Honda CR-V Concept: prichádza štvrtá generácia

Utorok, 26 júl 2011

Honda zverejnila fotografiu nového modelu CR-V Concept. Koncept naznačuje, ako bude vyzerať štvrtá generácia Hondy CR-V. Nový model príde na trh najprv v Spojených štátoch koncom roku 2011 a na európsky na jeseň 2012.

Honda CR-V Concept
Štvrtá generácia Hondy CR-V zásadne nezmenila svoj dizajn, zmeny sú len v detailoch

Súčasný model CR-V završuje piaty rok od svojho uvedenia na trh, a tak japonská automobilka zintenzívnila práce na uvedení nástupcu, ktorý sa najprv predstaví ako koncept, pravdepodobne na jesennom autosalóne v Tokiu.

Honda CR-V patrí medzi najpredávanejšie automobily kategórie SUV a predáva sa vo viac ako 160 krajinách v Európe, Ázii, severnej Amerike, južnej Amerike i v Afrike.

CR-V Concept neprináša výraznejšie dizajnové zmeny. Od predchodcu ho budú odlišovať len menšie detaily. Koncept sa vyznačuje charakteristickým a výrazným vzhľadom karosérie, v porovnaní s predchádzajúcou generáciou aj agresívnejšími proporciami s hlbšími líniami karosérie a výraznejšou maskou. Spodná časť predného nárazníku svojím tvarom poukazuje na schopnosti nového SUV a nový model má aj lepšiu aerodynamiku.

Nový model si zachoval súčasnú koncepciu zvislých zadných svetiel súčasnej verzie CR-V. Nové koncové svetlá sa však vyznačuje výraznejším trojrozmerným štýlom a sú hlbšie vsadené do karosérie vozidla.

Zásadnou zmenou podľa niektorých zahraničných médií je, že nové CR-V ponúkne sedemmiestny interiér, čo by mohla signalizovať masívnejšia zadná časť karosérie a nový zadný stĺpik karosérie.

Bližšie technické parametre Honda zatiaľ nezverejnila. Ani to, aké pohonné jednotky použije pre nový model. Dosť pravdepodobné však je, že pod kapotou štvrtej generácie CR-V nebude chýbať turbodiesel 2,2 i-DTEC s výkonom 150 koní z terajšej generácie a benzínový motor 2,0 i-VTEC s rovnakým výkonom. Príjemným prekvapením by bolo zaradenie výkonnejšieho 180 koňového turbodiesela 2,2 i-DTEC, ktorý v súčasnosti používa len model Accord.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."