Honda NSX Concept v Detroite

Streda, 06 február 2013

Americká pobočka spoločnosti Honda predstavia na autosalóne v Detroite nový prototyp NSX Concept, ktorý je ďalšou fázou vo vývoji dizajnu a vzhľadu novej generácie superšportového automobilu. Tentoraz vrátane prvého náhľadu na možný vzhľad interiéru.

Honda NSX Concept
Honda NSX sa vracia. Po pôvodnom modeli príde budúci rok úplne nový superšport.

Honda NSX sa začala vyrábať v roku 1990 a posledné exempláre sa vyrobili v roku 2005. Za celých pätnásť rokov výroby podstúpilo športové kupé NSX iba jeden menší facelif v roku 2001. Spolu sa modelov NSX vyrobilo takmer 19 tisíc kusov. Ku koncu výroby sa na pohon NSX používal jeden z dvoch vidlicových šesťvalcov, ktorý bol uložený pred zadnou nápravou. Základný trojliter mal výkon 255 koní, väčší s objemom 3,2 litra 280 koní.

Dlho ohlasovaný nástupca Hondy NSX, predstavený teraz na autosalóne v Detroite pod značkou Acura, čo je americká odnož Hondy, bude vystavovaný aj v marci na autosalóne v Ženeve. Tu pravdaže, pod značkou Honda.

Dizajn zostáva pozoruhodne verný pôvodnému štylistickému konceptu, zachováva si svoje nízke a široké rozmery s dynamickými a zvodnými proporciami, ktoré sú zvýraznené čistými, modernými a jednoduchými povrchmi spolu s elegantnými hranami, z ktorých vyžaruje charakter superšportového vozidla a prítomnosť najmodernejších technológií.

Koncept Hondy NSX ukazuje náhľad na možný dizajn interiéru novej generácie NSX. Medzi hlavné prednosti interiéru patrí vynikajúci výhľad, perfektná pozícia za volantom a intuitívne rozhranie "Simple Sports Interface", ktoré minimalizuje množstvo prvkov v interiéri a umožňuje vodičovi plne sa sústrediť na jazdu.

Aby bolo možné vytvoriť nový druh športového vozidla, ktorý by v sebe spájal dynamické schopnosti superšportu s priaznivými ekologickými parametrami, bude

Nový NSX bude poháňať uprostred uložený motor V6 s priamym vstrekovaním paliva, ktorý bude spojený s hybridným systémom Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive). Aký bude mať výkon, o tom Honda zatiaľ nehovorí.

Nová Honda NSX sa bude vyrábať v novej výrobnej továrni Hondy v centrálnom Ohiu.

Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept Honda NSX Concept
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.