Honda Jazz generácie 4 sa predvedie v Tokiu

Streda, 16 október 2019

Malý mestský hatchback Honda Jazz je na trhu od roku 2001. Súčasná tretia generácia je vo výrobe od roku 2014 a nová generácia je už na spadnutie. Je preto zákonité, že Honda vychádza s farbou von a zverejňuje na snímke aspoň náznak toho ako bude štvrtá generácia Hondy Jazz vyzerať.

Honda-Jazz-4G
Honda Jazz, malý mestský hatchback, sa svetu predstaví na autosalóne v Tokiu

Honda nám tak ponúka prvú pochúťku na snímke, ktorá načrtáva ako bude nový jazz, momentálne najmenšia v Európe i u nás ponúkaná Honda, vyzerať. Po prvý sa v plnej kráse v reálnej produkčnej podobe predstaví už presne o týždeň, 23. októbra vo svojej rodnej krajine, na autosalóne v Tokiu.

Podľa automobilky nový Jazz zvyšuje latku z hľadiska pohodlia a radosti z jazdy. Či model, ktorý kombinuje prvky malého hatchbacku a malého MPV bude tým naozaj, o tom sa presvedčíme potom, keď nový Jazz sa dostane aj k nám do predaja.

Spočiatku predaja bude Jazz v Európe k dispozícii iba s pokročilou hybridnou pohonnou jednotkou, ktorá poskytuje výnimočnú kombináciu silného výkonu, ľahkej ovládateľnosti a nízkej spotreby paliva.

Keďže Japonsko, kde bude mať nová Honda Jazz svetovú premiéru, je pre nás v Európe príliš vzdialenou krajinou a navyše za morom, v rovnaký deň ako v Tokiu stiahne závoj z nového modelu Jazz spoločnosť Honda aj na mediálnom podujatí v Amsterdame, kde sa budú zdieľať aj podrobnosti o pláne elektrifikácie "Electric Vision" pre Európu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.