Honda Insight modelový rok 2012

Utorok, 06 september 2011

Honda Insight pre modelový rok 2012 sa predstaví už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte.

Honda Insight
Honda Insight po Facelifte bude úspornejšia a viac ohľaduplnejšia k životnému prostrediu

Vylepšený Insight bude ohľaduplnejší k životnému prostrediu, pretože produkuje len 96 g CO2/km. Zníženie spotreby paliva a emisií dosiala Honda radom opatrení zameraných na zlepšenie aerodynamiky a efektivity pohonnej jednotky. Prispelo k tomu aj nižšie trenie motora a lepšia účinnosť prevodovky CVT, či vylepšená klimatizácia, ktorá využíva nový zásobník chladu.

Dizajn karosérie navyše prešiel doznal zmien a automobil má okrem iného úplne novú mriežku chladiča. Zoštíhlením zadného spojlera sa zväčšila presklená plocha zadnej časti, čo spolu s upravenou lištou a zmenšením motorčeka zadného stierača prispelo k zlepšeniu výhľadu dozadu.

Zmeny sa dotkli taktiež motora. Úpravou zavesenia kolies sa zvýšil komfort a stabilita jazdy. Zmeny v interiéri sa zamerali hlavne na zvýšenie pocitu prvotriednej kvality.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.