Honda Insight modelový rok 2012

Utorok, 06 september 2011

Honda Insight pre modelový rok 2012 sa predstaví už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte.

Honda Insight
Honda Insight po Facelifte bude úspornejšia a viac ohľaduplnejšia k životnému prostrediu

Vylepšený Insight bude ohľaduplnejší k životnému prostrediu, pretože produkuje len 96 g CO2/km. Zníženie spotreby paliva a emisií dosiala Honda radom opatrení zameraných na zlepšenie aerodynamiky a efektivity pohonnej jednotky. Prispelo k tomu aj nižšie trenie motora a lepšia účinnosť prevodovky CVT, či vylepšená klimatizácia, ktorá využíva nový zásobník chladu.

Dizajn karosérie navyše prešiel doznal zmien a automobil má okrem iného úplne novú mriežku chladiča. Zoštíhlením zadného spojlera sa zväčšila presklená plocha zadnej časti, čo spolu s upravenou lištou a zmenšením motorčeka zadného stierača prispelo k zlepšeniu výhľadu dozadu.

Zmeny sa dotkli taktiež motora. Úpravou zavesenia kolies sa zvýšil komfort a stabilita jazdy. Zmeny v interiéri sa zamerali hlavne na zvýšenie pocitu prvotriednej kvality.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.