Honda Jazz prvý raz so silným motorom

Streda, 23 august 2017

Honda ešte pred septembrovým frankfurtským autosalónom odhalila po modernizácii nový vzhľad najmenšej európskej Hondy, modelu Jazz. Okrem zmien dizajnu exteriéru a úprav interiéru dostáva Jazz aj nový 1,5 litrový motor s doteraz najsilnejším 130koňovým motorom.

1 Honda Jazz
Honda Jazz tretej generácie po facelifte dizajnu i interiéru a s novým motorom

Jazz tretej generácie po tom, ako sa v roku 2014 predstavil ako koncept na autosalóne v Paríži, na európsky trh prišiel na jeseň 2015. Teraz sa po dizajnových úpravách a zmenách interiéru, modernizovaný pre európsky trh, dostáva do predaja.

Nový vzhľad automobilu Honda Jazz odhalila automobilka ešte pred frankfurtským autosalónom. Okrem štýlových úprav exteriéru a dizajnu interiéru sa nový Jazz bude prvýkrát v Európe dodávať aj s 1,5-litrovým benzínovým motorom i-VTEC s výkonom 130 koní (96 kW).

Zmeny na karosérii sú viditeľné tak v prednej ako aj v zadnej partii karosérie. Napríklad v oblasti hlavných svetlometov, predného nárazníka, masky chladiča a štýlovejšími tvarmi podľa ostatných modelov značky. Na zadnej časti karosérie je hlavnou zmenou prepracovaný nárazník a trojdielny difúzor pod ním. Nový je aj modrý metalický lak Skyride Blue.

Tou najzásadnejšou zmenou v rámci modernizácie je rozšírená ponuka pohonných jednotiek o benzínový motor s objemom 1,5 litra s výkonom 130 koní (96 kW), teda s výkonom aký Jazz doteraz nikdy neponúkal. Na kolesá prednej nápravy ho prenáša bezstupňová prevodovka CVT, ktorá by pri akcelerácii mala podľa výrobcu lineárnejšie prenášať silu motora na vozovku. V ponuke však naďalej zostáva aj súčasný motor 1,3 i-VTEC s výkonom 102 koní (75 kW)

Nový 130koňový motor sa dodáva pre verzie v novej výbave Dynamic, ktorá je iná v tom, že má tenký spojler pod spodnou mriežkou predného nárazníka a trojdielny difúzor po zadným nárazníkom. Oba tieto prvky zvýrazňuje červená linkou.

Do výbavy Dynamic patria aj svetlomety LED, predné hmlové svetlá, spojler zadných dverí a 16palcové lesklé čierne zliatinové disky s pneumatikami 185/55. Interiér je vybavený jedinečným prúžkovaným čalúnením. Volant a radiaca páka sú potiahnuté kožou. Všetko je zvýraznené oranžovým stehovaním.

Do štandardnej výbavy modelu Jazz patrí tempomat, vyhrievané sedadlá, automatické svetlomety a bezpečnostný systém City-Brake Active. Vyššie výbavy majú navyše 7palcový informačný systém Honda Connect, zadnú parkovaciu kameru, bezkľúčový vstup a štartovanie a pokročilé bezpečnostné technológie ako je upozornenie pred čelnou kolíziou, vybočenie z jazdného pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek.

1 Honda Jazz 2 Honda Jazz 3 Honda Jazz 4 Honda Jazz 5 Honda Jazz
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.