Honda NSX Concept v Detroite

Streda, 06 február 2013

Americká pobočka spoločnosti Honda predstavia na autosalóne v Detroite nový prototyp NSX Concept, ktorý je ďalšou fázou vo vývoji dizajnu a vzhľadu novej generácie superšportového automobilu. Tentoraz vrátane prvého náhľadu na možný vzhľad interiéru.

Honda NSX Concept
Honda NSX sa vracia. Po pôvodnom modeli príde budúci rok úplne nový superšport.

Honda NSX sa začala vyrábať v roku 1990 a posledné exempláre sa vyrobili v roku 2005. Za celých pätnásť rokov výroby podstúpilo športové kupé NSX iba jeden menší facelif v roku 2001. Spolu sa modelov NSX vyrobilo takmer 19 tisíc kusov. Ku koncu výroby sa na pohon NSX používal jeden z dvoch vidlicových šesťvalcov, ktorý bol uložený pred zadnou nápravou. Základný trojliter mal výkon 255 koní, väčší s objemom 3,2 litra 280 koní.

Dlho ohlasovaný nástupca Hondy NSX, predstavený teraz na autosalóne v Detroite pod značkou Acura, čo je americká odnož Hondy, bude vystavovaný aj v marci na autosalóne v Ženeve. Tu pravdaže, pod značkou Honda.

Dizajn zostáva pozoruhodne verný pôvodnému štylistickému konceptu, zachováva si svoje nízke a široké rozmery s dynamickými a zvodnými proporciami, ktoré sú zvýraznené čistými, modernými a jednoduchými povrchmi spolu s elegantnými hranami, z ktorých vyžaruje charakter superšportového vozidla a prítomnosť najmodernejších technológií.

Koncept Hondy NSX ukazuje náhľad na možný dizajn interiéru novej generácie NSX. Medzi hlavné prednosti interiéru patrí vynikajúci výhľad, perfektná pozícia za volantom a intuitívne rozhranie "Simple Sports Interface", ktoré minimalizuje množstvo prvkov v interiéri a umožňuje vodičovi plne sa sústrediť na jazdu.

Aby bolo možné vytvoriť nový druh športového vozidla, ktorý by v sebe spájal dynamické schopnosti superšportu s priaznivými ekologickými parametrami, bude

Nový NSX bude poháňať uprostred uložený motor V6 s priamym vstrekovaním paliva, ktorý bude spojený s hybridným systémom Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive). Aký bude mať výkon, o tom Honda zatiaľ nehovorí.

Nová Honda NSX sa bude vyrábať v novej výrobnej továrni Hondy v centrálnom Ohiu.

Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.