Honda CR-V: vylepšenia ako u novej generácie

Sobota, 21 február 2015

Honda CR-V dostala vylepšenia s akými automobilky prichádzajú obyčajne pri úplne nových modeloch. Dotýkajú sa takmer všetkých hlavných skupín, ale aj tých ostatných. Dôkladná modernizácia určite zvýši záujem o osvedčené SUV japonskej automobilky.

1 Honda CR-V
Honda CR-V po modernizácii má toľko vylepšení, ako by išlo o úplne nový model

Výrazné zmeny sú na prednej časti. Predovšetkým sú to prepracované predné svetlomety, ktoré plynulo prechádzajú do mriežky chladiča. Nový je aj nárazník a kapota motora, ktoré model CR-V rozširujú a jeho vzhľad tak budí zlepšenú stabilitu. Nové sú aj zadné koncové svetlá kombinované s LED diódami, ktoré boli upravené s cieľom dosiahnuť trojrozmerný vzhľad modelu CR-V.

Hlavná novinka sa skrýva pod prednou kapotou – nový štvorvalcový turbodiesel 1,6 i-DTEC. Je unikátny tým, že ide o prvý dvakrát preplňovaný turbodiesel s objemom pod dva litre. Disponuje výkonom 160 koní, krútiacim momentom 350 Nm pri 2000 otáčkach a kombinovanou spotrebou 4,9 l/100 km.

Nový motor nahrádza doterajší 2,2 i-DTEC, oproti ktorému má o jedno turbo viac, je od neho ľahší, pracuje s nižším kompresným pomerom a má menšie vnútorné trenie. Navyše je skombinovaný aj s novou deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Dodávať sa však bude aj so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

2 Honda CR-V
Modernizovaná CR-V má vzadu nové koncové svetlá kombinované s LED diódami

V ponuke naďalej zostane úsporný 120 koňový 1,6 i-DTEC, ktorý bude mať len pohon predných kolies a bude s manuálnou prevodovkou. Naďalej bude dostupný aj benzínový motor i-VTEC s objemom 2 litre a výkonom 155 k, ktorý už spĺňa požiadavky štandardu Euro6.

Nový, štýlovejší a funkčnejší je aj interiér vďaka prvkom s pochrómovaným efektom po celej šírke palubnej dosky a použitiu vysokokvalitných materiálov na najdôležitejších povrchoch. Vysúvacia lakťová opierka medzi prednými sedadlami zlepšuje všestrannosť a zvyšuje pohodlie.

3 Honda CR-V
Nová Honda CR-V má nový multimediálno-informačný systém Honda Connect

Nová Honda CR-V je vybavená systémom Honda Connect s rôznymi možnosťami pripojenia a množstvom funkcií na 7palcovom dotykovom displeji. Medzi funkcie nového systému patrí WIFI na pripojenie k internetu, deväť predinštalovaných aplikácií a prístup do strediska aplikácií Honda App Center, navigácia Garmin, audio AM/FM/DAB a internetové rádio, telefónne rozhranie a pripojenie cez Bluetooth. Nechýba zadná parkovacia kamera s dynamickými vodiacimi čiarami a rôzne informácie o prevádzke vozidla.

Nová Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu nastavenú na 21 350 eur. Vzťahuje sa na dvojlitrový benzínový motor a pohon jednej nápravy. S pohonom štyroch kolies je cena 23 350 eur. Za najlacnejšiu CR-V s doterajším naftovým motorom 1,6 i-DTC a výkonom 120 koní a pohonom kolies jednej nápravy zaplatí kupujúci 24 490 eur.

4 Honda CR-V
Nový turbodiesel 1,6 i-DTEC s dvoma turbami nahrádza doterajší motor 2,2 iDTEC

S pohonom 4x4 s naftovým motorom si budete môcť kúpiť Hondu CR-V len so silnejším 160 koňovým motorom 1,6 i-DTEC. So šesťstupňovým manuálom vyjde na 29 990 eur (výbava Elegance) a s deväťstupňovým automatom 31 590 eur (Elegance). Táto verzia vo výbave Lyfestyle bude stáť 34 190 eur a v najvyššej Executive 37 590 eur.

Svetovú premiéru bude mať nová Honda CR-V v marci na autosalóne v Ženeve, do predaja by sa mala dostať pred začiatkom leta.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.