Honda New Small Concept: premiéra v Indii

Pondelok, 11 január 2010

Honda pripravuje na rok 2011 výrobu nového modelu založeného na koncepte New Small Concept. Z tohto konceptu, ktorý predstavila Honda vo svetovej premiére v prvých januárových dňoch v Indii na Auto Expo 2010, bude základom pre pripravovaný sériový model. Premiéra sa uskutočnila v Indii najskôr preto, že nový malý automobil vyvíja Honda špeciálne pre Indiu a ďalšie rozvojové štáty.

Honda New Small Concept

Koncept nového malého automobilu je základom technologicky pokročilého vozidla, "pravej Hondy" s futuristickým dizajnom a maximálnym priestorom vo vnútri. Takže efektívny dynamický exteriér založený na dizajne "vpredu umiestnenej kabíny" prepožičiava konceptu pôsobivý dynamický charakter.

Princíp dizajnu Hondy v duchu sloganu "Človek maximum - stroj minimum" bol zásadným krokom ku konceptu nového malého vozidla. Široká platforma so stabilným stredom vytvorila vysokovýkonné kompaktné vozidlo bez kompromisov vo vnútornom priestore, čo zabezpečuje vyšší komfort pre cestujúcich. Koncept nového malého automobilu vyvinula Honda v Japonsku a navrhla ho ako komfortný rodinný automobil pre päť dospelých cestujúcich.

Nový sériový model vytvorený z New Small Conceptu bude komplexným automobilom, ktorý vyhovie potrebám indických zákazníkov. Výrobu plánuje Honda spustiť začiatkom roku 2011.

Honda New Small Concept Honda New Small Concept Honda New Small Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."