Honda Insight modelový rok 2012

Utorok, 06 september 2011

Honda Insight pre modelový rok 2012 sa predstaví už o týždeň na autosalóne vo Frankfurte.

Honda Insight
Honda Insight po Facelifte bude úspornejšia a viac ohľaduplnejšia k životnému prostrediu

Vylepšený Insight bude ohľaduplnejší k životnému prostrediu, pretože produkuje len 96 g CO2/km. Zníženie spotreby paliva a emisií dosiala Honda radom opatrení zameraných na zlepšenie aerodynamiky a efektivity pohonnej jednotky. Prispelo k tomu aj nižšie trenie motora a lepšia účinnosť prevodovky CVT, či vylepšená klimatizácia, ktorá využíva nový zásobník chladu.

Dizajn karosérie navyše prešiel doznal zmien a automobil má okrem iného úplne novú mriežku chladiča. Zoštíhlením zadného spojlera sa zväčšila presklená plocha zadnej časti, čo spolu s upravenou lištou a zmenšením motorčeka zadného stierača prispelo k zlepšeniu výhľadu dozadu.

Zmeny sa dotkli taktiež motora. Úpravou zavesenia kolies sa zvýšil komfort a stabilita jazdy. Zmeny v interiéri sa zamerali hlavne na zvýšenie pocitu prvotriednej kvality.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.