Honda New Small Concept: premiéra v Indii

Pondelok, 11 január 2010

Honda pripravuje na rok 2011 výrobu nového modelu založeného na koncepte New Small Concept. Z tohto konceptu, ktorý predstavila Honda vo svetovej premiére v prvých januárových dňoch v Indii na Auto Expo 2010, bude základom pre pripravovaný sériový model. Premiéra sa uskutočnila v Indii najskôr preto, že nový malý automobil vyvíja Honda špeciálne pre Indiu a ďalšie rozvojové štáty.

Honda New Small Concept

Koncept nového malého automobilu je základom technologicky pokročilého vozidla, "pravej Hondy" s futuristickým dizajnom a maximálnym priestorom vo vnútri. Takže efektívny dynamický exteriér založený na dizajne "vpredu umiestnenej kabíny" prepožičiava konceptu pôsobivý dynamický charakter.

Princíp dizajnu Hondy v duchu sloganu "Človek maximum - stroj minimum" bol zásadným krokom ku konceptu nového malého vozidla. Široká platforma so stabilným stredom vytvorila vysokovýkonné kompaktné vozidlo bez kompromisov vo vnútornom priestore, čo zabezpečuje vyšší komfort pre cestujúcich. Koncept nového malého automobilu vyvinula Honda v Japonsku a navrhla ho ako komfortný rodinný automobil pre päť dospelých cestujúcich.

Nový sériový model vytvorený z New Small Conceptu bude komplexným automobilom, ktorý vyhovie potrebám indických zákazníkov. Výrobu plánuje Honda spustiť začiatkom roku 2011.

Honda New Small Concept Honda New Small Concept Honda New Small Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.