Honda S2000: koniec výroby ostrého roadstra

Sobota, 07 február 2009

V marci tohto roku začne sa v Európe predaj modelu Honda S2000 Ultimate Edition. Táto limitovaná edícia bola vyrobená pri príležitosti skončenia výroby športového roadstra a je poslednou verziou modelu Honda S2000.

Honda S2000

Honda oznámila, že v polovici roku 2009 ukončí výrobu ostrého športového roadstra S2000, ktorý po prvý raz predstavila v roku 1999 a hneď v tomto roku získal titul Cabrio of the Year. Po desiatich rokoch sa tak končí výroba ostrého roadstra a jeho priameho nástupcu Honda neplánuje.

Aj posledná verzia Ultimate Edition si zachováva špičkový dvojlitrový atmosférický motor VTEC, ktorého výkon 240 koní vrcholí až pri 9 000 ot/min. Ohromujúce sú aj ďalšie parametre. Tak najvyšší krútiaci moment 204 Nm dosahuje motor až pri 7500 ot/min, zrýchľuje na stovku za 6,2 sekundy a dokáže zdolať rýchlosť 240 km/h. Aj z toho vidieť, že S2000 je automobil pre radosť a potešenie z jazdy.

Verzia Ultimate Edition dostala biely lak karosérie Grand Prix White, ktorú Honda v roku 1964 použila na prvom monoposte F1 značky Honda a ktorá sa viackrát objavila na jej športových modeloch. Kolesá má z ľahkých zliatin lakované grafitovou farbou. Výnimočnosť poslednej verzie umocňujú unikátne čierne znaky S2000, čo dodáva nadčasovej karosérii roadstera svieži vzhľad.

Honda S2000

Biely exteriér dopĺňa interiér čalúnený červenou kožou, ktorému sekundujú unikátne červené švy na manžete radiacej páky. Honda S2000 Ultimate Edition bude na prahoch označená štítkami s unikátnym číslom každého vozidla, ktoré bude označovať ich poradie v sérii.

Dvojsedadlový športový roadster sa vyrába už takmer 10 rokov. Jeho dvojlitrový motor s výkonom 240 koní stále patrí medzi motory s najvyšším výkonom na liter objemu (a najvyššími otáčkami) aké boli kedy vyrobené. Mimoriadny motor získal päťkrát ocenenie International Engine of the Year v kategórii motorov s objemom 1,8 až 2,2 litra.

Honda S2000

Od uvedenia modelu Honda S2000 na trh v roku 1999 do konca roku 2008 sa v celom svete predalo 110 673 týchto automobilov, z toho 19 987 v Európe. V súčasnosti sa Honda S2000 predáva na Slovensku za veľmi dobrú cenu 37 000 eur (1 144 662 Sk).

Verzia Ultimate Edition sa predstaví na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, ktorý začína novinárskym dňom 3. marca.

Honda S2000 Honda S2000 Honda S2000 Honda S2000 Honda S2000 Honda S2000
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.