Honda Rebel: Klasika pre pokojných i dobrodruhov

Sobota, 19 november 2016

Honda prichádza s modelom Rebel, ktorý je predstaviteľom klasického a ľahko ovládateľného motocykla s atraktívnym vzhľadom pripomínajúcim štýl retro. Má šancu ponúknuť svojmu majiteľovi príjemnú spoločnosť na cestách a množstvo zážitkov a dobrodružstiev z jazdy. Aj priestor na ďalšie individuálne úpravy.

Honda Rebel
Honda Rebel je nový moderný motocykel pre jazdcov širokého vekového rozpätia

Z vlastníctva modelu Rebel sa budú tešiť tak mladí vo veku okolo 20 rokov, ale aj staršia generácia vrátane seniorov, pre ktorých je pokojná jazda tým najlepším relaxom, všetci tí, čo sa v novom Rebeli zžijú s vlastnou identitou. Vyhovujú ich životnému štýlu, zároveň však ponúkajú pre nich ďalší potenciál.

Projekt novej Hondy Rebel viedol Keita Mikura. Jeho tím vytvoril custom, motocykel s klasickým vzhľadom, z ktorého zároveň dýcha moderný, progresívny a osobitý štýl. Dostupný pre širší okruh záujemcov, ľahko použiteľný a ľahko ovládateľný.

Všetko s novým Rebelom sa začalo v Severnej Amerike, kde sa tamojší konštruktéri Hondy snažili pripraviť pre mladšiu generácie niečo iné, ako tradičné cruisery. Vznikol tak motocykel s radovým dvojvalcovým motorom s objemom 471 cm3, ktorý sa vyznačuje silným záberom v nízkych otáčkach a hladkým lineárnym prísunom výkonu.

Rebel je štíhly stroj s nízko umiestneným sedadlom a preto sa ľahko ovláda aj pri nízkych rýchlostiach. Pozícia jazdca je vzpriamená, uvoľnená a neutrálna, takže v jazde ho neunavuje.

Rúrkový oceľový rám modelu Rebel je celkom nový a dodáva obnaženej zadnej časti v "bobber" štýle svieže a moderné línie. Pre stroj je typické maximálne využitie čiernej farby s minimom laku. Vďaka úzkym pneumatikám a štíhlej siluete so strmo sa zvažujúcou 11,2-litrovou palivovou nádržou a hrubším riadidlám má jazdec pevný posed a môže ľahko ovládať stroj. Motocykel možno veľmi ľahko upraviť z jednomiestneho na dvojmiestny.

Všetko, čo môže byť na Rebeli čierne, je čierne. Tým sú zdôraznené plynulé línie modelu Rebel a je zvýraznené aj jeho skromné lakovanie. Vysoko na prednej časti sa nachádza sugestívny kruhový svetlomet so sklenenou šošovkou s priemerom 135 mm upevnený na nosníku z hliníkovej zliatiny.

Rýchlomer má kompaktný číselník s priemerom 100 mm s negatívnym LCD displejom a modrým podsvietením. Vyznačuje sa nielen atraktívnym vzhľadom, ale aj dobrou funkčnosťou.

Sedačku a stúpačky spolujazdca je možné ľahko demontovať. Pre model Rebel bude k dispozícii široká ponuka príslušenstva na mieru, ktorá zahŕňa rúrkový zadný nosič, tašky, štítok a 12V zástrčku.

Kvapalinou chladený radový dvojvalec s objemom 471 cm3 prevzal Rebel zo športového modelu CBR 500R. Vzhľadom na spôsob použitia došlo zmenou máp v systéme vstrekovania paliva k posunu charakteru motora od výkonu vo vysokých otáčkach k zvýšeniu krútiaceho momentu v nízkych otáčkach.

Systém ABS je súčasťou štandardnej výbavy.

Základné technické údaje

MotorRadový dvojvalec DOHC, kvap. chlad.
Zdvihový objem (cm3)471
Počet ventilov na valec2
Vŕtanie/zdvih (mm)67 x 66.8
Kompresný pomer10.7
Maximálny výkon (kW/k/ot)33,5/45/8500
Max. krútiaci moment (Nm/ot)44,6
Olejová náplň (l)3,2
Objem palivovej nádrže ()11,2
Spotreba paliva (l/100 km)3,85
ŠtartovanieElektrické
Prevodovka6stupňová
Sekundárny prevodReťaz
Dĺžka/šírka/výška (mm)2188/820/1094
Rázvor kolies (mm)1488
Výška sedadla (mm)690
Svetlá výška (mm)136
Pohotovostná hmotnosť (kg)190
Pruženie vpreduTeleskopická 41mm
Pruženie vzaduShowa, pro-link
Pneumatiky vpredu/vzadu130/90 R16/150/80 R 16
BrzdyABS, dvojkanálové

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Zaujimavy motocykel.
cena?
Pridal Boris v stredu 23 novembra 2016 o 17:06
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.