Honda predstaví v Tokiu zaujímavé koncepty

Utorok, 20 október 2015

Na blížiacom sa autosalóne v japonskom Tokiu predstaví Honda niekoľko zaujímavých konceptov, ale aj viacero sériových modelov. Stane sa tak v rámci konceptu The Power of Dreams (Sila snov) a pôjde o originálne produkty mobility.

1 Honda Neowing
Premiéru v Tokiu bude mať hybridný trojkolesový naklápací koncept Honda Neowing

Na 44. ročníku Tokyo Motor Show 2015, ktorá sa pre verejnosť začne 30. októbra a potrvá do 8. novembra, predstaví Honda viacero exponátov vrátane inovačných produktov mobility užitočných v každodennom živote. Napríklad rad motocyklov, na vrchole ktorých sú pretekárske stroje zamerané na špičkový jazdný výkon.

2 Honda Light Super Sport Concept
Honda Light Super Sport Concept by mohla byť predobrazom budúcej Hondy CBR 250 RR

Medzi príťažlivými zaujímavosťami bude aj niekoľko inovačných motocyklových exponátov. Napríklad koncept odľahčeného superšportového modelu budúcej generácie navrhnutý v duchu myšlienky "silná prítomnosť", ktorý má vzhľad so zmyslom pre rýchlosť. Kombinácia použitých materiálov a ostrých hrán dotvára agresívny vzhľad. Okrem toho sa jeho krása a pútavý tvar podčiarkujú dizajnom s nízko kontrastnou čiernou matnou grafikou.

3 Honda EV Cub Concept
Jednoduchý elektrický motocykel Honda EV Cub Concept určený pre mobilitu v meste

Pod menom Neowing sa predstaví jedinečná trojkolka, ktorá ponúkne pocit a športovú jazdu veľkého motocykla, pričom ponúkne aj vynikajúcu stabilitu. Neowing je vybavený hybridným systémom, ktorý kombinuje štvorvalcový horizontálny motor typu boxer a elektrické motory na vytváranie veľkého krútiaceho momentu potrebného pre silnú akceleráciu. Tento model je vybavený originálnym spájacím mechanizmom predných kolies značky Honda a predstavuje nové hodnoty pokročilého dizajnu, ktorým sa zdôrazňuje mechanická fascinácia dvojkolesového motocyklového modelu.

4 Honda EV Cub Concept detail
Zdroj energie, ľahko vyberateľná batéria elektrického motocykla, konceptu Honda EV Cub

Pozornosť bude v Tokiu pútať aj koncept EV-Cub. Určený je na jazdu na krátke vzdialenosti. Riadi sa heslom "jednoduchý a hospodárny motocykel", čo je cieľom značky Honda už od vytvorenia prvej generácie modelu Super Cub. Vďaka umiestneniu batérie v strednej spodnej časti motocykla je možné ju ľahko vložiť i vybrať. Ľahké ovládanie počas jazdy sa dosiahlo hlavne znížením ťažiska. Pre jednoduchosťou používania bola samotná batéria navrhnutá ako vymeniteľná a nabíjateľná zo štandardnej domácej zásuvky.

Autor: janGold
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."