Honda Rebel: Klasika pre pokojných i dobrodruhov

Sobota, 19 november 2016

Honda prichádza s modelom Rebel, ktorý je predstaviteľom klasického a ľahko ovládateľného motocykla s atraktívnym vzhľadom pripomínajúcim štýl retro. Má šancu ponúknuť svojmu majiteľovi príjemnú spoločnosť na cestách a množstvo zážitkov a dobrodružstiev z jazdy. Aj priestor na ďalšie individuálne úpravy.

Honda Rebel
Honda Rebel je nový moderný motocykel pre jazdcov širokého vekového rozpätia

Z vlastníctva modelu Rebel sa budú tešiť tak mladí vo veku okolo 20 rokov, ale aj staršia generácia vrátane seniorov, pre ktorých je pokojná jazda tým najlepším relaxom, všetci tí, čo sa v novom Rebeli zžijú s vlastnou identitou. Vyhovujú ich životnému štýlu, zároveň však ponúkajú pre nich ďalší potenciál.

Projekt novej Hondy Rebel viedol Keita Mikura. Jeho tím vytvoril custom, motocykel s klasickým vzhľadom, z ktorého zároveň dýcha moderný, progresívny a osobitý štýl. Dostupný pre širší okruh záujemcov, ľahko použiteľný a ľahko ovládateľný.

Všetko s novým Rebelom sa začalo v Severnej Amerike, kde sa tamojší konštruktéri Hondy snažili pripraviť pre mladšiu generácie niečo iné, ako tradičné cruisery. Vznikol tak motocykel s radovým dvojvalcovým motorom s objemom 471 cm3, ktorý sa vyznačuje silným záberom v nízkych otáčkach a hladkým lineárnym prísunom výkonu.

Rebel je štíhly stroj s nízko umiestneným sedadlom a preto sa ľahko ovláda aj pri nízkych rýchlostiach. Pozícia jazdca je vzpriamená, uvoľnená a neutrálna, takže v jazde ho neunavuje.

Rúrkový oceľový rám modelu Rebel je celkom nový a dodáva obnaženej zadnej časti v "bobber" štýle svieže a moderné línie. Pre stroj je typické maximálne využitie čiernej farby s minimom laku. Vďaka úzkym pneumatikám a štíhlej siluete so strmo sa zvažujúcou 11,2-litrovou palivovou nádržou a hrubším riadidlám má jazdec pevný posed a môže ľahko ovládať stroj. Motocykel možno veľmi ľahko upraviť z jednomiestneho na dvojmiestny.

Všetko, čo môže byť na Rebeli čierne, je čierne. Tým sú zdôraznené plynulé línie modelu Rebel a je zvýraznené aj jeho skromné lakovanie. Vysoko na prednej časti sa nachádza sugestívny kruhový svetlomet so sklenenou šošovkou s priemerom 135 mm upevnený na nosníku z hliníkovej zliatiny.

Rýchlomer má kompaktný číselník s priemerom 100 mm s negatívnym LCD displejom a modrým podsvietením. Vyznačuje sa nielen atraktívnym vzhľadom, ale aj dobrou funkčnosťou.

Sedačku a stúpačky spolujazdca je možné ľahko demontovať. Pre model Rebel bude k dispozícii široká ponuka príslušenstva na mieru, ktorá zahŕňa rúrkový zadný nosič, tašky, štítok a 12V zástrčku.

Kvapalinou chladený radový dvojvalec s objemom 471 cm3 prevzal Rebel zo športového modelu CBR 500R. Vzhľadom na spôsob použitia došlo zmenou máp v systéme vstrekovania paliva k posunu charakteru motora od výkonu vo vysokých otáčkach k zvýšeniu krútiaceho momentu v nízkych otáčkach.

Systém ABS je súčasťou štandardnej výbavy.

Základné technické údaje

MotorRadový dvojvalec DOHC, kvap. chlad.
Zdvihový objem (cm3)471
Počet ventilov na valec2
Vŕtanie/zdvih (mm)67 x 66.8
Kompresný pomer10.7
Maximálny výkon (kW/k/ot)33,5/45/8500
Max. krútiaci moment (Nm/ot)44,6
Olejová náplň (l)3,2
Objem palivovej nádrže ()11,2
Spotreba paliva (l/100 km)3,85
ŠtartovanieElektrické
Prevodovka6stupňová
Sekundárny prevodReťaz
Dĺžka/šírka/výška (mm)2188/820/1094
Rázvor kolies (mm)1488
Výška sedadla (mm)690
Svetlá výška (mm)136
Pohotovostná hmotnosť (kg)190
Pruženie vpreduTeleskopická 41mm
Pruženie vzaduShowa, pro-link
Pneumatiky vpredu/vzadu130/90 R16/150/80 R 16
BrzdyABS, dvojkanálové

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Zaujimavy motocykel.
cena?
Pridal Boris v stredu 23 novembra 2016 o 17:06
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.