Honda rozširuje Jazz o Hybrid

Utorok, 31 august 2010

Honda Jazz Hybrid bude najdostupnejším hybridom zo všetkých, ktoré súčasný trh ponúka. Po prvý raz sa nový hybridný model Hondy predstaví na autosalóne v Paríži na prelome septembra a októbra. Jazz Hybrid je po modeloch Insight a CR-Z ďalším dôkazom toho, akú pozornosť venuje japonská automobilka "zeleným" hybridným technológiám.

Honda Jazz Hybrid spredu
Nový Hybrid sa od aktuálneho líši novými svetlami, mriežkou chladiča a upravenými nárazníkmi

Najmenšia európska Honda predstavila aktuálny model pred dvoma rokmi. Teraz ho oživuje s hybridnou technológiou, ktorá kombinuje malý spaľovací motor a elektromotor. Hybridná jednotka a riadiaci systém IMA, rovnaké ako u hybridných modelov Insight a CR-Z, sú zárukou overenej spoľahlivosti tejto technológie. Toto riešenie je kombináciou nízkej spotreby a emisií v každodennej prevádzke. Jazz Hybrid bude prvým automobilom v segmente B s hybridným pohonom.

Jazz Hybrid Insight bude poháňať 1,3litrový benzínový motor i-VTEC spojený s prevodovkou CVT, medzi ktorými sa nachádza elektromotor vytvárajúci paralelný hybridný systém. Jazz Hybrid, podobne ako Insight, môže za určitých podmienok pri nízkych a stredných rýchlostiach poháňať len elektromotor.

Vizuálne sa Jazz hybrid líši od aktuálneho modelu novými svetlometmi s modrým lemovaním, čírymi zadnými svetlami, novou mriežkou chladiča, upravenými nárazníkmi a chrómovanou lištou na veku batožinového priestoru. Okrem aktuálnych farieb bude možné nový hybrid získať aj so špeciálnou farbou Lime Green. Interiér nového hybridu ozvláštni po prvý raz kožené čalúnenie.

Honda Jazz Hybrid zozadu
Upravené sú aj zadné nárazníky, nová je chrómovaná lišta na veku batožinového priestoru a model Hondu Jazz Hybrid si bude možné objednať s novou špeciálnou farbou Lime Green

Praktické využitie modelu Jazz Hybrid spočíva vo veľkej miere v jeho výške. Napriek nej si aj Hybrid udrží spotrebu a emisie CO2 na podobnej úrovni ako má model Insight.

Model Jazz Hybrid sa na niektorých európskych trhoch začne ponúkať začiatkom roku 2011. Ceny a úplné špecifikácie oznámi Honda neskôr.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.