Honda rozširuje Jazz o Hybrid

Utorok, 31 august 2010

Honda Jazz Hybrid bude najdostupnejším hybridom zo všetkých, ktoré súčasný trh ponúka. Po prvý raz sa nový hybridný model Hondy predstaví na autosalóne v Paríži na prelome septembra a októbra. Jazz Hybrid je po modeloch Insight a CR-Z ďalším dôkazom toho, akú pozornosť venuje japonská automobilka "zeleným" hybridným technológiám.

Honda Jazz Hybrid spredu
Nový Hybrid sa od aktuálneho líši novými svetlami, mriežkou chladiča a upravenými nárazníkmi

Najmenšia európska Honda predstavila aktuálny model pred dvoma rokmi. Teraz ho oživuje s hybridnou technológiou, ktorá kombinuje malý spaľovací motor a elektromotor. Hybridná jednotka a riadiaci systém IMA, rovnaké ako u hybridných modelov Insight a CR-Z, sú zárukou overenej spoľahlivosti tejto technológie. Toto riešenie je kombináciou nízkej spotreby a emisií v každodennej prevádzke. Jazz Hybrid bude prvým automobilom v segmente B s hybridným pohonom.

Jazz Hybrid Insight bude poháňať 1,3litrový benzínový motor i-VTEC spojený s prevodovkou CVT, medzi ktorými sa nachádza elektromotor vytvárajúci paralelný hybridný systém. Jazz Hybrid, podobne ako Insight, môže za určitých podmienok pri nízkych a stredných rýchlostiach poháňať len elektromotor.

Vizuálne sa Jazz hybrid líši od aktuálneho modelu novými svetlometmi s modrým lemovaním, čírymi zadnými svetlami, novou mriežkou chladiča, upravenými nárazníkmi a chrómovanou lištou na veku batožinového priestoru. Okrem aktuálnych farieb bude možné nový hybrid získať aj so špeciálnou farbou Lime Green. Interiér nového hybridu ozvláštni po prvý raz kožené čalúnenie.

Honda Jazz Hybrid zozadu
Upravené sú aj zadné nárazníky, nová je chrómovaná lišta na veku batožinového priestoru a model Hondu Jazz Hybrid si bude možné objednať s novou špeciálnou farbou Lime Green

Praktické využitie modelu Jazz Hybrid spočíva vo veľkej miere v jeho výške. Napriek nej si aj Hybrid udrží spotrebu a emisie CO2 na podobnej úrovni ako má model Insight.

Model Jazz Hybrid sa na niektorých európskych trhoch začne ponúkať začiatkom roku 2011. Ceny a úplné špecifikácie oznámi Honda neskôr.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.