Honda e oficiálne vo Frankfurte

Streda, 04 september 2019

Už vieme ako bude elektrická Honda e vyzerať, keď sa prvé kusy dostanú k predajcom. Automobilka totiž vypustila do sveta oficiálne fotografie svojho prvého produkčného elektrického modelu vo finálnej verzii sériovej výroby , ktorý sa už o pár dní predstaví na autosalóne vo Frankfurte.

1-Honda-e

Elektrická Honda e bude mať premiéru už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte

Prvé fotografie modelu Honda e vo finálnej verzii sériovej výroby sú tu, a tak skôr ako nový model v premiére uvidia novinári 12. septembra na novinárskych dňoch a potom aj návštevníci autosalónu vo Frankfurte, motoristická verejnosť bude už Hondu e poznať.

Honda sprístupňuje aj ďalšie technické údaje o novom kompaktnom EV, ktorý má uspokojovať požiadavky a potreby zákazníkov, ktorí chcú mať v garáži alebo pred domom elektrický model, ktorý vyhovuje ich mestskému životnému štýlu.

Honda e je ďalším krokom automobilky k záväzku dosiahnuť do roku 2025 100%-ú elektrifikáciu svojho predaja v Európe. Nový EV model má byť oficiálnym verejným debutom automobilky na autosalóne 2019 vo Frankfurte spolu so škálou elektrifikovaných a športových automobilov Honda.

Jednoduchosť dizajnu

Hondu e vyvinuli so zameraním na jednoduchosť dizajnu. Hladké vonkajšie línie zvýrazňujú aj vysúvacie kľučky dverí, čím sa vytvárajú hladký vzhľad karosérie. Kamerový systém bočných spätných zrkadiel nahrádza tradičné bočné spätné zrkadlá, ktoré prenášajú živý obraz v reálnom čase na dve šesťpalcové obrazovky. Kamerová technológia prináša výhody z hľadiska štýlu, bezpečnosti a aerodynamiky.

2-Honda-e

Interiéru modelu Honda e dominuje nezvykle široká digitálna prístrojová doska

Interiéru dominuje široká digitálna prístrojová doska s dvojitými 12,3-palcovými LCD dotykovými obrazovkami, ktoré slúžia aj ako primárne informačné a zábavné displeje s množstvom aplikácií. Vodič a spolucestujúci môžu tak využívať rovnakú konektivitu a komfort.

Výkon 136 alebo150 koní, dojazd 220 km

Zdrojom mobility modelu Honda e je vysokovýkonný elektrický motor s výkonmi 100 kW/136 k, alebo 113 kW/154 k a krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh umožňuje dojazd až 220 km, čo je ideálne pre každodenné používanie v meste. Rýchle nabíjanie na 80 % kapacity je za 30 minút. Elektromotor poháňa zadné kolesá a poskytuje vynikajúce zrýchlenie, okamžitú odozvu a športový pocit z jazdy. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je za približne 8 sekúnd.

3-Honda-e

Kompaktný elektrický automobil Honda e bude mať dojazd 220 kilometrov

Služby a umelá inteligencia

Pripojené služby a aplikácie prístupné prostredníctvom rozhrania dotykovej obrazovky možno aktivovať aj pomocou hlasových povelov a tak sa zapojiť do služby Honda Personal Assistant. Intuitívny osobný asistent Honda je funkcia umelej inteligencie (AI), ktorá umožňuje prístup k širokému rozsahu online služieb.

Záujemcovia o kúpu elektrického modelu Honda e sa môžu zaregistrovať na webovej stránke spoločnosti Honda.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.