Honda CR-V: vylepšenia ako u novej generácie

Sobota, 21 február 2015

Honda CR-V dostala vylepšenia s akými automobilky prichádzajú obyčajne pri úplne nových modeloch. Dotýkajú sa takmer všetkých hlavných skupín, ale aj tých ostatných. Dôkladná modernizácia určite zvýši záujem o osvedčené SUV japonskej automobilky.

1 Honda CR-V
Honda CR-V po modernizácii má toľko vylepšení, ako by išlo o úplne nový model

Výrazné zmeny sú na prednej časti. Predovšetkým sú to prepracované predné svetlomety, ktoré plynulo prechádzajú do mriežky chladiča. Nový je aj nárazník a kapota motora, ktoré model CR-V rozširujú a jeho vzhľad tak budí zlepšenú stabilitu. Nové sú aj zadné koncové svetlá kombinované s LED diódami, ktoré boli upravené s cieľom dosiahnuť trojrozmerný vzhľad modelu CR-V.

Hlavná novinka sa skrýva pod prednou kapotou – nový štvorvalcový turbodiesel 1,6 i-DTEC. Je unikátny tým, že ide o prvý dvakrát preplňovaný turbodiesel s objemom pod dva litre. Disponuje výkonom 160 koní, krútiacim momentom 350 Nm pri 2000 otáčkach a kombinovanou spotrebou 4,9 l/100 km.

Nový motor nahrádza doterajší 2,2 i-DTEC, oproti ktorému má o jedno turbo viac, je od neho ľahší, pracuje s nižším kompresným pomerom a má menšie vnútorné trenie. Navyše je skombinovaný aj s novou deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Dodávať sa však bude aj so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

2 Honda CR-V
Modernizovaná CR-V má vzadu nové koncové svetlá kombinované s LED diódami

V ponuke naďalej zostane úsporný 120 koňový 1,6 i-DTEC, ktorý bude mať len pohon predných kolies a bude s manuálnou prevodovkou. Naďalej bude dostupný aj benzínový motor i-VTEC s objemom 2 litre a výkonom 155 k, ktorý už spĺňa požiadavky štandardu Euro6.

Nový, štýlovejší a funkčnejší je aj interiér vďaka prvkom s pochrómovaným efektom po celej šírke palubnej dosky a použitiu vysokokvalitných materiálov na najdôležitejších povrchoch. Vysúvacia lakťová opierka medzi prednými sedadlami zlepšuje všestrannosť a zvyšuje pohodlie.

3 Honda CR-V
Nová Honda CR-V má nový multimediálno-informačný systém Honda Connect

Nová Honda CR-V je vybavená systémom Honda Connect s rôznymi možnosťami pripojenia a množstvom funkcií na 7palcovom dotykovom displeji. Medzi funkcie nového systému patrí WIFI na pripojenie k internetu, deväť predinštalovaných aplikácií a prístup do strediska aplikácií Honda App Center, navigácia Garmin, audio AM/FM/DAB a internetové rádio, telefónne rozhranie a pripojenie cez Bluetooth. Nechýba zadná parkovacia kamera s dynamickými vodiacimi čiarami a rôzne informácie o prevádzke vozidla.

Nová Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu nastavenú na 21 350 eur. Vzťahuje sa na dvojlitrový benzínový motor a pohon jednej nápravy. S pohonom štyroch kolies je cena 23 350 eur. Za najlacnejšiu CR-V s doterajším naftovým motorom 1,6 i-DTC a výkonom 120 koní a pohonom kolies jednej nápravy zaplatí kupujúci 24 490 eur.

4 Honda CR-V
Nový turbodiesel 1,6 i-DTEC s dvoma turbami nahrádza doterajší motor 2,2 iDTEC

S pohonom 4x4 s naftovým motorom si budete môcť kúpiť Hondu CR-V len so silnejším 160 koňovým motorom 1,6 i-DTEC. So šesťstupňovým manuálom vyjde na 29 990 eur (výbava Elegance) a s deväťstupňovým automatom 31 590 eur (Elegance). Táto verzia vo výbave Lyfestyle bude stáť 34 190 eur a v najvyššej Executive 37 590 eur.

Svetovú premiéru bude mať nová Honda CR-V v marci na autosalóne v Ženeve, do predaja by sa mala dostať pred začiatkom leta.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.