Honda NSX Concept v Detroite

Streda, 06 február 2013

Americká pobočka spoločnosti Honda predstavia na autosalóne v Detroite nový prototyp NSX Concept, ktorý je ďalšou fázou vo vývoji dizajnu a vzhľadu novej generácie superšportového automobilu. Tentoraz vrátane prvého náhľadu na možný vzhľad interiéru.

Honda NSX Concept
Honda NSX sa vracia. Po pôvodnom modeli príde budúci rok úplne nový superšport.

Honda NSX sa začala vyrábať v roku 1990 a posledné exempláre sa vyrobili v roku 2005. Za celých pätnásť rokov výroby podstúpilo športové kupé NSX iba jeden menší facelif v roku 2001. Spolu sa modelov NSX vyrobilo takmer 19 tisíc kusov. Ku koncu výroby sa na pohon NSX používal jeden z dvoch vidlicových šesťvalcov, ktorý bol uložený pred zadnou nápravou. Základný trojliter mal výkon 255 koní, väčší s objemom 3,2 litra 280 koní.

Dlho ohlasovaný nástupca Hondy NSX, predstavený teraz na autosalóne v Detroite pod značkou Acura, čo je americká odnož Hondy, bude vystavovaný aj v marci na autosalóne v Ženeve. Tu pravdaže, pod značkou Honda.

Dizajn zostáva pozoruhodne verný pôvodnému štylistickému konceptu, zachováva si svoje nízke a široké rozmery s dynamickými a zvodnými proporciami, ktoré sú zvýraznené čistými, modernými a jednoduchými povrchmi spolu s elegantnými hranami, z ktorých vyžaruje charakter superšportového vozidla a prítomnosť najmodernejších technológií.

Koncept Hondy NSX ukazuje náhľad na možný dizajn interiéru novej generácie NSX. Medzi hlavné prednosti interiéru patrí vynikajúci výhľad, perfektná pozícia za volantom a intuitívne rozhranie "Simple Sports Interface", ktoré minimalizuje množstvo prvkov v interiéri a umožňuje vodičovi plne sa sústrediť na jazdu.

Aby bolo možné vytvoriť nový druh športového vozidla, ktorý by v sebe spájal dynamické schopnosti superšportu s priaznivými ekologickými parametrami, bude

Nový NSX bude poháňať uprostred uložený motor V6 s priamym vstrekovaním paliva, ktorý bude spojený s hybridným systémom Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive). Aký bude mať výkon, o tom Honda zatiaľ nehovorí.

Nová Honda NSX sa bude vyrábať v novej výrobnej továrni Hondy v centrálnom Ohiu.

Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring