Honda: motocykle tried 500 a 750 pre rok 2016

Streda, 11 november 2015

Európska divízia spoločnosti Honda predstavuje tri modernizované modely z radu stredne veľkých motocyklov určených na denné jazdenie. Európsku výstavnú premiéru budú mať spolu s ďalšími modelmi tried 500 a 750 na výstave EICMA v Miláne v polovici novembra.

1 Honda CB500F
Modernizácia motocyklov Honda tried 500 a 750 sa dotkla dizajnu, ale aj motorov

Model Street bike CB500F pre rok 2016 má oproti doterajšiemu výraznejší dizajn, ktorý dodáva jeho univerzálnym vlastnostiam viac atraktivity. Novým na ňom je obnažený svalnatý vzhľad doplnený širokou ponukou šiestich výrazných farebných vyhotovení. Má nový LED svetlomet a zadné združené svetlo, väčšiu 16,7-litrovú palivovú nádrž, nastaviteľné predpätie prednej vidlice a brzdovej páčky, a nový ľahší tlmič výfuku.

Zmenami prešiel aj cenovo dostupný a atraktívny naháč NC750S. Zmeny na ňom pre modelový rok 2016 zahŕňajú nový LCD prístrojový panel s možnosťou zmeny farby podsvietenia, krátku päťuholníkovú koncovku výfuku, ktorá pridáva zvuku motora výraznejšie hlbšie tóny a tri úrovne športového režimu S (ak má dvojspojkovú prevodovku DCT), s ktorými sa stroj dokáže lepšie prispôsobiť rôznym štýlom a scenárom jazdy. Honda NC750S pridáva aj dve nové dvojfarebné vyhotovenia Special Edition s LED svetlami. Má tiež úspornejší radový dvojvalcový motor, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 4.

2 Honda CB 500F
Honda CB500F uchváti čistým štýlom a jazdca poteší dokonalým pôžitkom z jazdy

Tretím inovovaným modelom Hondy pre rok 2016 je jedinečná Integra. Tento model spája v sebe dynamické výkony motocykla s komfortom a praktickosťou skútra. Prešiel množstvom zmien, ktoré teraz viac zvýrazňujú jeho prémiový charakter. Nové na ňom sú LED svetlá vpredu aj vzadu, má novú prednú vidlicu Showa s dvojitým prietokovým ventilom a LCD prístrojový panel s možnosťou zmeny farebného podsvietenia.

Integra podobne ako naháč NC 750S má tri úrovne športového režimu S (ak je vybavený dvojspojkovou prevodovkou DCT), s ktorými sa Integra dokáže lepšie prispôsobiť rôznym štýlom jazdy. Modernizovaný model pre rok 2016 má tiež úspornejší radový dvojvalcový motor, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 4.

3 Honda CB500F
Motocykle Honda vynikajú špičkovou technikou, kultivovanými a výkonnými motormi

Viacero modelov Honda kategórií 500 cm³ a 750 cm³ bude tento japonský motocyklový výrobca vystavovať na veľtrhu EICMA v Miláne, ktorý sa bude konať od 17. do 22. novembra.

4 Honda CB500F
Motocykle Honda plnia túžby ľudí po vzrušujúcich zážitkoch z jazdy na dvoch kolesách

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.