Honda predstaví koncept malého SUV

Nedeľa, 16 december 2012

Americká divízia japonskej automobilky Honda pripravila koncept úplne nového kompaktného SUV, ktorý predstaví na autosalóne v Detroite. Uskutoční sa v januári budúceho roku.

Honda Concept SUV
Silueta nového malého kompaktného SUV naznačuje dynamiku budúceho modelu

Spoločnosť zároveň poskytla médiám na zverejnenie prvú kresbu pripravovaného nového vozidla. Koncept mestského SUV nazvaný Urban SUV Concept je prototypom globálneho modelu, ktorý v sebe spája športový a dynamický profil SUV s priestranným interiérom. Má špecifickú konštrukciu, ktorá pochádza z dielní Honda, uprostred má umiestnenú nádrž a má vynikať vysokou praktickosťou.

Koncept v reálnej podobe predstaví Honda na tlačovej konferencii na autosalóne v Detroite, ktorú bude spoločnosť prenášať naživo prostredníctvom webcastu na stránke hondawebcast.com. Odkaz na túto internetovú stránku bude aktívny od 14. januára.

Po tlačovej konferencii budú na tejto stránke, ale aj na hondanews.eu k dispozícii fotografie a zároveň aj video konceptu nového kompaktného SUV.

Autor: gold-hon
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.