosťou, disponuje motorom s nekompromisným výkonom a podvozok umožňuje jazdcom všetkých úrovní naplno využiť jej výkon. Z pohľadu jazdca, tak amatérskeho nadšenca ako aj profesionálneho pretekára, ponúka tento stroj vždy plnú kontrolu a poteší svojou odolnosťou a dlhou životnosť.

Model CRF450R Honda neustále vyvíjala, pričom každé vylepšenie vychádzalo zo skúseností získaných tímami značky Honda v motokrosových pretekoch. V priebehu ostatných ôsmich rokov bol model CRF450R vybrúsený do jedného z najlepších strojov pripravených pre preteky.

Pre rok 2017 namiesto evolučných zmien má nový motokrosový špeciál Honda revolučné zmeny. Najobľúbenejší európsky open-class motokrosový stroj prichádza v úplne novej verzii, s výrazne posilneným motorom, lepším sedením v teréne a s lepšou ovládateľnosťou vďaka úplne prepracovanému podvozku. Ponúka nový zážitok z jazdy a je oveľa rýchlejší.

Motor CRF450R má zdvihový objem 449 cm³ a oproti svojmu predchodcovi disponuje o 11 % vyšším maximálnym výkonom. Porovnanie kriviek výkonu a krútiaceho momentu na modeloch 2016 a 2017 predstavuje nárast výkonu dosiahnutý novým konštrukčným riešením: motor je silnejší vo všetkých oblastiach, najmä však v stredných a vysokých otáčkach, kde je zrejmý výrazný nárast otáčok i maximálneho výkonu.

Nová Honda CRF450R sa do predaja má dostať po lete tohto roku a objednať si ju záujemcovia budú môcť aj na Slovensku.

1 Honda CRF450R 2 Honda CRF450R 3 Honda CRF450R

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.