Honda: faceliftovaný Jazz a Jazz Hybrid

Utorok, 05 apríl 2011

Praktickú malú Hondu Jazz má už viac ako 500 000 spokojných zákazníkov. Najnovšie zmeny tohto praktického modelu jeho príťažlivosť ešte zvyšujú. Doterajšie oceňované vlastnosti, ako komfort jazdy a štýlovosť, flexibilita, na triedu pomerne priestranný a prakticky využiteľný interiér, batožinový priestor s objemom 337 litrov, to všetko zákazníci oceňujú. A spoľahlivosť? Tá je Jazzu vlastná. Aj nízka spotreba a emisie.

Honda Jazz
Honda Jazz je praktický automobil, ktorý vyniká jazdnými vlastnosťami a spotrebou

Už základný model s motorom 1,2 litra vo výbave S obsahuje plnú škálu bezpečnostných prvkov: ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie so sklopným kľúčom, CD+MP3, vstup AUX, 2 reproduktory, elektrické ovládanie predných okien, 15palcové plechové disky kolies, Magic seats s nastaviteľným sklonom operadla zadných sedadiel a systém upevnenia detských sedačiek Isofix. Cena tohto modelu je stanovená na 11 990 EUR.

Výbava 1,2 Trend má navyše oproti výbave S manuálnu klimatizáciu, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe vozidla a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Cena tohto modelu je 12 990 eur. Model 1,4 S obsahuje navyše oproti 1,2 S elektrické ovládanie zadných okien, vyhrievané a elektricky sklopné zrkadlá, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe karosérie, smerové svetlá v spätných zrkadlách, ovládanie autorádia na volante, vstup USB a 4 reproduktory.

Cena 1,4 S je 12 990 eur. Výbava 1,4 Trend obsahuje navyše oproti 1,4 S manuálnu klimatizáciu. Cena 1,4 Trend je 13 990 eur. Model 1,4 Comfort obsahuje navyše oproti 1,4 Trend automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, predné hmlové svetlá a 15palcové kolesá z ľahkých zliatin. Cena 1,.4 Comfort je 14 990 eur.

Najvyššia výbava 1,4 Elegance má oproti 1,4 Comfort alarm, tempomat, kožený volant, stierače s dažďovým senzorom, tmavé bočné a zadné sklá, panoramatickú strechu, 6 reproduktorov a 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a stojí 16 990 eur.

Všetky modely s motorom 1,4 litra sú taktiež k dispozícii aj s inovovanou prevodovkou CVT s hydrodynamickým meničom za príplatok 1200 eur.

Nový Jazz Hybrid sa bude predávať súbežne s inovovanou benzínovou verziou. Kombinovaná spotreba modelu Jazz Hybrid je len 4,5 l/100 km. Jazz Hybrid nestráca nič z praktickosti bežného automobilu. S cenou od 16 990 eur ide o najlacnejšie hybridný automobil na slovenskom trhu.

Honda Jazz
Honda Jazz Hybrid je najlacnejší a najúspornejší hybridný automobil na slovenskom trhu

Jazz Hybrid bude v dvoch výbavových stupňoch 1,3 IMA Comfort a 1,3 IMA Elegance. Výbava Comfort obsahuje ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie, automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, alarm, MP3, vstupy AUX a USB, 2 reproduktory, 15palcové oceľové kolesá, Magic Seats a systém Isofix. Cena: 16 990 eur.

Výbava Elegance má navyše panoramatickú strechu, kožený volant, predné hmlové svetlá, priehradku s chladením, ovládanie autorádia na volante, 6 reproduktorov, stierače s dažďovým senzorom, tempomat, smerové svetlá v spätných zrkadlách, sklopné zrkadlá, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Cena Hondy Jazz 1,3 IMA Elegance je 18 990 eur.

Ako je u Hondy zvykom, všetky metalické a perleťové farby sú bez príplatku.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.