Honda New Small Concept: premiéra v Indii

Pondelok, 11 január 2010

Honda pripravuje na rok 2011 výrobu nového modelu založeného na koncepte New Small Concept. Z tohto konceptu, ktorý predstavila Honda vo svetovej premiére v prvých januárových dňoch v Indii na Auto Expo 2010, bude základom pre pripravovaný sériový model. Premiéra sa uskutočnila v Indii najskôr preto, že nový malý automobil vyvíja Honda špeciálne pre Indiu a ďalšie rozvojové štáty.

Honda New Small Concept

Koncept nového malého automobilu je základom technologicky pokročilého vozidla, "pravej Hondy" s futuristickým dizajnom a maximálnym priestorom vo vnútri. Takže efektívny dynamický exteriér založený na dizajne "vpredu umiestnenej kabíny" prepožičiava konceptu pôsobivý dynamický charakter.

Princíp dizajnu Hondy v duchu sloganu "Človek maximum - stroj minimum" bol zásadným krokom ku konceptu nového malého vozidla. Široká platforma so stabilným stredom vytvorila vysokovýkonné kompaktné vozidlo bez kompromisov vo vnútornom priestore, čo zabezpečuje vyšší komfort pre cestujúcich. Koncept nového malého automobilu vyvinula Honda v Japonsku a navrhla ho ako komfortný rodinný automobil pre päť dospelých cestujúcich.

Nový sériový model vytvorený z New Small Conceptu bude komplexným automobilom, ktorý vyhovie potrebám indických zákazníkov. Výrobu plánuje Honda spustiť začiatkom roku 2011.

Honda New Small Concept Honda New Small Concept Honda New Small Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.