Honda: faceliftovaný Jazz a Jazz Hybrid

Utorok, 05 apríl 2011

Praktickú malú Hondu Jazz má už viac ako 500 000 spokojných zákazníkov. Najnovšie zmeny tohto praktického modelu jeho príťažlivosť ešte zvyšujú. Doterajšie oceňované vlastnosti, ako komfort jazdy a štýlovosť, flexibilita, na triedu pomerne priestranný a prakticky využiteľný interiér, batožinový priestor s objemom 337 litrov, to všetko zákazníci oceňujú. A spoľahlivosť? Tá je Jazzu vlastná. Aj nízka spotreba a emisie.

Honda Jazz
Honda Jazz je praktický automobil, ktorý vyniká jazdnými vlastnosťami a spotrebou

Už základný model s motorom 1,2 litra vo výbave S obsahuje plnú škálu bezpečnostných prvkov: ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie so sklopným kľúčom, CD+MP3, vstup AUX, 2 reproduktory, elektrické ovládanie predných okien, 15palcové plechové disky kolies, Magic seats s nastaviteľným sklonom operadla zadných sedadiel a systém upevnenia detských sedačiek Isofix. Cena tohto modelu je stanovená na 11 990 EUR.

Výbava 1,2 Trend má navyše oproti výbave S manuálnu klimatizáciu, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe vozidla a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Cena tohto modelu je 12 990 eur. Model 1,4 S obsahuje navyše oproti 1,2 S elektrické ovládanie zadných okien, vyhrievané a elektricky sklopné zrkadlá, vonkajšie kľučky a zrkadlá vo farbe karosérie, smerové svetlá v spätných zrkadlách, ovládanie autorádia na volante, vstup USB a 4 reproduktory.

Cena 1,4 S je 12 990 eur. Výbava 1,4 Trend obsahuje navyše oproti 1,4 S manuálnu klimatizáciu. Cena 1,4 Trend je 13 990 eur. Model 1,4 Comfort obsahuje navyše oproti 1,4 Trend automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, predné hmlové svetlá a 15palcové kolesá z ľahkých zliatin. Cena 1,.4 Comfort je 14 990 eur.

Najvyššia výbava 1,4 Elegance má oproti 1,4 Comfort alarm, tempomat, kožený volant, stierače s dažďovým senzorom, tmavé bočné a zadné sklá, panoramatickú strechu, 6 reproduktorov a 16palcové kolesá z ľahkých zliatin a stojí 16 990 eur.

Všetky modely s motorom 1,4 litra sú taktiež k dispozícii aj s inovovanou prevodovkou CVT s hydrodynamickým meničom za príplatok 1200 eur.

Nový Jazz Hybrid sa bude predávať súbežne s inovovanou benzínovou verziou. Kombinovaná spotreba modelu Jazz Hybrid je len 4,5 l/100 km. Jazz Hybrid nestráca nič z praktickosti bežného automobilu. S cenou od 16 990 eur ide o najlacnejšie hybridný automobil na slovenskom trhu.

Honda Jazz
Honda Jazz Hybrid je najlacnejší a najúspornejší hybridný automobil na slovenskom trhu

Jazz Hybrid bude v dvoch výbavových stupňoch 1,3 IMA Comfort a 1,3 IMA Elegance. Výbava Comfort obsahuje ABS, VSA, čelné, bočné a hlavové airbagy, diaľkové centrálne uzamykanie, automatickú klimatizáciu, komfortné čalúnenie, alarm, MP3, vstupy AUX a USB, 2 reproduktory, 15palcové oceľové kolesá, Magic Seats a systém Isofix. Cena: 16 990 eur.

Výbava Elegance má navyše panoramatickú strechu, kožený volant, predné hmlové svetlá, priehradku s chladením, ovládanie autorádia na volante, 6 reproduktorov, stierače s dažďovým senzorom, tempomat, smerové svetlá v spätných zrkadlách, sklopné zrkadlá, 15palcové kolesá z ľahkých zliatin a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Cena Hondy Jazz 1,3 IMA Elegance je 18 990 eur.

Ako je u Hondy zvykom, všetky metalické a perleťové farby sú bez príplatku.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."