Honda CRF250R 2018: Nový motor i podvozok

Nedeľa, 06 august 2017

Honda predstavila úplne nový model CRF250R. Navrhnutý a vyvinutý je podľa filozofie Absolute Holeshot (najrýchlejšia na štarte) ako väčší a veľmi úspešný model CRF450R. Nová "dvestopädesiatka" je žiadaný motokrosový model, ktorý ponúka množstvo aktualizácií zameraných na dosiahnutie čo najvyššieho výkonu a optimálneho ovládania.

Honda CRF250R 2018
Honda CRF250R je úplne nový špičkový motocykel pre motokrosové preteky

Nová Honda CRF250R pre rok 2018 prichádza s úplne novým motorom DOHC a výkonom vyšším o 9 % ako mal doterajší model. Zvýšený maximálny výkon dosiahne motor vo výrazne širšom rozmedzí otáčok a zvýšila sa aj hranica maximálnych otáčok. Novinkou nového modelu je elektrický štartér , ktorý je súčasťou štandardnej výbavy.

Model CRF250R 2018 zdieľa podvozok s maximálnou centralizáciou hmoty so svojím väčším súrodencom CRF450R, a to vrátane inverznej 49 mm prednej vidlice Showa s oceľovými pružinami.

V triede MX2 patrí nový model CRF250R k špičkovým strojom, ktoré v motocyklových pretekoch len ťažko nájdu väčšiu konkurenciu. V tejto triede sa Honda CRF250R dlhodobo osvedčuje ako účinná zbraň.

Nový CRF250R sa formou priebežných krokov vyvinul do platformy, z ktorej dokáže vyťažiť maximum tak amatérsky MX nadšenec, ako aj profesionálny jazdec.

Honda CRF250R by do predajnej siete v celej Európe mala doraziť už v lete tohto roku.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.