Honda New Small Concept: premiéra v Indii

Pondelok, 11 január 2010

Honda pripravuje na rok 2011 výrobu nového modelu založeného na koncepte New Small Concept. Z tohto konceptu, ktorý predstavila Honda vo svetovej premiére v prvých januárových dňoch v Indii na Auto Expo 2010, bude základom pre pripravovaný sériový model. Premiéra sa uskutočnila v Indii najskôr preto, že nový malý automobil vyvíja Honda špeciálne pre Indiu a ďalšie rozvojové štáty.

Honda New Small Concept

Koncept nového malého automobilu je základom technologicky pokročilého vozidla, "pravej Hondy" s futuristickým dizajnom a maximálnym priestorom vo vnútri. Takže efektívny dynamický exteriér založený na dizajne "vpredu umiestnenej kabíny" prepožičiava konceptu pôsobivý dynamický charakter.

Princíp dizajnu Hondy v duchu sloganu "Človek maximum - stroj minimum" bol zásadným krokom ku konceptu nového malého vozidla. Široká platforma so stabilným stredom vytvorila vysokovýkonné kompaktné vozidlo bez kompromisov vo vnútornom priestore, čo zabezpečuje vyšší komfort pre cestujúcich. Koncept nového malého automobilu vyvinula Honda v Japonsku a navrhla ho ako komfortný rodinný automobil pre päť dospelých cestujúcich.

Nový sériový model vytvorený z New Small Conceptu bude komplexným automobilom, ktorý vyhovie potrebám indických zákazníkov. Výrobu plánuje Honda spustiť začiatkom roku 2011.

Honda New Small Concept Honda New Small Concept Honda New Small Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.