Honda CR-V: prvé snímky novej generácie

Sobota, 25 február 2012

Po predstavení sériovej Honda CR-V štvrtej generácie pre severoamerický trh v závere minulého roka zverejnila japonská automobilka prvé snímky prototypu európskej verzie nového modelu CR-V, ktorý bude mať svoju premiéru na ženevskom autosalóne 6. marca 2012.

Honda CR-V
Honda CR-V

V Ženeve vystavený prototyp Honda CR-V priblíži vzhľad exteriéru pripravovanej štvrtej generácie európskej Hondy CR-V, ktorá bude uvedená na trh na jeseň tohto roku.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa prototyp vyznačuje agresívnejšími proporciami s hlbšími líniami karosérie a výraznejšou maskou. Spodná časť predného nárazníka svojim tvarom poukazuje na schopnosti nového SUV, pričom nižšia predná časť sa vďaka dôkladnej integrácii nárazníkov vyznačuje lepšou aerodynamikou.

Honda CR-V Honda CR-V Honda CR-V Honda CR-V Honda CR-V
Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.