Honda predstaví koncept malého SUV

Nedeľa, 16 december 2012

Americká divízia japonskej automobilky Honda pripravila koncept úplne nového kompaktného SUV, ktorý predstaví na autosalóne v Detroite. Uskutoční sa v januári budúceho roku.

Honda Concept SUV
Silueta nového malého kompaktného SUV naznačuje dynamiku budúceho modelu

Spoločnosť zároveň poskytla médiám na zverejnenie prvú kresbu pripravovaného nového vozidla. Koncept mestského SUV nazvaný Urban SUV Concept je prototypom globálneho modelu, ktorý v sebe spája športový a dynamický profil SUV s priestranným interiérom. Má špecifickú konštrukciu, ktorá pochádza z dielní Honda, uprostred má umiestnenú nádrž a má vynikať vysokou praktickosťou.

Koncept v reálnej podobe predstaví Honda na tlačovej konferencii na autosalóne v Detroite, ktorú bude spoločnosť prenášať naživo prostredníctvom webcastu na stránke hondawebcast.com. Odkaz na túto internetovú stránku bude aktívny od 14. januára.

Po tlačovej konferencii budú na tejto stránke, ale aj na hondanews.eu k dispozícii fotografie a zároveň aj video konceptu nového kompaktného SUV.

Autor: gold-hon
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.