Honda CRF250R 2018: Nový motor i podvozok

Nedeľa, 06 august 2017

Honda predstavila úplne nový model CRF250R. Navrhnutý a vyvinutý je podľa filozofie Absolute Holeshot (najrýchlejšia na štarte) ako väčší a veľmi úspešný model CRF450R. Nová "dvestopädesiatka" je žiadaný motokrosový model, ktorý ponúka množstvo aktualizácií zameraných na dosiahnutie čo najvyššieho výkonu a optimálneho ovládania.

Honda CRF250R 2018
Honda CRF250R je úplne nový špičkový motocykel pre motokrosové preteky

Nová Honda CRF250R pre rok 2018 prichádza s úplne novým motorom DOHC a výkonom vyšším o 9 % ako mal doterajší model. Zvýšený maximálny výkon dosiahne motor vo výrazne širšom rozmedzí otáčok a zvýšila sa aj hranica maximálnych otáčok. Novinkou nového modelu je elektrický štartér , ktorý je súčasťou štandardnej výbavy.

Model CRF250R 2018 zdieľa podvozok s maximálnou centralizáciou hmoty so svojím väčším súrodencom CRF450R, a to vrátane inverznej 49 mm prednej vidlice Showa s oceľovými pružinami.

V triede MX2 patrí nový model CRF250R k špičkovým strojom, ktoré v motocyklových pretekoch len ťažko nájdu väčšiu konkurenciu. V tejto triede sa Honda CRF250R dlhodobo osvedčuje ako účinná zbraň.

Nový CRF250R sa formou priebežných krokov vyvinul do platformy, z ktorej dokáže vyťažiť maximum tak amatérsky MX nadšenec, ako aj profesionálny jazdec.

Honda CRF250R by do predajnej siete v celej Európe mala doraziť už v lete tohto roku.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.