Honda Rebel: Klasika pre pokojných i dobrodruhov

Sobota, 19 november 2016

Honda prichádza s modelom Rebel, ktorý je predstaviteľom klasického a ľahko ovládateľného motocykla s atraktívnym vzhľadom pripomínajúcim štýl retro. Má šancu ponúknuť svojmu majiteľovi príjemnú spoločnosť na cestách a množstvo zážitkov a dobrodružstiev z jazdy. Aj priestor na ďalšie individuálne úpravy.

Honda Rebel
Honda Rebel je nový moderný motocykel pre jazdcov širokého vekového rozpätia

Z vlastníctva modelu Rebel sa budú tešiť tak mladí vo veku okolo 20 rokov, ale aj staršia generácia vrátane seniorov, pre ktorých je pokojná jazda tým najlepším relaxom, všetci tí, čo sa v novom Rebeli zžijú s vlastnou identitou. Vyhovujú ich životnému štýlu, zároveň však ponúkajú pre nich ďalší potenciál.

Projekt novej Hondy Rebel viedol Keita Mikura. Jeho tím vytvoril custom, motocykel s klasickým vzhľadom, z ktorého zároveň dýcha moderný, progresívny a osobitý štýl. Dostupný pre širší okruh záujemcov, ľahko použiteľný a ľahko ovládateľný.

Všetko s novým Rebelom sa začalo v Severnej Amerike, kde sa tamojší konštruktéri Hondy snažili pripraviť pre mladšiu generácie niečo iné, ako tradičné cruisery. Vznikol tak motocykel s radovým dvojvalcovým motorom s objemom 471 cm3, ktorý sa vyznačuje silným záberom v nízkych otáčkach a hladkým lineárnym prísunom výkonu.

Rebel je štíhly stroj s nízko umiestneným sedadlom a preto sa ľahko ovláda aj pri nízkych rýchlostiach. Pozícia jazdca je vzpriamená, uvoľnená a neutrálna, takže v jazde ho neunavuje.

Rúrkový oceľový rám modelu Rebel je celkom nový a dodáva obnaženej zadnej časti v "bobber" štýle svieže a moderné línie. Pre stroj je typické maximálne využitie čiernej farby s minimom laku. Vďaka úzkym pneumatikám a štíhlej siluete so strmo sa zvažujúcou 11,2-litrovou palivovou nádržou a hrubším riadidlám má jazdec pevný posed a môže ľahko ovládať stroj. Motocykel možno veľmi ľahko upraviť z jednomiestneho na dvojmiestny.

Všetko, čo môže byť na Rebeli čierne, je čierne. Tým sú zdôraznené plynulé línie modelu Rebel a je zvýraznené aj jeho skromné lakovanie. Vysoko na prednej časti sa nachádza sugestívny kruhový svetlomet so sklenenou šošovkou s priemerom 135 mm upevnený na nosníku z hliníkovej zliatiny.

Rýchlomer má kompaktný číselník s priemerom 100 mm s negatívnym LCD displejom a modrým podsvietením. Vyznačuje sa nielen atraktívnym vzhľadom, ale aj dobrou funkčnosťou.

Sedačku a stúpačky spolujazdca je možné ľahko demontovať. Pre model Rebel bude k dispozícii široká ponuka príslušenstva na mieru, ktorá zahŕňa rúrkový zadný nosič, tašky, štítok a 12V zástrčku.

Kvapalinou chladený radový dvojvalec s objemom 471 cm3 prevzal Rebel zo športového modelu CBR 500R. Vzhľadom na spôsob použitia došlo zmenou máp v systéme vstrekovania paliva k posunu charakteru motora od výkonu vo vysokých otáčkach k zvýšeniu krútiaceho momentu v nízkych otáčkach.

Systém ABS je súčasťou štandardnej výbavy.

Základné technické údaje

MotorRadový dvojvalec DOHC, kvap. chlad.
Zdvihový objem (cm3)471
Počet ventilov na valec2
Vŕtanie/zdvih (mm)67 x 66.8
Kompresný pomer10.7
Maximálny výkon (kW/k/ot)33,5/45/8500
Max. krútiaci moment (Nm/ot)44,6
Olejová náplň (l)3,2
Objem palivovej nádrže ()11,2
Spotreba paliva (l/100 km)3,85
ŠtartovanieElektrické
Prevodovka6stupňová
Sekundárny prevodReťaz
Dĺžka/šírka/výška (mm)2188/820/1094
Rázvor kolies (mm)1488
Výška sedadla (mm)690
Svetlá výška (mm)136
Pohotovostná hmotnosť (kg)190
Pruženie vpreduTeleskopická 41mm
Pruženie vzaduShowa, pro-link
Pneumatiky vpredu/vzadu130/90 R16/150/80 R 16
BrzdyABS, dvojkanálové

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Zaujimavy motocykel.
cena?
Pridal Boris v stredu 23 novembra 2016 o 17:06
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.