Honda CR-V s malým dieselovým motorom v predaji

Pondelok, 21 október 2013

Dnes vstupuje do predaja Honda CR-V s novým malým dieselovým motorom 1,6 i-DTEC. Ponúka praktickosť a vzhľad SUV a vďaka použitiu malého dieselového motora sa vyznačuje nízkymi prevádzkovými nákladmi a spotrebou len 4,5 l/100 km.

Honda CR-V 1,6 i-DTEC
Honde CR-V pribudol k doteraz ponúkaným motorom menší a úspornejší turbodiesel

Vzhľad novinky si zachováva mimoriadnu praktickosť, k čomu prispieva aj mimoriadne priestranný batožinový priestor s objemom od 590 do 1670 litrov. Poteší aj tromi stupňami výbavy. Základnou Comfort i dvomi vyššími - Elegance a Lifestyle. V najnižšej výbave Comfort stojí Honda 1,6 i-DTEC 23 490 eur.

Model CR-V štvrtej generácie predstavila Honda na jar 2012 na autosalóne v Ženeve. V predaji na Slovensku je od konca minulého roka. Od roku 1995, odkedy sa vyrába, sa jej doteraz predalo na celom svete viac ako päť miliónov. Oproti predošlej generácii má nové CR-V vyššiu kvalitu, praktickosť a vycibrenosť. Stredne veľké SUV sa ponúkalo doteraz s benzínovým motorom s výkonom 156 koní v troch verziách - s pohonom len predných kolies alebo všetkých štyroch, a to buď so 6stupňovou prevodovkou s ručným radením, alebo 5stupňovým automatom.

Teraz začína Honda ponúkať model 1,6 i-DTEC. V akčnej ponuke so sadou originálneho príslušenstva v hodnote 2000 eur za cenu 200 eur dostane kupujúci strieborné predné a zadné kryty nárazníkov, bočné stúpačky, kryt hrany batožinového priestoru a strešný spojler vo farbe karosérie vozidla.

Honda CR-V 1,6 i-DTEC
Honda CR-V je atraktívne stredne veľké SUV. Nový malý turbodiesel jej príde vhod.

V rámci tejto ponuky môžu zákazníci navyše využiť financovanie Honda Finance a získať zimné pneumatiky dostanú zdarma. Alebo si zvolia niektorý zo spôsobov financovania bez navýšenia splátok a dostanú sa tak k financovaniu na polovice, tretiny alebo štvrtiny.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.