Honda predstaví koncept malého SUV

Nedeľa, 16 december 2012

Americká divízia japonskej automobilky Honda pripravila koncept úplne nového kompaktného SUV, ktorý predstaví na autosalóne v Detroite. Uskutoční sa v januári budúceho roku.

Honda Concept SUV
Silueta nového malého kompaktného SUV naznačuje dynamiku budúceho modelu

Spoločnosť zároveň poskytla médiám na zverejnenie prvú kresbu pripravovaného nového vozidla. Koncept mestského SUV nazvaný Urban SUV Concept je prototypom globálneho modelu, ktorý v sebe spája športový a dynamický profil SUV s priestranným interiérom. Má špecifickú konštrukciu, ktorá pochádza z dielní Honda, uprostred má umiestnenú nádrž a má vynikať vysokou praktickosťou.

Koncept v reálnej podobe predstaví Honda na tlačovej konferencii na autosalóne v Detroite, ktorú bude spoločnosť prenášať naživo prostredníctvom webcastu na stránke hondawebcast.com. Odkaz na túto internetovú stránku bude aktívny od 14. januára.

Po tlačovej konferencii budú na tejto stránke, ale aj na hondanews.eu k dispozícii fotografie a zároveň aj video konceptu nového kompaktného SUV.

Autor: gold-hon
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.