Honda modernizovala Civic Type R i NSX

Pondelok, 27 január 2020

Honda odhalila na nedávnom tokijskom autosalóne po prvý raz modernizovaný ostrý hatchback Civic Type R so zmeneným exteriérom a technickými inováciami. Omladila aj model NSX.

1-Civic-Type-R
Honda Civic Type R po modernizácii a v novom odtieni farby Boost Blue

Omladený Civic Type R sa predstavil s trochu zväčšenou maskou chladiča a v novom odtieni modrej farby Boost Blue, ktorý je teraz vyhradený výhradne pre Civic Type R. Nechýba ani výrazný spojler, o ktorom sa viedla v Honde polemika, či ho modernizovanému modelu ponechať.

Väčšie zmeny sa na ostrom Civicu Type R udiali na podvozku. Napríklad dostal úplne nové pre tento model vyvinuté dvojdielne kotúčové brzdy vrátane vylepšených brzdových doštičiek. Majú sa pričiniť o výrazne vylepšenie brzdenia a menšie vädnutie bŕzd pri brzdení vo vysokých rýchlostiach.

Prepracované je aj nastavenie tlmičov pruženia, ktoré má prispieť k väčšiemu komfortu na bežných cestách. Na zadnej náprave dostal nový Type R tuhšie silentbloky, ktorých úlohou je zlepšiť priľnavosť pri vysokých rýchlostiach na pretekárskom okruhu a zlepšiť odozvu riadenia.

Okrem zmien na exteriéri a podvozku má nový Type R modernizovaný aj interiér. Volant je čalúnený Alcantarou a nový dizajn dostala hlavica radiacej páky. Radenie ňou má mať kratšie dráhy.

2-Honda-NSX
Modernizáciou prešla aj športová Honda NSX. Dostala aj novú žltú farbu známu zo staršej dnes už ikonickej NSX.

Pohonnou jednotkou je naďalej štvorvalcový preplňovaný dvojliter s najvyšším výkonom 235 kW (320 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Prenos na poháňané zadné kolesá obstaráva šesťstupňová prevodovka s manuálnym radením. Samozrejmosťou je samosvorný diferenciál. Nezmenené sú jazdné režimy Comfort, Sport a +R, pri ktorých sa upravuje odozva pridávania plynu, tuhosť riadenia a tvrdosť podvozku.

Honda modernizovala aj model NSX. Dostal okrem iného žltú farbu Indy Yellow Pearl II známu zo starších modelov NSX a S2000.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.