Honda: faceliftovaný Jazz a Jazz Hybrid

Utorok, 05 apríl 2011

Praktickú malú Hondu Jazz má už viac ako 500 000 spokojných zákazníkov. Najnovšie zmeny tohto praktického modelu jeho príťažlivosť ešte zvyšujú. Doterajšie oceňované vlastnosti, ako komfort jazdy a štýlovosť, flexibilita, na triedu pomerne priestranný a prakticky využiteľný interiér, batožinový priestor s objemom 337 litrov, to všetko zákazníci oceňujú. A spoľahlivosť? Tá je Jazzu vlastná. Aj nízka spotreba a emisie.

Honda Jazz
Honda Jazz je praktický automobil, ktorý vyniká jazdnými vlastnosťami a spotrebou

Už základný model s motorom 1,2 litra vo výbave S obsahuje plnú škálu bezpečnostných prvkov: ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie so sklopným kľúčom, CD+MP3, vstup AUX, 2 reproduktory, elektrické ovládanie predných okien, 15palcové plechové disky kolies, Magic seats s nastaviteľným sklonom operadla zadných sedadiel a systém upevnenia detských sedačiek Isofix. Cena tohto modelu je stanovená na 11 990 EUR.

Výbava 1,2 Trend má navyše oproti výbave S manuálnu klimatizáciu, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe vozidla a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Cena tohto modelu je 12 990 eur. Model 1,4 S obsahuje navyše oproti 1,2 S elektrické ovládanie zadných okien, vyhrievané a elektricky sklopné zrkadlá, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe karosérie, smerové svetlá v spätných zrkadlách, ovládanie autorádia na volante, vstup USB a 4 reproduktory.

Cena 1,4 S je 12 990 eur. Výbava 1,4 Trend obsahuje navyše oproti 1,4 S manuálnu klimatizáciu. Cena 1,4 Trend je 13 990 eur. Model 1,4 Comfort obsahuje navyše oproti 1,4 Trend automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, predné hmlové svetlá a 15palcové kolesá z ľahkých zliatin. Cena 1,.4 Comfort je 14 990 eur.

Najvyššia výbava 1,4 Elegance má oproti 1,4 Comfort alarm, tempomat, kožený volant, stierače s dažďovým senzorom, tmavé bočné a zadné sklá, panoramatickú strechu, 6 reproduktorov a 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a stojí 16 990 eur.

Všetky modely s motorom 1,4 litra sú taktiež k dispozícii aj s inovovanou prevodovkou CVT s hydrodynamickým meničom za príplatok 1200 eur.

Nový Jazz Hybrid sa bude predávať súbežne s inovovanou benzínovou verziou. Kombinovaná spotreba modelu Jazz Hybrid je len 4,5 l/100 km. Jazz Hybrid nestráca nič z praktickosti bežného automobilu. S cenou od 16 990 eur ide o najlacnejšie hybridný automobil na slovenskom trhu.

Honda Jazz
Honda Jazz Hybrid je najlacnejší a najúspornejší hybridný automobil na slovenskom trhu

Jazz Hybrid bude v dvoch výbavových stupňoch 1,3 IMA Comfort a 1,3 IMA Elegance. Výbava Comfort obsahuje ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie, automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, alarm, MP3, vstupy AUX a USB, 2 reproduktory, 15palcové oceľové kolesá, Magic Seats a systém Isofix. Cena: 16 990 eur.

Výbava Elegance má navyše panoramatickú strechu, kožený volant, predné hmlové svetlá, priehradku s chladením, ovládanie autorádia na volante, 6 reproduktorov, stierače s dažďovým senzorom, tempomat, smerové svetlá v spätných zrkadlách, sklopné zrkadlá, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Cena Hondy Jazz 1,3 IMA Elegance je 18 990 eur.

Ako je u Hondy zvykom, všetky metalické a perleťové farby sú bez príplatku.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.