Honda CRF 450 R: Nový motokrosový špeciál

Štvrtok, 18 august 2016

Prvá komplexná modernizácia modelu CRF450R po ôsmych rokoch prichádza s motorom inšpirovaným modelmi HRC. Nová Honda má o 11 % vyšší maximálny výkon a vyšší krútiaci moment v celom rozsahu otáčok.

1 Honda CRF450R
Nový motokrosový špeciál Honda CRF450R príde do predaja po lete tohto roku

Nový motokrosový model CRF450R má aj úplne nový hliníkový rám siedmej generácie s novou geometriou podvozka, nižším ťažiskom a "továrenskou" 49 mm pretekárskou prednou vidlicou Showa s oceľovými pružinami. Novinkou na novom stroji sú aj titánová nádrž, hladké a aerodynamicky tvarované plasty či voliteľný elektrický štartér.

Honda CRF450R je už od svojho predstavenia v roku 2002 považovaná za etalón vo svojej kategórii. Vyniká vyváženosťou, disponuje motorom s nekompromisným výkonom a podvozok umožňuje jazdcom všetkých úrovní naplno využiť jej výkon. Z pohľadu jazdca, tak amatérskeho nadšenca ako aj profesionálneho pretekára, ponúka tento stroj vždy plnú kontrolu a poteší svojou odolnosťou a dlhou životnosť.

Model CRF450R Honda neustále vyvíjala, pričom každé vylepšenie vychádzalo zo skúseností získaných tímami značky Honda v motokrosových pretekoch. V priebehu ostatných ôsmich rokov bol model CRF450R vybrúsený do jedného z najlepších strojov pripravených pre preteky.

Pre rok 2017 namiesto evolučných zmien má nový motokrosový špeciál Honda revolučné zmeny. Najobľúbenejší európsky open-class motokrosový stroj prichádza v úplne novej verzii, s výrazne posilneným motorom, lepším sedením v teréne a s lepšou ovládateľnosťou vďaka úplne prepracovanému podvozku. Ponúka nový zážitok z jazdy a je oveľa rýchlejší.

Motor CRF450R má zdvihový objem 449 cm³ a oproti svojmu predchodcovi disponuje o 11 % vyšším maximálnym výkonom. Porovnanie kriviek výkonu a krútiaceho momentu na modeloch 2016 a 2017 predstavuje nárast výkonu dosiahnutý novým konštrukčným riešením: motor je silnejší vo všetkých oblastiach, najmä však v stredných a vysokých otáčkach, kde je zrejmý výrazný nárast otáčok i maximálneho výkonu.

Nová Honda CRF450R sa do predaja má dostať po lete tohto roku a objednať si ju záujemcovia budú môcť aj na Slovensku.

1 Honda CRF450R 2 Honda CRF450R 3 Honda CRF450R

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.