Honda predstaví koncept malého SUV

Nedeľa, 16 december 2012

Americká divízia japonskej automobilky Honda pripravila koncept úplne nového kompaktného SUV, ktorý predstaví na autosalóne v Detroite. Uskutoční sa v januári budúceho roku.

Honda Concept SUV
Silueta nového malého kompaktného SUV naznačuje dynamiku budúceho modelu

Spoločnosť zároveň poskytla médiám na zverejnenie prvú kresbu pripravovaného nového vozidla. Koncept mestského SUV nazvaný Urban SUV Concept je prototypom globálneho modelu, ktorý v sebe spája športový a dynamický profil SUV s priestranným interiérom. Má špecifickú konštrukciu, ktorá pochádza z dielní Honda, uprostred má umiestnenú nádrž a má vynikať vysokou praktickosťou.

Koncept v reálnej podobe predstaví Honda na tlačovej konferencii na autosalóne v Detroite, ktorú bude spoločnosť prenášať naživo prostredníctvom webcastu na stránke hondawebcast.com. Odkaz na túto internetovú stránku bude aktívny od 14. januára.

Po tlačovej konferencii budú na tejto stránke, ale aj na hondanews.eu k dispozícii fotografie a zároveň aj video konceptu nového kompaktného SUV.

Autor: gold-hon
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.