Honda predstaví v Tokiu zaujímavé koncepty

Utorok, 20 október 2015

Na blížiacom sa autosalóne v japonskom Tokiu predstaví Honda niekoľko zaujímavých konceptov, ale aj viacero sériových modelov. Stane sa tak v rámci konceptu The Power of Dreams (Sila snov) a pôjde o originálne produkty mobility.

1 Honda Neowing
Premiéru v Tokiu bude mať hybridný trojkolesový naklápací koncept Honda Neowing

Na 44. ročníku Tokyo Motor Show 2015, ktorá sa pre verejnosť začne 30. októbra a potrvá do 8. novembra, predstaví Honda viacero exponátov vrátane inovačných produktov mobility užitočných v každodennom živote. Napríklad rad motocyklov, na vrchole ktorých sú pretekárske stroje zamerané na špičkový jazdný výkon.

2 Honda Light Super Sport Concept
Honda Light Super Sport Concept by mohla byť predobrazom budúcej Hondy CBR 250 RR

Medzi príťažlivými zaujímavosťami bude aj niekoľko inovačných motocyklových exponátov. Napríklad koncept odľahčeného superšportového modelu budúcej generácie navrhnutý v duchu myšlienky "silná prítomnosť", ktorý má vzhľad so zmyslom pre rýchlosť. Kombinácia použitých materiálov a ostrých hrán dotvára agresívny vzhľad. Okrem toho sa jeho krása a pútavý tvar podčiarkujú dizajnom s nízko kontrastnou čiernou matnou grafikou.

3 Honda EV Cub Concept
Jednoduchý elektrický motocykel Honda EV Cub Concept určený pre mobilitu v meste

Pod menom Neowing sa predstaví jedinečná trojkolka, ktorá ponúkne pocit a športovú jazdu veľkého motocykla, pričom ponúkne aj vynikajúcu stabilitu. Neowing je vybavený hybridným systémom, ktorý kombinuje štvorvalcový horizontálny motor typu boxer a elektrické motory na vytváranie veľkého krútiaceho momentu potrebného pre silnú akceleráciu. Tento model je vybavený originálnym spájacím mechanizmom predných kolies značky Honda a predstavuje nové hodnoty pokročilého dizajnu, ktorým sa zdôrazňuje mechanická fascinácia dvojkolesového motocyklového modelu.

4 Honda EV Cub Concept detail
Zdroj energie, ľahko vyberateľná batéria elektrického motocykla, konceptu Honda EV Cub

Pozornosť bude v Tokiu pútať aj koncept EV-Cub. Určený je na jazdu na krátke vzdialenosti. Riadi sa heslom "jednoduchý a hospodárny motocykel", čo je cieľom značky Honda už od vytvorenia prvej generácie modelu Super Cub. Vďaka umiestneniu batérie v strednej spodnej časti motocykla je možné ju ľahko vložiť i vybrať. Ľahké ovládanie počas jazdy sa dosiahlo hlavne znížením ťažiska. Pre jednoduchosťou používania bola samotná batéria navrhnutá ako vymeniteľná a nabíjateľná zo štandardnej domácej zásuvky.

Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.