Honda: faceliftovaný Jazz a Jazz Hybrid

Utorok, 05 apríl 2011

Praktickú malú Hondu Jazz má už viac ako 500 000 spokojných zákazníkov. Najnovšie zmeny tohto praktického modelu jeho príťažlivosť ešte zvyšujú. Doterajšie oceňované vlastnosti, ako komfort jazdy a štýlovosť, flexibilita, na triedu pomerne priestranný a prakticky využiteľný interiér, batožinový priestor s objemom 337 litrov, to všetko zákazníci oceňujú. A spoľahlivosť? Tá je Jazzu vlastná. Aj nízka spotreba a emisie.

Honda Jazz
Honda Jazz je praktický automobil, ktorý vyniká jazdnými vlastnosťami a spotrebou

Už základný model s motorom 1,2 litra vo výbave S obsahuje plnú škálu bezpečnostných prvkov: ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie so sklopným kľúčom, CD+MP3, vstup AUX, 2 reproduktory, elektrické ovládanie predných okien, 15palcové plechové disky kolies, Magic seats s nastaviteľným sklonom operadla zadných sedadiel a systém upevnenia detských sedačiek Isofix. Cena tohto modelu je stanovená na 11 990 EUR.

Výbava 1,2 Trend má navyše oproti výbave S manuálnu klimatizáciu, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe vozidla a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Cena tohto modelu je 12 990 eur. Model 1,4 S obsahuje navyše oproti 1,2 S elektrické ovládanie zadných okien, vyhrievané a elektricky sklopné zrkadlá, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe karosérie, smerové svetlá v spätných zrkadlách, ovládanie autorádia na volante, vstup USB a 4 reproduktory.

Cena 1,4 S je 12 990 eur. Výbava 1,4 Trend obsahuje navyše oproti 1,4 S manuálnu klimatizáciu. Cena 1,4 Trend je 13 990 eur. Model 1,4 Comfort obsahuje navyše oproti 1,4 Trend automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, predné hmlové svetlá a 15palcové kolesá z ľahkých zliatin. Cena 1,.4 Comfort je 14 990 eur.

Najvyššia výbava 1,4 Elegance má oproti 1,4 Comfort alarm, tempomat, kožený volant, stierače s dažďovým senzorom, tmavé bočné a zadné sklá, panoramatickú strechu, 6 reproduktorov a 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a stojí 16 990 eur.

Všetky modely s motorom 1,4 litra sú taktiež k dispozícii aj s inovovanou prevodovkou CVT s hydrodynamickým meničom za príplatok 1200 eur.

Nový Jazz Hybrid sa bude predávať súbežne s inovovanou benzínovou verziou. Kombinovaná spotreba modelu Jazz Hybrid je len 4,5 l/100 km. Jazz Hybrid nestráca nič z praktickosti bežného automobilu. S cenou od 16 990 eur ide o najlacnejšie hybridný automobil na slovenskom trhu.

Honda Jazz
Honda Jazz Hybrid je najlacnejší a najúspornejší hybridný automobil na slovenskom trhu

Jazz Hybrid bude v dvoch výbavových stupňoch 1,3 IMA Comfort a 1,3 IMA Elegance. Výbava Comfort obsahuje ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie, automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, alarm, MP3, vstupy AUX a USB, 2 reproduktory, 15palcové oceľové kolesá, Magic Seats a systém Isofix. Cena: 16 990 eur.

Výbava Elegance má navyše panoramatickú strechu, kožený volant, predné hmlové svetlá, priehradku s chladením, ovládanie autorádia na volante, 6 reproduktorov, stierače s dažďovým senzorom, tempomat, smerové svetlá v spätných zrkadlách, sklopné zrkadlá, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Cena Hondy Jazz 1,3 IMA Elegance je 18 990 eur.

Ako je u Hondy zvykom, všetky metalické a perleťové farby sú bez príplatku.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.