Honda e oficiálne vo Frankfurte

Streda, 04 september 2019

Už vieme ako bude elektrická Honda e vyzerať, keď sa prvé kusy dostanú k predajcom. Automobilka totiž vypustila do sveta oficiálne fotografie svojho prvého produkčného elektrického modelu vo finálnej verzii sériovej výroby , ktorý sa už o pár dní predstaví na autosalóne vo Frankfurte.

1-Honda-e

Elektrická Honda e bude mať premiéru už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte

Prvé fotografie modelu Honda e vo finálnej verzii sériovej výroby sú tu, a tak skôr ako nový model v premiére uvidia novinári 12. septembra na novinárskych dňoch a potom aj návštevníci autosalónu vo Frankfurte, motoristická verejnosť bude už Hondu e poznať.

Honda sprístupňuje aj ďalšie technické údaje o novom kompaktnom EV, ktorý má uspokojovať požiadavky a potreby zákazníkov, ktorí chcú mať v garáži alebo pred domom elektrický model, ktorý vyhovuje ich mestskému životnému štýlu.

Honda e je ďalším krokom automobilky k záväzku dosiahnuť do roku 2025 100%-ú elektrifikáciu svojho predaja v Európe. Nový EV model má byť oficiálnym verejným debutom automobilky na autosalóne 2019 vo Frankfurte spolu so škálou elektrifikovaných a športových automobilov Honda.

Jednoduchosť dizajnu

Hondu e vyvinuli so zameraním na jednoduchosť dizajnu. Hladké vonkajšie línie zvýrazňujú aj vysúvacie kľučky dverí, čím sa vytvárajú hladký vzhľad karosérie. Kamerový systém bočných spätných zrkadiel nahrádza tradičné bočné spätné zrkadlá, ktoré prenášajú živý obraz v reálnom čase na dve šesťpalcové obrazovky. Kamerová technológia prináša výhody z hľadiska štýlu, bezpečnosti a aerodynamiky.

2-Honda-e

Interiéru modelu Honda e dominuje nezvykle široká digitálna prístrojová doska

Interiéru dominuje široká digitálna prístrojová doska s dvojitými 12,3-palcovými LCD dotykovými obrazovkami, ktoré slúžia aj ako primárne informačné a zábavné displeje s množstvom aplikácií. Vodič a spolucestujúci môžu tak využívať rovnakú konektivitu a komfort.

Výkon 136 alebo150 koní, dojazd 220 km

Zdrojom mobility modelu Honda e je vysokovýkonný elektrický motor s výkonmi 100 kW/136 k, alebo 113 kW/154 k a krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh umožňuje dojazd až 220 km, čo je ideálne pre každodenné používanie v meste. Rýchle nabíjanie na 80 % kapacity je za 30 minút. Elektromotor poháňa zadné kolesá a poskytuje vynikajúce zrýchlenie, okamžitú odozvu a športový pocit z jazdy. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je za približne 8 sekúnd.

3-Honda-e

Kompaktný elektrický automobil Honda e bude mať dojazd 220 kilometrov

Služby a umelá inteligencia

Pripojené služby a aplikácie prístupné prostredníctvom rozhrania dotykovej obrazovky možno aktivovať aj pomocou hlasových povelov a tak sa zapojiť do služby Honda Personal Assistant. Intuitívny osobný asistent Honda je funkcia umelej inteligencie (AI), ktorá umožňuje prístup k širokému rozsahu online služieb.

Záujemcovia o kúpu elektrického modelu Honda e sa môžu zaregistrovať na webovej stránke spoločnosti Honda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."