Honda New Small Concept: premiéra v Indii

Pondelok, 11 január 2010

Honda pripravuje na rok 2011 výrobu nového modelu založeného na koncepte New Small Concept. Z tohto konceptu, ktorý predstavila Honda vo svetovej premiére v prvých januárových dňoch v Indii na Auto Expo 2010, bude základom pre pripravovaný sériový model. Premiéra sa uskutočnila v Indii najskôr preto, že nový malý automobil vyvíja Honda špeciálne pre Indiu a ďalšie rozvojové štáty.

Honda New Small Concept

Koncept nového malého automobilu je základom technologicky pokročilého vozidla, "pravej Hondy" s futuristickým dizajnom a maximálnym priestorom vo vnútri. Takže efektívny dynamický exteriér založený na dizajne "vpredu umiestnenej kabíny" prepožičiava konceptu pôsobivý dynamický charakter.

Princíp dizajnu Hondy v duchu sloganu "Človek maximum - stroj minimum" bol zásadným krokom ku konceptu nového malého vozidla. Široká platforma so stabilným stredom vytvorila vysokovýkonné kompaktné vozidlo bez kompromisov vo vnútornom priestore, čo zabezpečuje vyšší komfort pre cestujúcich. Koncept nového malého automobilu vyvinula Honda v Japonsku a navrhla ho ako komfortný rodinný automobil pre päť dospelých cestujúcich.

Nový sériový model vytvorený z New Small Conceptu bude komplexným automobilom, ktorý vyhovie potrebám indických zákazníkov. Výrobu plánuje Honda spustiť začiatkom roku 2011.

Honda New Small Concept Honda New Small Concept Honda New Small Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.